پانکراس

در تحقیقی جدید :

درمان دیابت در مدل های موش با کمک روش تبدیل سلولی

در یک پانکراس سالم، هورمون های انسولین و گلوکاگون به طور همزمان کار می کنند تا سطح قند خون را کنترل کنند. اما گاهی اوقات این رابطه می تواند از بین رفته و منجر به آنچه ما دیابت می نامیم شود. دانشمندان دانشگاه تگزاس با تبدیل اساسی یک نوع سلول به نوع دیگر، نشان داده اند که چگونه با بازگرداندن این تعادل ظریف می توان بیماری را در مدل های موش درمان کرد.

تولید انسولین با پانکراس مصنوعی ممکن شد+عکس

به‌گفته‌ی محققان این پروژه، منبع اکسیژن کلید موفقیت این دستگاه است. سایر پانکراس‌های مصنوعی که از سلول‌های زنده استفاده می‌کنند، به‌دلیل در دست داشتن مقدار محدودی اکسیژن در جریان خون بیمار، به‌سختی قادر به زنده نگه‌داشتن این سلول‌ها هستند.

توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا:

مجله Nature: ساخت سلول‌های مصنوعی پانکراس برای درمان دیابت

متیو هبروک، از مرکز دیابت دانشگاه کالیفرنیا، در این زمینه می‌گوید: «در حال حاضر ما می‌توانیم سلول‌های تولید کننده انسولینی بسازیم که شباهت بسیاری با سلول‌های بتای پانکراس انسان دارد. این گامی چشم‌گیر برای پیشبرد هدف پیوند زدن سلول‌های تولیدکننده انسولین در انسان به شمار می‌رود.»

تحقیقات اولیه در دانشگاه تگزاس نشان می دهد؛

رنگدانه ی خطرناکی که شما را مبتلا به دیابت نوع دو می کند

مطالعه آزمایشی از دانشگاه تگزاس در آستین نشان می دهد که شیوع دیابت نوع ۲ ممکن است با کاربرد گسترده دی اکسید تیتانیوم (TiO۲) در چهار دهه گذشته ارتباط داشته باشد.

بر طبق گزارشی؛

لوزالمعده عملکرد درون ریز و برون ریز مهمی دارد/ در هر ۱۰۰،۰۰۰ نفر جمعیت جهان۲۳ مورد پانکراتیت مزمن دارند

لوزالمعده یا پانکراس یک عضو شکمی عمیق با عملکرد درون ریز و برون ریز مهمی می باشد، و در همین حال سه بیماری خطرناک مرتبط با سرطان پانکراس و دیابت است، شناسایی پانکراس دشوار و عمدتا از طریق علائمی امکان پذیر است، در هر ۱۰۰،۰۰۰ نفر جمعیت جهان۲۳ مورد پانکراتیت مزمن دارند.

نانو تکنولوژی و اندازه گیری قند خون؛

رهایی از ترس و درد سوزن های تست قند خون/لنز های مجهز به سنسورهای اندازه گیری گلوکز ‏به بازار می آیند+فیلم

بسیاری از افراد مبتلا به دیابت نیاز دارند که برای یک قطره خون، سوزنی دردناک را، ۸ بار در روز، ‏توسط دستگاهی در انگشت خود فرو کنند تا به کمک این روش، نظارتی مستمر را برروی سطح ‏افزایش گلوکز در سیستم بدنی خود داشته باشند. در حال حاضر، محققان کره جنوبی درنظر دارند ‏که از ابزاری نوین، بمنظور اندازه گیری و کنترل قند خون در افراد استفاده نمایند.‏

بزودی در جهان:

درمان دیابت نوع یک/لوزالمعده مصنوعی ساخته می شود

محققان کشف کردند که یک عنصر رایج در مواد شوینده نقش مهمی در ساخت لوزالمعده مصنوعی زیستی به منظور درمان دیابت نوع یک دارد.

تشکیل سلول های بتا از سلول های بنیادی؛

کشف درمان جایگزین سلولی برای دیابت نوع یک

محققان درمان جایگزین سلولی برای دیابت نوع ۱ را از طریق تشکیل سلول های بتا از سلول های بنیادی کشف کردند.