پهباد-رادار-گریز

علم و فناوری گزارش می دهد؛

حاکمیت بلامنازع ارتش ایران بر محدوده هوایی شمال و جنوب کشور/ رادارهای مراقب و خلیج فارس چه ویژگی های دارند ؟

روز گذشته با حضور امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش و فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) و امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی، سامانه‌های راداری راهبردی خلیج فارس و مراقب رونمایی شد.

کارشناس مشهور رسانه های عربی:ایران پنتاگون کوچک را در آسمان هدف قرار داد!

در حقیقت ما با هواپیمایی مواجه هستیم که ارزش تجهیزات ان بالغ بر ربع میلیارد دلار (۲۵۰ میلیون دلار) است، یعنی اینکه این هواپیما ابزار جنگی کاملی است، و آن اتاق کامل عملیات برای تصویربرداری، و شنود اصوات و آنالیز کردن اطلاعات، صداها، و سایت‌ها و ارسال اطلاعات به مکان‌های عملیات، توپخانه، به هواپیماها و موشک اندازها و بالا بردن خوشبینی برای نتیجه عملیات و دستورات است این هواپیما پنتاگون کوچک است که در آسمان در حال پرواز است.

چطوری عقاب جهانی ... ؟!

گزارش مردمی خبرگزاری علم و فناوری در مورد پیشرفته ترین پهباد آمریکا که توسط سامانه پدافندی سوم خرداد مورد هدف قرار گرفت.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

ایران در جمع ۸ کشور دارای رادارهای کمک ناوبری/ رادارهای بومی «معین ۴۰» و «ناصر ۴۰» چه ویژگی هایی دارند + فیلم و عکس

در روز های اخیر امیر علیرضا صباحی‌فرد، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص)، از دو سامانه راداری و کمک ناوبری معین ۴۰ و نیز سامانه راداری پسیو ناصر ۴۰ رونمایی کرد. فناوری ساخت این رادارها در اختیار کشورهای محدودی در جهان می باشد که ایران نیز با تکیه بر دانش بومی خود به جمع این کشورها پیوست.

همزمان با کشورهای پیشرفته صنعتی

ایران در جمع صادر کنندگان تکنولوژی بازدیدهای پهبادی خطوط برق قرار گرفت

نخبه مازندرانی با اعلام اینکه به لحاظ علمی در جمع صادرکنندگان تکنولوژی بازدیدهای میدانی پهبادی خطوط برق قرار داریم، گفت: طرح راهبردی صادرات را در چشم انداز مجموعه قرار دادیم و به زودی عملیاتی می‌شود.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

ویترین ۴۰ سال دستاوردهای نظامی ایران در «اقتدار ۴۰» / با جدیدترین تسلیحات نیروی هوایی سپاه آشنا شوید+ فیلم و عکس

به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نمایشگاه اقتدار ۴۰ با حضور مقامات بلندپایه نظامی ارتش و سپاه افتتاح شد؛ در این نمایشگاه تعدادی از دستاوردهای نظامی کشور برای اولین بار به نمایش گذاشته شد.

استفاده از پهپاد ها برای شست و شوی شیشه ی برج های بلند

پهپاد ها روز به روز پیشرفته تر می شوند و می توانند بیش از گذشته به انسان یاری برسانند. بالا بردن امنیت کار ها، بهینگی و کاهش مصرف انرژی همه از مزایای استفاده از پهپاد ها محسوب می شود. حالا به نظر می رسد که یک پهپاد شیشه شور برای شست و شوی پنجره های برج ها و ساختمان های بلند دست به کار شده است