چهارمحال-و-بختیاری

تغییر الگوهای مصرف جان محیط زیست را به خطر انداخته است

تغییر در عادت‌ها و الگوهای مصرف از یک طرف و مـحدودیت‌های اسـتفاده از منابع طبیعی از سوی دیگر، افزون‌ بر به وجود آوردن انواع معضلات پیچیده در کیفیت زندگی انسان، موجب‌ بروز انواع ناسازگاری‌های زیـست مـحیطی شده است.

ورود شرکت های بزرگ به بازار بورس سرمایه های از دست رفته را برمیگرداند

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: گر سهام هایی که ارزشمند هستند به خوبی وارد بازار شودند و دولت اجازه بدهد شرکت های بزرگ سرمایه را وارد بازار بورس کنند قطعا می تواند تبدیل به یک بازار سوددهی شود و جبران کند و سرمایه از دست رفته را برگرداند اما این مسئله کار می برد .

چگونه در ماه مبارک رمضان تغذیه صحیح داشته باشیم؟

کارشناس تغذیه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: در ماه مبارک رمضان سعی شود فرد روزه دار از تغذیه سالم استفاده کند که سیستم ایمنی بدن ضعیف نشود.

برگزاری دوره‌ی آموزشی ویژه ارزیابان کشوری برنامه سنجش صلاحیت و توسعه شایستگی

دوره ی آموزشی ارزیابان برنامه سنجش صلاحیت و توسعه شایستگی نیروی انسانی دوره‌ی ابتدایی با حضور بیش از ۱۵۰ نفر از معاونین آموزش ابتدایی، روسای ادارات تکنولوژی و گروههای آموزشی و ارزیابان کشوری توسط دبیرخانه این برنامه و از طریق وبینار برگزار گردید.

کنگر؛ گیاه کوهی که مردم بیشتر مبادرت به مصرف آن می کنند

شناخته‌شده‌ترین گیاه کوهی که مردم بیشتر مبادرت به مصرف آن می‌کنند کنگر است، کنگر یکی از گیاهانی است که در فصل بهار می‌روید و علاوه بر ارزش غذایی، از ارزش دارویی قابل توجهی میان کسانی که از طب گیاهی بهره می‌گیرند، برخوردار است

درخشش انجمن علمی مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه شهرکرد در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت

انجمن علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه شهرکرد توانست در بخش مسابقات جشنواره بین المللی حرکت عنوان برگزیده شایسته تقدیر را کسب کند.

جود خلا ها در مدیریت شهری مربوط به عدم آموزش شوراهای اسلامی است

رئیس شورای اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: بسیاری از مشکلات و وجود خلا ها در مدیریت شهری مربوط به عدم آموزش شوراهای اسلامی می باشد.

چهارمحال و بختیاری طی دو هفته آینده وضعیت خطرناکی را تجربه می کند

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: متاسفانه در حال حاضر استان چهارمحال و بختیاری در وضعیت کرونا جز چهار استان اول است و تا دو هفته آینده وضعیت بسیار حساس و خطرناکی را در استان تجربه می کنیم.

دانشگاه ها در تحقق شعار سال نقش اساسی دارند/ نخبگان می توانند در تولید ملی کمک حال دولت باشند

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري گفت: لازم است از نخبگان جامعه حمایت های لازم صورت گیرد تا بتوانند کارهای خود را در راستای تحقیقات و پژوهش و شناسایی موانع تولید انجام دهند.

بیوسنسور برای شناسایی سم در مواد لبنی و غلات هم کاربرد دارد/با حمایت مسئولین طرح را به مرحله تجاری سازی می رسانم

طراح زیست حس گر یا بیو سنسور برای شناسایی سم در مواد لبنی گفت: زیست حس گر یا بیو سنسور برای شناسایی سم در مواد لبنی مثل شیر طراحی شده که نمونه اولیه را ساخته و در نمایشگاه علم و فناوری ارائه شد که در صورت ساپورت مالی این محصول بعد از تایید نهایی تجاری سازی می شود.