پیوند-عضو

توسط دانش آموخته دانشگاه صنعتی اصفهان؛

یک روش جدید چاپ سه‌بعدی برای رفع کمبود عضو پیوندی ایجاد شد

به دلیل کمبود اندام جهانی و اهداکنندگان محدود عضو، هزاران بیمار در صورت صدمات شدید، بیماری یا شرایط ژنتیکی بدنبال اندام و بافت باقی مانده‌اند، اما اکنون سامان نقیه‌ محقق ایرانی با چاپ زیستی جدید سه بعدی، ساختار متخلخل از لایه آلژینات ایجاد کرده است که چنین ساختاری منافذ متصل به هم دارد و یک محیط سلول دوستانه فراهم می‌کند.

مقامات دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان گزارش کردند:

بیمار پیوند عضو پس از دریافت ریه‌های آلوده به کووید می‌میرد

مقامات دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان گزارش کردند: زنی در میشیگان پس از پیوند دو ریه آلوده از اهدا کننده‌ای که مشخصاً به ویروس عامل بیماری پناه داده است، به کووید۱۹ مبتلا شد و بعد از دو ماه درگذشت - علی رغم اینکه اهداکننده هیچ نشانه‌ای از بیماری نشان نداد و در ابتدا آزمایش منفی داشت.

با تلاش محققان سوئیسی :

کاهش سختی پمپاژ قلب بیماران با کمک آئورت مصنوعی

دانشمندان سوئیسی در موسسه تکنولوژی لوزان، آئورت مصنوعی از جنس سیلیکون ساخته اند که می تواند علاوه بر کمک به پمپاژ خون ، تا حدی فشار قلب را کم و نیاز به پیوند قلب را کاهش داده و یا حتی از بین ببرد.

مهندس عباسپور:

پرینتر سه بعدی پیوند عضو، هزینه درمان را کاهش می‌دهد.

مهندس علیرضا عباسپور گفت: دستگاه پرینتر سه بعدی عضو بدن انسان این امکان را به بیمار می‌دهد تا با کمترین هزینه درمان شود.

مسوولان علوم پزشکی تبریز پاسخگوی بیماران پیوندی باشند

همزمان با سفر رئیس جمهور به تبریز، مرکز پیوند اعضا دو سال پیش در تبریز افتتاح شده است ولی با وجود افتتاح و راه‌اندازی این مرکز باز هم بیماران برای عمل پیوند به شیراز می‌روند و مسوولان دانشگاه علوم پزشکی تبریز باید پاسخگوی بیماران پیوندی تبریز باشند.

اهدای اعضای دو بیمار مرگ مغزی از اهالی شهرستان لردگان

هماهنگ کننده تیم پیوند اعضای چهارمحال و بختیاری از اهداي اعضاي دو بيمار مرگ مغزي از اهالي شهرستان لردگان خبر داد.

در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد؛

پیوند ایمن قلب و ریه هپاتیت C به افراد غیر آلوده محقق شد

یک آزمایش اخیر نشان داده است که قلب و ریه ها از اهداکنندگان آلوده به هپاتیت C و بواسطه ظهور یک رژیم جدید ضد ویروسی می تواند به طور ایمن، بدون اینکه گیرندگان آلوده به این ویروس شوند، پیوند داده شود.

مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه :

امکان پیوند حدود چهار عضو بدن اکنون در کرمانشاه وجود دارد

مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه :امکان پیوند حدود چهار عضو بدن اکنون در کرمانشاه وجود دارد

برای نخستین بار:

دست قطع شده کودک ۱۱ ساله با موفقیت در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری پیوند زده شد

نخستین پیوند دست قطع شده در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری با موفقیت انجام شده و پس از گذشته سه هفته از انجام عمل نبض دست چپ بیمار به خوبی می‌زند و دست گرم است و اقدامات بعدی برای به حرکت درآوردن دست هم در دستور کار است.

برای اولین بار در جهان؛

دانشمندان "هیبرید گوسفند- انسان" ساختند

محققان دانشگاه استنفورد به نوع جدیدی از شبیه سازی ابتدایی تولید جنین های هیبرید گوسفند - انسان دست یافته اند که ممکن است در آینده نماینده اهدای عضو باشد.