����������������-������������

یک گام دیگر تا درمان سرطان خون :

درمان سرطان خون در مراحل اولیه با جلوگیری از شبیه سازی سلول های سرکش

دانشمندانی که علت اصلی سرطان خون را بررسی می‌کنند به کشف کلیدی در مورد اینکه چگونه جهش‌ های ژنتیکی می‌توانند سلول‌ های بنیادی خون را از بین برده و جمعیت‌های خطرناکی از سلول‌ های شبیه‌ سازی شده را تشکیل دهند که می‌توانند سرطانی شوند، انجام داده‌اند.

توسط مهندسان MIT؛

روش شمارش سلول‌های توموری و چگونگی گسترش سرطان ابداع شد

مهندسان MIT راهی برای شمارش سلول‌های تومور در حال گردش گریزان در موش‌ها ابداع کردند که به آن‌ها اجازه می‌دهد دینامیک متاستاز را مطالعه کنند.

رشد کند تومورهای سرطانی با ورزش کردن

جدیدترین مطالعات محققان دانشگاه "ادیث کوان استرالیا نشان می‌هد که ورزش می‌تواند سرعت پیشرفت سرطان را کاهش دهد. ورزش، عضلات را وادار به آزاد کردن نوعی پروتئین می‌کند که می‌تواند سرعت رشد تومورهای سرطانی را کاهش دهد.

درمان جدید سرطان در راه است :

آغاز ترکیب واکسن و ایمونوتراپی سرطان برای آزمایش بر روی انسان در دانشگاه آکسفورد

محققان دانشگاه آکسفورد واکسن سرطان و ایمونوتراپی را ترکیب کرده اند که در آزمایشات بر روی موش ها تا کنون نتایج جالبی داشته است.

جلوگیری از رشد تومورها با استفاده از "نمک"

محققان اخیرا با مطالعه بر روی موش‎ها دریافته‌اند که رژیم غذایی حاوی نمک زیاد می‎تواند با رشد تومورها مبارزه کند.

گزارش علم وفناوری از گیاهخواری در روزهای کرونایی

از سیرتا پیاز رژیم های گیاهی/گیاهخوار باشیم یا نه

این روزها که مردم بیشتر از هر زمان دیگری درگیر بیماری و نقص سیستم ایمنی هستند بحث رژیم های گیاه خواری بیشتر از هر زمان دیگری داغ شده است ؛ رژیم هایی که تلاش می شود به هر شکل در برنامه غذایی گنجانده شده و مردم به سمت آن بروند تا از سلامت جسم وروح بیشتری برخوردار باشند.

دانشمندان گزارش کردند؛

استاتین‌های کاهنده کلسترول بقای بیماران سرطان پستان سه گانه منفی را ۵۸ درصد افزایش داد

مطالعه‌ای که توسط محققان مرکز سرطان دانشگاه اندرسون تگزاس انجام شد، ارتباط قابل توجهی بین داروهای کاهش دهنده کلسترول که معمولاً به عنوان استاتین شناخته می‌شوند و میزان زنده ماندن بیماران مبتلا به سرطان پستان سه گانه منفی را نشان داد.

توسط محققان موسسه عصب شناسی هیوستون متدیست؛

درمان غیر تهاجمی سرطان مغز "گلیوبلاستوما" با یک کلاه ایمنی جدید

محققان موسسه عصب شناسی هیوستون متدیست با اولین آزمایش بالینی یک کلاه ایمنی جدید که یک میدان مغناطیسی نوسان ناپذیر ایجاد می‌کند، توانستند در یک بیمار مبتلا به سرطان مغز گلیوبلاستوما، توده تومور را تا ۳۱ درصد کوچک کنند.

دانشمندان مرکز تحقیقات سرطان آلمان گزارش کردند؛

کارایی واکسن علیه سرطان‌های ارثی اثبات شد

دانشمندان مرکز تحقیقات سرطان آلمان و بیمارستان دانشگاه هایدلبرگ برای اولین بار توانستند با واکسیناسیون محافظتی توسعه سرطان ارثی روده بزرگ را به تأخیر بیندازند، بنابراین واکسیناسیون علیه سرطان‌های ارثی مفهوم امیدوار کننده‌ای است که اکنون می‌خواهیم آن را بیشتر به کاربردهای بالینی منتقل کنیم..

محققان ژاپنی گزارش کردند؛

امکان تشخیص تومورهای مغزی از آزمایش ادرار با دقت ۹۷درصد

محققان ژاپنی در دانشگاه ناگویا با دستیابی به فناوری استخراج میکرو RNA از ادرار، گزارش کردند: این دستاورد یک آزمایش ساده و غیرتهاجمی است که می‌تواند سرطان مغز را قبل از اینکه فرصتی برای ویران کردن داشته باشد، با دقت ۹۷ درصد تشخیص دهد.