کودکان::خبرگزاری علم و فناوری
کودکان

چگونه با کودکان در مورد همه‌گیری کرونا صحبت کنیم؟

بیماری کووید ۱۹ بیش از دو ماه است که در ایران شایع شده و تقریبا همه جا صحبت از آن است. شاید برای بسیاری از ما آنچه در ذهن کودکان در این خصوص می‌گذرد اهمیت چندانی نداشته باشد. اما واقعیت این است که این اخبار ناگوار به طور اجتناب ناپذیری بر آنها نیز موثر بوده است و این وظیفه معلمان و والدین را برای گفتگو با ‌آنها پررنگ‌تر می‌کند.

کشف جدید در ارتباط با تغییرات سیستم ایمنی؛

اطلس سلولی تیموس و نقش آنها در بهبود سلول های تی/درب های ایمنی ‏درمانی جدیدی برای بیماری سرطان باز می گردد

اطلس سلولی غده تیموس انسان می تواند به ایمنی درمانی (‏immunotherapy‏) جدید در ‏درمان بیماری سرطان و سایر بیماری های خود ایمن منجر گردد.

چرا باید حواسمان به زمان استفاده کودکان از گوشی هوشمند باشد؟

آکادمی بیماری‌های کودکان آمریکا توصیه می‌کند که والدین کودکان زیر ۱۸ ماه از قرار گرفتن آن‌ها در معرض وسایل دیجیتالی جلوگیری کنند، کودکان بین ۱۸ تا ۲۴ ماه را کم‌کم با آن‌ها آشنا کنند، و زمان اسکرین تایم کودکان ۲ تا ۵ سال را به یک ساعت در روز محدود کنند.

یک روانشناس در گفت و گو با علم و فناوری مطرح کرد

تغییر رفتار کودک به شیوه مسالمت آمیز و بازی/افزایش اعتماد فرزند به حرف ها و تصمیمات والدین

یک روانشناس با اشاره به این مطلب که تغییر رفتار کودک به شیوه مسالمت آمیز و بازی امکان پذیر است، گفت: برای اینکه نابهنجاری ها و عادات بد کودکانمان را در خانه عوض کنیم نیاز به ایجاد یک قانون متناسب با سن کودک در خانه است.

بی توجهی به کودکان در کودکی رشد مغز را کاهش می‌دهد

نتایج یک بررسی بر روی کودکان یتیم در رومانی نشان می دهد این افراد در مقایسه با کودکان دارای پدر و مادر مغزهای کوچک تری دارند.

چرا همه میخوان پزشک بشن ؟

مصاحبه ای با کودکانی که دوست دارند در آینده پزشک شوند

جداسازی «اینترنت کودکان» از «اینترنت عمومی»

معاون مرکز ملی فضای مجازی از تهیه سندی برای جداسازی اینترنت عمومی از اینترنت کودکان خبر داده است؛ سندی که هم اینترنت کودکان از اینترنت عمومی جامعه مستقل می‌شود و هم تولید محتوای گسترده‌ای مخصوص کودکان و نوجوانان در فضای اینترنت صورت می‌گیرد.

تاثیر آلودگی هوای آلوده بر تولد نوزادان معلول

علت تاثیر گزار در تولد نوزادان معلول آلودگی هوا است

سالانه ۳۰تا۴۰هزار نوزاد معلول در کشور متولد می شوند و نقش آلودگی به خصوص ساکنین شهر های بزرگ در دود سیاه نفس می کشند در این زمینه قابل کتمان نیست

عضو هیات علمی گروه گفتار درمانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت؛

اختلال تکاملی زبان و اختلال در تلفظ صدا شیوع بالایی دارد/ آزمون ها را ساخته ایم نیاز به بودجه دارند که هنجار بشوند

عضو هیات علمی گروه گفتار درمانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، گفت: اختلال تکاملی زبان و اختلال در تلفظ صدا جزو شایع ترین اختلالات ارتباطی در دوران پیش از دبستان هستند که اولی بین ۷ تا ۱۲ درصد و دومی حدودا ۲۰ درصد شیوع دارند. برای پیشگیری از این مشکلات، غربالگری با آزمونهای بومی نیاز است؛ ما آزمون های زیادی را ساخته ایم که نیاز به بودجه دارند تا هنجار بشوند.

سرخک حافظه ایمنی بدن را از بین می برد؛

اهمیت واکسیناسیون سرخک/مکانیسم و وسعت ناشی از بیماری سرخک، ایمنی بدن را در زمان بروز ‏عفونت از بین می برد

جزییات مطالعاتی نشان می دهد که بیماری سرخک، به میزان ۲۰ تا ۵۰ درصد آنتی بادی ها را در برابر ویروس ها و باکتری هایش از بین می برد ‏و باعث کاهش ایمنی بدن می گردد