پروتئین::خبرگزاری علم و فناوری
پروتئین

توسعه واکسن مصنوعی امید تازه‌ای برای شکست دادن کروناست!

واکسن ها در حقیقت فرایند شبیه سازی بیماری در بدن برای تولید پادتن توسط سیستم ایمنی بدن هستند. واکسن‌ها یکی از موثرترین راه‌ها برای جلوگیری از شیوع بیماری‌های عفونی هستند. آن‌ها موجب می‌شوند تا سیستم ایمنی پادتن‌هایی تولید کند که از بدن در مقابل عفونت محافظت می‌کند. با این وجود، ما هنوز واکسن‌های موثر برای بیماری‌های مهم زیادی مانند آنفولانزا و تب دنگی نداریم.

ارتباط ویروس تبخال با بیماری آلزایمر

در مطالعه دانشگاه تافتز، با استفاده از یک مدل مغز زیست سنجی سه بعدی، نشان داده شده است که چگونه یک ویروس تبخال می تواند تعدادی از ویژگی های آلزایمر را از جمله التهاب های عصبی و پلاک های آمیلوئید القا کند.

محققان دانشگاه مک مستر دریافته‌اند؛

اگر می‌خواهید عضله خود را بسازید، سیب زمینی بخورید

محققان دانشگاه مک مستر دریافته‌اند که سیب زمینی، که به عنوان سبزی نشاسته‌ای شناخته می‌شود، می‌تواند منبع پروتئین با کیفیت بالا باشد که به حفظ ماهیچه کمک می‌کند.

تغییرات کلیدی در سلول های قلب کشت شده

محققان در ایستگاه فضایی بین المللی با بررسی تغییرات ایجاد شده روی سلول‌های کشت شده دریافتند که با بیان یک پروتئین در سلول‌های قلب می‌توان به ترمیم آن کمک کرد.

کشف پروتئینی که جلوی حملات قلبی را می گیرد

یکی از علل مهم تصلب شریان های مهم بدن و شکل گیری حملات قلبی مسدود شدن آنها به وسیله پلاکت های چربی است. محققان دانشگاه آکسفورد برای حل این مشکل از یک پروتئین کمک گرفته اند.

کشف پروتئین عامل دردهای مزمن

محققان موفق به شناسایی پروتئینی در سر انسان شدند که نقش مهمی در تداوم دردهای مزمن و آزاردهنده ایفا می کند.

پتانسیل بینهایت پروتئین باز هم آشکار شد؛

پتانسیل بی‌نهایت پروتئین مصنوعی در عصر جدید درمان سلولی هوشمند مشخص شد

فناوری زیستی قابل تبدیل دانشمندان را قادر به ایجاد مدارهای زیستی می‌کند که توانایی‌های قابل توجه و بی‌سابقه‌ای به سلول‌ها می‌دهد.

تولید غذا از هوا؛ دانشمندان با استفاده از CO۲ موجود در هوا پروتئین تولید کردند

«تولید سولئین کاملا بدون استفاده از تکنیک‌های مرسوم کشاورزی انجام می‌شود. در نتیجه به زمین تحت کشت و آبیاری نیاز ندارد و توسط شرایط اقلیمی محدود نمی‌شود. سولئین را می‌توان در همه نقاط زمین تولید کرد؛ حتی در مناطقی که تولید پروتئین‌ها تاکنون امری محال به شمار می‌رفته است.»

اقدامی انقلابی توسط دانشمندان؛

تبدیل ساختارهای مولکولی پروتئین به صدا توسط دانشمندان

با انجام این تحقیق محققان در ارتباط با ساختارهای پروتئین و خلق تغییرات جدید اطلاعات جدیدی کسب کردند.

منابع پروتئینی برای تناسب وزن

بهترین منابع جایگزین دارو های مکمل بدنسازی