پهپاد

پهپاد کمان ۲۲

با جدیدترین دستاورد فناوری دفاعی کشورمان آشنا شوید

الهامی دیگر از طبیعت در ساخت پهپاد:

استفاده از مکانیزم تنظیم خودکار سنجاقک در ایمن سازی پهپادها

اگر یک هواپیمای بدون سرنشین ناخواسته برعکس شود و پروازش را به پایان برساند، لازم است دوباره به سمت اصلی باز گردد تا از سقوط جلوگیری کند. به لطف مطالعه اخیر در مورد پرواز سنجاقک ها، ممکن است روزی چنین چیزی رخ دهد.

مسئول خط تولید شرکت فناوری هوشمند پردازش ارتباطات راگا:

عزت و اقتدار در سایه انقلاب اسلامی

مسئول خط تولید شرکت فناوری هوشمند پردازش ارتباطات راگا بیان کرد: در سایه پیروزی انقلاب اسلامی موفق به تولید دستگاه‌های جی پی یو و اکسترنال پاور شدیم که با رهایی از وابستگی‌ها به عزت و اقتدار رسیدیم.

در جدیدترین تحقیقات دانشمندان مشخص شد:

کشف روش فرار پروانه ها از شکارچیان

دانشمندان با تحلیل نحوه پرواز سریع پروانه ها در آزمایش تونل باد، جزئیات جدیدی را در مورد چگونگی فرار این حشرات از شکارچیان کشف کردند. مکانیزم بال های پروانه در تولید کیسه های کوچک هوا که می تواند به سرعت به جلو سوقشان دهد، کمک می کند. محققان امیدوارند که این نتایج را برای طراحی هواپیماهای کوچک به کار گیرند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

سپاه از نسل جدید پهپادهای مجهز به سیستم هوش مصنوعی رونمایی کرد +عکس

بخش پهپادی رزمایش جدید پیامبر اعظم(ص) از نظر عملیاتی و فنی دارای نکات مهمی بود که از جمله آنها رونمایی از یک پرنده بدون سرنشین هوشمند انتحاری است که هیچ سامانه پدافندی امکان مقابله با آنرا ندارد.

تماشا کنید: بزرگترین پهپاد جهان که هر ۲۰ دقیقه به فضا می‌رود

یک استارت آپ آمریکایی بزرگترین پهپاد جهان برای پرتاب ماهواره به فضا را ساخته است. این پهپاد می تواند هر ١٨ دقیقه یکبار محموله جدیدی را به فضا ببرد. استارت آپ آئووم (Aevum) ادعا می کند ٧٠ درصد این پهپاد با طول٨٠ فوت را می توان چندبار استفاده کرد. همچنین این پهپاد می تواند در باندهایی کوتاه تر از یک مایل فرود بیاید و از زمین بلند شود.

نخبه بسیجی برازجانی؛

تحقق رویای کودکی یک نوجوان/والدین در پرورش استعداد فرزند خود نقش دارند

نوجوان بسیجی دشتستانی که از کودکی علاقه به هواپیما، تانک، توپ داشت و هر چیزی از تلویزیون می‌دید مانند آن را نقاشی می‌کرد توانست با کمک خانواده و مسئولین پژوهشی بسیج استعدادهای نهفته خود را شکوفا سازد و پهپاد بسازد و تصمیم دارد اختراعات دیگری نیز به نام خود به ثبت برساند.

الهام از الگوی پرواز بی صدای جغد در ساخت هواپیما های کم صدا

محققان امیدوارند با مطالعه ریزساختارهای لبه های جلویی پرهای جغد به نام فینلت یا ریزباله، روزی بتوانند برای هواپیما، بال های کم صدا را طراحی کنند.

رهنمود پهپادی

تجربه جنگ قره‌باغ و اثبات درستی رهنمود مقام معظم رهبری