کرونا-در-فارس

موج سوم کرونا در راه قیروکارزین / رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در توزیع ارزاق تنظیم بازار عامل شیوع بیماری کرونا

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان قیروکارزین گفت: خطر بیماری کرونا همچنان در شهرستان و کشور وجود دارد و زمانی می توان گفت که این خبر از بین رفته که عامل خطر آن یعنی ویروس کووید ۱۹ از بین برود یا راه مقابله با آن یافت شود.

طرح درمانی دانش آموز مازندرانی برای کرونا روی میز متولیان امر سلامت/ ارتباط مگس میوه با درمان کرونا

دانش ‌آموز مازندرانی با ارائه طرحی به شباهت‌های ژنتیکی انسان و مگس اشاره کرد و گفت: با بررسی مقالات متعددی به طرحی رسیدم که ارتباط مشخصی بین درمان کرونا و مگس میوه وجود دارد.

کرونا و چالش‌های نظام آموزشی در سال تحصیلی جاری

تامین گوشی داشتن زیرساخت‌های اینترنتی و در عین حال افزایش سواد رسانه‌ای خانواده‌ها و تهدید کرونا از مهمترین چالش‌های نظام آموزشی در سال تحصیلی جاری است که متولیان امر باید برای همه موضوعات برنامه‌ای مدون داشته باشند.

تاثیر مستقیم رفتار مردم بر گسترش کووید۱۹

عضو کمیته کشوری ستاد مقابله با کرونا گفت: مهم ترین موضوع که موجب افزایش موارد بیماری می شود، رفتارهای مردم است و به تغییر اقلیم و شرایط آب و هوایی ربطی ندارد

تعصب ضدعلمی آمریکا با کروناویروس

فوچی می گوید: ایالات متحده یک مسئله «تعصب ضد علمی» دارد در مورد کرونا ویروس.

شیوع مجدد کرونا و لزوم پرهیز از اقدامات احساسی

شیوع مجدد کرونا نتیجه اقدامات احساسی موج اول است و متولیان امر برای کنترل وضعیت موجود بر استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی باید تاکید کنند.

آمار نگران‌کننده مادران باردار مبتلا به کووید۱۹

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از چهار برابر شدن تعداد مادران باردار به کروناویروس در موج دوم کرونا خبر در فارس داد.

اقدام آتش به اختیار استاندار مازندران برای مقابله با کرونا در فضای مجازی

استاندار مازندران به صورت آتش به اختیار اقدام به انتشار ویدئو کوتاه در فضای مجازی که مستقیم توسط خودش مدیریت می‌شود کرده و از مردم درخواست کرده که طرح فاصله گذاری اجتماعی را جدی بگیرند.

ظهور کرونا در اسپانیا ماه‌ها پیش از چین

تعدادی از دانشمندان کشور اسپانیا در بررسی هایی که اخیرا صورت داده اند، از وجود نمونه هایی مبنی بر وجود ویروس کووید ۱۹ در فاضلاب های یکی از شهرهای این کشور در حدود یک سال پیش خبر داده اند .