چاپگر-سه-بعدی

توسط دانش آموخته دانشگاه صنعتی اصفهان؛

یک روش جدید چاپ سه‌بعدی برای رفع کمبود عضو پیوندی ایجاد شد

به دلیل کمبود اندام جهانی و اهداکنندگان محدود عضو، هزاران بیمار در صورت صدمات شدید، بیماری یا شرایط ژنتیکی بدنبال اندام و بافت باقی مانده‌اند، اما اکنون سامان نقیه‌ محقق ایرانی با چاپ زیستی جدید سه بعدی، ساختار متخلخل از لایه آلژینات ایجاد کرده است که چنین ساختاری منافذ متصل به هم دارد و یک محیط سلول دوستانه فراهم می‌کند.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

اولین زبان مصنوعی جهان توسط پرینتر سه بعدی ساخته شد/ آیا بیماری "سرطان زبان" درمان پذیر می شود ؟

برای اولین بار در جهان محققین انگلیسی موفق به ساخت نوعی زبان مصنوعی به کمک چاپگر سه بعدی شده اند که خاصیت ارتجاعی، خیس شدن و بافت زبر منحصر به فرد زبان واقعی انسان را با ساختار سیلیکونی مصنوعی خود تقلید می کند.

تماشا کنید: بزرگترین چاپگر سه بعدی اروپا یک ساختمان دو طبقه می‌سازد

پرینترهای سه بعدی صنعتی یکی از امیدهای بشر برای حل مشکل مسکن و گرانی ساخت آن به حساب می‌آیند؛ آیا زمان آن رسیده است که این پرینترها یک ساختمان چند طبقه یا حتی برج بسازند؟ پاسخ مثبت است. بزرگترین چاپگر سه بعدی (۳D Printer) در تمام اروپا موفق شد یک خانه دو طبقه را ظرف سه هفته بسازد و به امیدواری ها در خصوص آینده این صنعت رنگ و بویی تازه ببخشد.

این پرینتر سه بعدی می تواند از زباله های پلاستیکی اندام مصنوعی برای کودکان تولید کند!

به تازگی شرکت کوکاکولا با همکاری محققان از نوعی پرینتر سه بعدی رونمایی کرده اند که می تواند با استفاده از پلاستیک های نوشابه و موارد مشابه، برای کودکانی که دچار نقص عضو هستند اندام مصنوعی تولید نماید.

سرعت تولید خودرو در جهان شکسته شد؛

ساخت خودرو در ۳ روز و به کمک چاپگر سه بعدی+فیلم و عکس

کمپانی چینی "polymaker" به تازگی از نوعی خودرو هوشمند به نام "LSEV" رونمایی کرده است که می توان آن را تنها در مدت تنها ۳ روز و با کمک چاپگر سه بعدی طراحی و ساخت .

تولید «کبد مصنوعی» با «چاپگر سه بعدی» که قابل پیوند زدن است

قسمت نوآورانه تحقیق در چگونگی داخل کردن سلول‌ها در جوهر زیستی مورد استفاده برای تولید بافت در پرینت سه‌بعدی بود. «ارنستو گولارت»، دانشجوی فوق‌دکتری در موسسه علوم زیستی و محقق ارشد این تحقیق، می‌گوید: «بجای چاپ کردن تک تک سلول‌ها، ما روشی برای گروه‌بندی آن‌ها قبل از چاپ یافتیم. این گروه از سلول‌ها بافت را تشکیل می‌دهند و منجر به طولانی شدن عملکرد آن می‌شوند.»

دیگر نگران فرضیات ذهنی خود نباشید

شما هر فرضیاتی که در ذهن دارید را می توانید بسازید!

ساخت هر شیعی توسط پرینتر سه بعدی آسان می شود

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت اولین کبد مصنوعی جهان با استفاده از چاپگر سه بعدی

محققان دانشگاه سائوپائولو در برزیل با استفاده از چاپگرهای سه بعدی در محیط آزمایشگاهی موفق به تولید اولین کبد مصنوعی جهان شده ‌اند که اکثر عملکردهای معمول کبد مانند ذخیره ویتامین ‌ها، تولید پروتئین ‌های حیاتی و ترشح صفرا را شبیه ‌سازی می‌کند.

با همکاری مشترک ایتالیا و چین؛

خودروی برقی ارزان که با چاپگر سه بعدی تولید می شود.

یک شرکت ایتالیایی خودروساز از همکاری با یک موسسه چینی فعال در زمینه چاپ سه بعدی برای تولید خودروهای برقی دو نفره خبر داده که با چاپگر سه بعدی ساخته می شوند.

تماشا کنید: چاپگرهای سه‌بعدی غول‌آسا کشتی، موشک و آپارتمان می‌سازند

از سال ۱۹۹۶ چاپگرهای سه بعدی به صورت تبلیغاتی ظاهر شدند و در کارخانه‌ها برای ساخت نمونه‌های کوچک مانند اجزای موتورهای جت و دندان‌های مصنوعی استفاده می‌شوند. در حال حاضر نسل جدیدی از این چاپگرهای ۳بعدی در حال ورود به بازار هستند. آن‌ها توانایی ساخت اشیایی بزرگتر از مدل‌های قبل با سرعت بیشتر را دارند‌.