پهپاد

نخبه بسیجی برازجانی؛

تحقق رویای کودکی یک نوجوان/والدین در پرورش استعداد فرزند خود نقش دارند

نوجوان بسیجی دشتستانی که از کودکی علاقه به هواپیما، تانک، توپ داشت و هر چیزی از تلویزیون می‌دید مانند آن را نقاشی می‌کرد توانست با کمک خانواده و مسئولین پژوهشی بسیج استعدادهای نهفته خود را شکوفا سازد و پهپاد بسازد و تصمیم دارد اختراعات دیگری نیز به نام خود به ثبت برساند.

الهام از الگوی پرواز بی صدای جغد در ساخت هواپیما های کم صدا

محققان امیدوارند با مطالعه ریزساختارهای لبه های جلویی پرهای جغد به نام فینلت یا ریزباله، روزی بتوانند برای هواپیما، بال های کم صدا را طراحی کنند.

رهنمود پهپادی

تجربه جنگ قره‌باغ و اثبات درستی رهنمود مقام معظم رهبری

فناوری های نوین در کشاورزی

این قسمت "پهپادها"

کاربردهای پهپادی شامل کشاورزی دقیق، مدیریت جنگلها، مدیریت کود، تخمین عملکرد محصول، مدیریت زراعت، تشخیص بیماری و ....در حوزه کشاورزی است.

تکنولوژی و جنگ

سلاح یا نیروی انسانی؟ کدام سرنوشت جنگ را تعیین می‌کنند؟

تماشا کنید: ضدعفونی کردن ورزشگاه‌ها با پهپاد

از سرگیری رقابت های رسمی ورزشی لزوم ضدعفونی مکان های ورزشی را به دنبال دارد. مطمئناً مدتی قبل از شروع مجدد رویدادهای بزرگ ورزشی در استادیوم‌ها این مکان‌ها باید ضدعفونی و تمیز شوند. با این حال پس از انجام این کار وقت‌گیر پس از هر بار استفاده کل این کار باید عملا تکرار شود. یک شرکت استارتاپ استفاده از پهبادها را برای ضدعفونی کردن این مکان‌های بزرگ پیشنهاد کرده است.

تماشا کنید:‌ گوگل از پهپاد برای ارسال کتاب در دوران کرونا استفاده می‌کند!

«کلی پاسک»، کتابداری در مدارس عمومی شهرستان «مونتگومری»، می‌گوید: «فکر می‌کنم بچه‌ها بسیار هیجان‌زده باشند، چون قرار است اولین کسانی در جهان باشند که کتاب را با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین دریافت می‌کنند.»