کووید-۱۹::خبرگزاری علم و فناوری
کووید-۱۹

دستگاهی که می تواند کووید ۱۹ را در مدت ۵ دقیقه تشخیص دهد

شرکت داروسازی ایالات متحده ابوت موفق به ساخت دستگاهی شده است که بیماری کرونا را در ۵ دقیقه تشخیص می دهد و مجوز اضطراری برای تولید آن از سازمان غذا و داروی ایالات متحده دریافت کرده است.

آیا مردان بیشتر به بیماری کووید ۱۹ دچار می‌شوند؟

آمارها نشان میدهد مردان به نسبت اندکی بیشتر از زنان به کووید ۱ ۹مبتلا شده اند. چه مباحث علمی در این خصوص وجود دارد. یك دلیل بیولوژیك احتمالی این روند این است كه مردان در ایجاد پاسخ ایمنی به اندازه زنان کارآمد نیستند. این بدان معنی است كه بعد از آلوده شدن به ویروس بیماری شدیدتری را تجربه خواهند کرد. البته این در حد یک حدس‌ و‌ گمان است.

استرالیا آزمایش واکسن سل بر علیه COVID-۱۹ را بر روی کارکنان بهداشتی شروع کرد

استرالیایی ها روز جمعه اعلام کردند محققان استرالیا در حال پیگیری سریع آزمایشات انسانی در مقیاس بزرگ هستند تا ببینند آیا واکسن مورد استفاده برای ده ها سال برای جلوگیری از سل می تواند کارمندان بهداشتی را از COVID-۱۹ محافظت کند.

چه داروهایی در جهان تاکنون علیه کرونا آزمایش شده‌اند؟

دنیا در تلاش است تا راه‌هایی برای کاهش سرعت انتشار ویروس کرونا و درمان‌هایی موثر پیدا کند. سازمان جهانی بهداشت همچنین توصیه کرده داوطلبان در کارآزمایی‌های تصادفی کنترل‌شده برای آزمودن مؤثر بودن و ایمنی درمان‌های احتمالی شرکت کنند. تا جمعه ۲۰ مارس، ۸۶ آزمایش درمان کووید ۱۹ یا واکسن آن وجود دارد که یا در حال انجامند و یا در حال پیدا کردن داوطلبان برای انجام آزمایش.

علم و فناوری گزارش می دهد:

چه استراتژی هایی در دنیا موفق به مقابله با کرونا شده اند؟

کشور های دنیا روش های جالبی را برای مقابله با کووید ۱۹ برگزیده اند که سنگاپور با تجربه گذشته خود انگلستان با ابتلای دسته جمعی و کره جنوبی با واگذاری اوراق قرضه در برابر کرونا صف آرایی کرده اند

سازمان بهداشت جهانی: از مصرف داروی ایبوپروفن برای علائم COVID-۱۹ خودداری کنید

سازمان بهداشت جهانی روز سه‌شنبه توصیه كرد كه افراد مبتلا به علائم COVID-۱۹ از مصرف ایبوپروفن خودداری كنند، زیرا مقامات فرانسوی هشدار دادند كه داروهای ضد التهابی می توانند اثرات ویروس را بدتر كنند.

رئیس انجمن بیهوشی قلب ایران اعلام کرد؛

احیــا و درمـــان نخستین بیمارکرونایی با "اکمو"/تکنولوژی اکمــو چیست؟

در صورتی که ریه دچار عفونت یا از کارافتادگی شده باشد اگر برای بیمار از اکمو استفاده شود، ریه بیمار فرصت ریکاوری پیدا می‌کند.

به همت محققان کشورمان؛

سامانه رهبری و مدیریت مراکز درمانی و ادارات، ROMA_Covide۱۹ طراحی و راه اندازی شد

به دنبال بیماری کووید ۱۹ و درخواست نیازها برای سامانه ای آنلاین، محققان کشورمان ROMA_Covide۱۹ را بر پایه چک لیستهای وزارت بهداشت طراحی و راه اندازی کردند، این سامانه سریعا و در یک نگاه پایش، آنالیز و برنامه های عملیاتی و اجرایی از نقاط مختلف بیمارستانی و غیر بیمارستانی را در اختیار مدیران و مسئولان قرار می دهد و تا حل مشکل آنها را راهنمایی می کند.

کووید ۱۹با بدن چه می کند؟

کرونا ویروس جدید انسانی یا همان سندرم حاد تنفسی حاد که در دسامبر سال ۲۰۱۹ در چین پیدا شد، اکنون فقط در کشور ما بیش از ۱۱ هزار نفر را آلوده کرده و بیش از ۵۰۰ نفر از این افرادهم جان خود را از دست داده اند، اما COVID-۱۹ چه کاری با بدن انجام می دهد؟

کووید۱۹

covid-۱۹