کووید۱۹::خبرگزاری علم و فناوری
کووید۱۹

تحقیقات تکمیلی محققان نشان می دهد؛

انتقال کرونا ویروس از طریق آئروسل قطعیت ندارد

بــا صرف نظر از موارد خاص در ابتلا، اینکه در جاهایی از طریق هوا منتقل شده است دلیل بر انتقال قطعی از طریق هوا نیست.

توسط سخنگوی وزارت بهداشت مطـــرح گردید؛

تکذیب داروهـای ضدکرونای ایـرانی / روش درمانی در مرحله تحقیقات

باوجودآنکه از همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس کووید ۱۹در کشور و البته سرتاسر جهان؛ اقدامات پژوهشی تحقیقاتی برای ساخت دارو و واکسن این ویروس در حال انجام است اما شایعات نیز دراین روزها کم به گوش نمی رسد.

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا؛

افزایش سواد رسانه ای در تقویت سیستم ایمنی روح و روان مهم است

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا(کووید۱۹) با تاکید بر این که تنها راه شکست ویروس کرونا قطع زنجیره آن از طریق در خانه ماندن و فاصله گذاری اجتماعی است، گفت: برای تقویت سیستم ایمنی روح و روان یک شیوه مهم افزایش سواد رسانه ای با حذف تمام کانالها و گروههای متناقض و آزار دهنده است. باید بدانیم که ما چیزی از دنیا کمتر نداریم حتی در مورد این بیماری یک سر وگردن از آنها بیشتر هستیم.

آنالیز ژنومی نشان می‌دهد کرونای جدید (SARS-COV-۲) ترکیبی از دو ویروس است+عکس

مقایسات ژنومی نشان می‌دهد که ویروس سارس-سی.او.وی-۲ ممکن است نتیجه‌ی ترکیب دو ویروس قبلی باشد. برای این‌که این ترکیب صورت بگیرد، این دو ویروس باید یک ارگانیسم را هم‌زمان آلوده کرده باشند. جواب این‌که کدام ارگانیسم هم‌زمان با این ویروس‌ها آلوده شده است هنوز مشخص نیست. سندرم حاد تنفسی کروناویروس ۲ با نام قبلی کرونای جدید یک RNA ویروس تک رشته‌ای سو مثبت و عامل بیماری کروناویروس ۲۰۱۹ یا کووید-۱۹ است.

آيا عطسه یکی از علائم کروناست؟+ جدول مقایسه کووید۱۹ با بیماری‌های مشابه‌‌

علائم آلرژی فصلی اغلب شامل عطسه، گرفتگی سینوس‌ها و هم‌چنین خارش چشم است. اما برخی به نادرست این ها را با علائم ویروس کرونا اشتباه می‌گیرند. اصلی‌ترین علائم کروناویروس شامل تب است که در ۸۷.۹ درصد بیماران مورد مطالعه مشاهده شده است، سرفه خشک در ۶۷.۷ درصد از موارد، و خستگی در ۳۸.۱ درصد.

آیا انتقال ویروس کرونا در دوران بارداری از مادر به جنین ممکن است؟

انتقال ویروس کرونای جدید از انسان به انسان تأیید شده‌ و دنیاگیری بزرگی را در اوایل دهه ۲۰۲۰ میلادی رقم زده است. ویروس‌های کرونا در درجه اول از طریق تماس نزدیک، به ویژه از طریق قطرات تنفسی ناشی از سرفه و عطسه تا حدود ۲ تا ۴.۵ متر پخش می‌شوند.۶ فوت (۱٫۸ متر) RNA ویروس همچنین در نمونه‌های مدفوع از بیماران آلوده یافت شده‌است. اما ‌آیا ویروس SARS-Cov-۲ از مادر به جنین نیز در دوران بارداری منتقل می‌شود؟

با هدف پاک‌سازی و رفع آلودگی نقاط آلوده استان؛

اجـــرای عملیات دفاع بیولوژیک در استان سمنان

معاون هماهنگ‌کننده سپاه استان سمنان گفت: عملیات استانی دفاع بیولوژیک با عنوان «لبیک یا حسین» مقارن با روز ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار اجرا می‌شود.

گوگل وبسایت اختصاصی کرونا راه اندازی کرد+لینک

گوگل یک صفحه اختصاصی برای انتشار ‌آمارها و اخبار دقیق و موثق پیرامون ویروس کرونای جدید و بیماری کووید۱۹ طراحی کرده است. این وبسایت نکات اساسی در مورد نحوه خودتشخیصی، چگونگی جلوگیری از ابتلا و نحوه جلوگیری از انتشار ویروس کرونا را ارائه می‌دهد. مسؤلین این سایت خاطرنشان کرده‌اند که هیچ داروی خاصی برای جلوگیری یا معالجه بیماری کروناویروس وجود ندارد.

گفتگوی علم و فناوری بایک تحلیلگر سیاسی؛

جنایاتی همچون بیوتروریسم در مرام و مسلک لیبرالیسم و سرمایه توجیه عقلانی دارد/ بنا به ناکامی آمریکا در مهار چین توسل به حربه بیولوژیک دور از ذهن نیست

بشیر اسماعیلی گفت:اگر از نظر گفتمانی و فکری به این مقوله بنگریم، جنایاتی همچون بیوتروریسم در مرام و مسلک لیبرالیسم و سرمایه توجیه عقلانی داشته و اساسا دور از ذهن نمی‌تواند باشد. بنا به ناکامی آمریکا در مهار چین در یک دهه گذشته و ناکامی در بکارگیری انواع جنگ با ایران دور از ذهن نیست اگر آمریکایی ها در نهایت به حربه بیولوژیک متوسل شده باشند.

محققان چینی گزارش کردند:

افراد مبتلا به گروه خونی A در برابر COVID-۱۹ آسیب پذیرترند

محققان چینی بر طبق یک مطالعه موردی گزارش کردند که افراد مبتلا به گروه خونی A ممکن است در برابر COVID-۱۹ آسیب پذیر باشند.