چاپ-سه-بعدی

توسط دانش آموخته دانشگاه صنعتی اصفهان؛

یک روش جدید چاپ سه‌بعدی برای رفع کمبود عضو پیوندی ایجاد شد

به دلیل کمبود اندام جهانی و اهداکنندگان محدود عضو، هزاران بیمار در صورت صدمات شدید، بیماری یا شرایط ژنتیکی بدنبال اندام و بافت باقی مانده‌اند، اما اکنون سامان نقیه‌ محقق ایرانی با چاپ زیستی جدید سه بعدی، ساختار متخلخل از لایه آلژینات ایجاد کرده است که چنین ساختاری منافذ متصل به هم دارد و یک محیط سلول دوستانه فراهم می‌کند.

با همکاری محقق ایرانی تحقق یافت؛

چاپ سه بعدی استخوان مستقیماً وارد بدن می شود

یک تیم در دانشگاه نیو ساوت ولز در سیدنی، استرالیا به همراه محقق ایرانی خود، جوهر سرامیکی را تولید کرده اند که می تواند در دمای اتاق با سلولهای زنده و بدون مواد شیمیایی سخت چاپ شود.

ناسا می گوید موتورهای موشکی آینده آن ممکن است به صورت سه بعدی چاپ شوند

پروژه جدید به دنبال پرینت سه بعدی قطعات موتور موشکی با استفاده از پودر فلز و لیزر است.

چاپ سه بعدی عضله قلب

محققان دانشگاه مینه سوتا آمریکا موفق به چاپ سه بعدی عضله پمپاژ خون در قلب از سلول‌های بنیادی پرتوان و یک ماتریس برون‌یاخته‌ای شده‌اند.

الکترودهای لاستیکی برای مطالعه بهتر مغز ایجاد شده اند

محققان MIT دستگاهی را برای کاوشگرهای عصبی چاپی ۳ بعدی و سایر دستگاههای الکترونیکی ابداع کرده اند که به اندازه لاستیک نرم و انعطاف پذیر می باشد.

محققان «MIT و هاروارد» از «چاپ سه بعدی» برای کشت باکتری استفاده کردند

برخی از قسمت‌ها با استفاده از نوع دیگری از رزین ساخته شده است که قرار است موقتی باشد و وزن برخی قسمت‌های آویزان شده را تحمل کند. هنگامی که دیگر به آن نیازی نیست، حل شده و از بین می‌رود. تیم تحقیقاتی متوجه شد که این مواد رزین ثانوی جذب‌کننده هستند و می‌شود آن را پس از چاپ با مواد شیمیایی خاصی پر کرد. لایه‌ی آخر هیدروژلی است که با باکتری «ای.کولای» مهندسی‌شده پر شده است، و بر روی جسم نهایی اسپری می‌شود.

توسط دانشمندان در دانشگاه نیوکاسل؛

اولین قرنیه چاپ سه بعدی انسان ساخته شد

اولین قرنیه چاپ سه بعدی انسان توسط دانشمندان در دانشگاه نیوکاسل، انگلستان ایجاد شد، قرنیه مطابق با مشخصات منحصر به فرد بیمار ایجاد می شود.

توسط دانشمندان مؤسسه فناوری ماساچوست؛

تحول در تکنولوژی چاپ سه بعدی با جوهر زنده

دانشمندان مؤسسه فناوری ماساچوست با موفقیت در دستیابی به جوهرزنده پر از باکتری حساس به مواد شیمیایی و با قابلیت انجام عملیات منطقی، تکنولوژی چاپ سه بعدی را یک گام به جلو برده اند.

برنامه ملی ساخت افزایشی چاپ سه‌بعدی معرفی می‌شود

برنامه ملی ساخت افزایشی چاپ سه‌بعدی (I۳DL) در نخستین گردهمایی فعالان صنعت ساخت افزایشی معرفی می‌شود.