����������������-������-��-������������-����������-����������

کلنگ زنی ساختمان پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی در ایلام

آئین کلنگ زنی ساختمان پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی ایلام با حضور دکتر طیبی رئیس جهاددانشگاهی و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد.

رتبه اول استان ایلام در مشارکت حداکثری دانش آموزان در مدارس/ مدارس کانکسی ایلام تا پایان سال جمع آوری می شوند

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: با آغاز فعالیت حضوری مدارس، استان ایلام با میانگین ۹۸ درصدی، رتبه اول کشور را کسب کرد و با تمهیدات صورت گرفته در مدارس، موفقیت های عظیمی در حوزه سلامت دانش آموزان حاصل شد.

مسئولان برای رفع مشکلات استان پای کار باشند

دادستان ایلام عنوان کرد: مسئولین دستگاهها و نهادهای استان برای رفع مشکلات استان و حرکت در مسیر توسعه پای کار باشند

دیدار اعضای خانه نخبگان بسیج علمی ایلام با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

جمعی از اعضای خانه نخبگان بسیج ایلام با ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام دیدار کردند.

ارتباط صنعت و دانشگاه از ضروریات جامعه است

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ایلام گفت: در شرایط کنونی ارتباط مستقیم صنعت و دانشگاه می‌بایست در اولویت اصلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی قرار گیرد؛ چراکه تکنولوژی و صنعت ابزاری قدرتمند در مسیر توسعه کشورها محسوب شده و این هدف می‌تواند در رشد و توسعه اقتصادی کشور تأثیر بسزایی داشته باشد.

تاثیر آموزش سواد رسانه ای بر کاهش آسیب های اجتماعی در مدارس/تهدیدات کلامی نوجوانان در خصوص خودکشی را جدی بگیرید

عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان ایلام گفت: هدف از آموزش سواد رسانه‌ای واکسینه کردن دانشجویان و توانمندسازی آنان در راستای حفظ سلامت روان معلمان است.

افرادی که خودکشی ناتمام داشته‌اند نیازمند حمایت هستند/ مراقب افکار منفی نوجوانان باشیم

روان‌شناس ایلامی اظهار کرد: دانش‌آموزی که افکار خودکشی دارد نیازمند مراقبت است و باید از رشد افکار منفی در ذهن این دانش‌آموز جلوگیری کرد.

ارتباط بیش از ۹۰ درصد خودکشی‌ها با بیماری‌های روانی/سیستم انتقال عصبی سروتونین بیشترین اثرگذاری را در رفتارهای خودکشی دارد

روان‌شناسان و پژوهشگران علم روان‌شناسی معتقدند بیش از ۹۰ درصد افرادی که خودکشی می‌کنند با یکی از اختلالات روانی مواجه هستند که بسیاری از آنها قابل تشخیص و درمان هستند.

بیش از ۹۰درصد خدمات پزشکی قانونی در ایلام انجام می شود/پزشکی قانونی ایلام نیازمند دستگاه GC-MS

مدیرکل پزشکی قانونی استان ایلام گفت: نبود تجهیزات و دستگاههایی همچون GC-MS منجر شده تا تعدادی از پرونده های آزمایشگاهی جهت تشخیص و تائید به استانهای همجوار ارسال شود.

اینترنت اشیاء و هوشمندسازی امکانات

اینترنت اشیاء با دادن توانایی ارسال داده از طریق اینترنت، دستگاه‌های «فاقد هوش» را «باهوش‌تر» کرده و به دستگاه اجازه می‌دهد با مردم و سایر چیزهایی که دارای اینترنت اشیا هستند ارتباط برقرار کند.