گیاهخواری

آیا رژیم غذایی وگانیسم (گیاهخواری مطلق) برای سلامتی مفید است؟

محقق «تامی تانگ»، اپیدمیولوژیست تغذیه‌ای در دانشگاه «آکسفورد»، می‌گوید :«خطر بالاتر سکته‌ی مغزی ممکن است به چند دلیل باشد. گیاهخواران کمبود ب۱۲دارند که ممکن است با خطر سکته‌ی مغزی مرتبط باشد.» بر طبق گفته «انجمن تغذیهٔ آمریکا» می‌توان با یک رژیم صحیح وگان در تمامی دوران زندگی سالم بود و از آن در پیشگیری و درمان بیماری‌های خاص کمک جست.

در اقدامی جدید:

کشف گونه‌ای جدید از حشرات توسط پژوهشگران ایرانی

محققان دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان با همکاری پژوهشگران دانشگاه فردوسی مشهد، برای نخستین بار موفق به شناسایی یک گونه جدید از شته‌ها و نامگذاری آن به نام ایران شدند.

گزارش تازه سازمان ملل: «رژیم غذایی گیاهخواری» می‌تواند پدیده «تغییر اقلیم» را متوقف کند

«یوهان راکستروم»، مدیر پیشین موسسه تحقیقات اقلیمی پوستدام، می‌گوید: «برای آنکه بتوانیم تا سال جمعیت ده میلیاردی زمین در سال ۲۰۵۰ را تغذیه کنیم، باید به یک رژیم غذایی جدید مبتنی بر گیاه و کاهش دورریزغذا عادت کنیم و در تکنولوژی‌هایی که اثرات زیست‌محیطی تغییر اقلیم را کاهش می‌دهند، سرمایه‌گذاری بیشتری انجام دهیم.»

کشف نخستین گونه «کروکدیل گیاه‌خوار» جانوران‌شناسان را متحیر کرد+عکس

این محققان ۱۴۶ فسیل دندان متعلق به ۱۶ گونه مختلف را مورد بررسی قرار دادند. وقتی این فسیل‌ها را با نمونه‌های زنده امروزی مقایسه کردند، تفاوت‌هایی را میان اشکال دندان‌ها مشاهده کردند که به طرح این پرسش انجامید: آیا نیای کروکدیل‌ها همان غذایی را مصرف می‌کردند که آنها امروزه می‌کنند یا به دنبال یک ظرف غذای سبزتر می‌گشتند.

در گفتگو با پزشک فوق تخصص تغذیه عنوان شد؛

خام گیاهخواری تجویزی برای بیمارهای صعب العلاج / خوردن مکرر غذای پخته، صحیح نمی باشد

خام گیاهخواری با پاکسازی در بیمارهای صعب العلاج مانند برخی سرطان ها و مشکلات کبدی و پوستی و....توسط یک طبیب حاذق طب سنتی می تواند بیش از چهل روز نیز بصورت دراز مدت برای صرفاً افراد و بیماران مذکور تجویز گردد.

یک متخصص تغذیه :

رژیم های گیاهخواری نیازهای بدن را تامین نمی کند/ چرخه سلامتی با رژیم های سخت تکمیل نمی شود

نوروزیان گفت: رژیم های سخت لاغری که این روزها مد شده و تبلیغات وسیعی هم روی آن صورت می گیرد نشان می دهد که عوارضش بیش از نفعش برای بدن است، فرضا بدن انسان به تمامی املاح و ویتامین از تمام گروههای غذایی نیازمند است وقتی فرد گیاهخواری می کند چگونه می خواهد پروتئین و آهن بدن خودرا تامین کند ، قطعا غیرممکن است .

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد:

رژیم غذایی گیاهی نگیرید

این نکته ثابت شده است که دنبال کردن رژیم غذایی گیاهی، منجر به کاهش تجمع پلاک در رگ‌های خونی شده و خطر ابتلا به دیابت و سکته مغزی می‌ شود.