����������������-������-��-������������-����������

همزمان با دهه سرآمدی آموزش؛

جشنواره ملی انتخاب مدرسان برتر دانشگاه جامع علمی کاربردی در کرمان برگزار شد

صبح امروز جشنواره ملی انتخاب مدرسان برتر دانشگاه جامع علمی کاربردی همزمان با دهه سرآمدی آموزش با حضور "مختار جلالی جواران"معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در کرمان برگزار شد.

در راستای حمایت از استعداد های برتر دانشجویی

حمایت از طرح های کسرخدمت علمی

ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی

رد نظریه خلق جهان از هیچ

بررسی تخصصی و تشریح خبر منتشر شده درباره‌ی شکست خوردن قهرمان آتئیست‌ها یعنی استفن هاوکینگ و لاورنس کراوس و مشخص شدن این موضوع که ایده‌ی پیشنهاد شده توسط استفن هاوکینگ در مورد پیدایش جهان از هیچ یا همان پیدایش جهان از خلاء کوانتومی شکست خورده است.

در گفتگو با مخترعین جوان کرمانی بیان شد:

ناگفته های ایده ساخت ترمز هوشمند تراک

نیاز مادر اختراع است و در منطقه ای که محدودیت ها، نیاز های زیادی را به وجود آورده سهم اختراعات آن نیز به مراتب بیشتر از دیگر مناطق همجوار است. در گفتگو با مخترعین ترمز هوشمند تراک ناگفته هایی از علت ساخت این دستگاه بیان شد.

مهارت آموزی، حلقه مفقوده آموزش و پرورش

آموزش در کشور ما صرفا به معنای خواندن کتاب و کلاس رفتن است اما علمی که برای فرد سودمند نباشد و نتوان از آن برای زندگی شخصی و آینده خود استفاده کرد، بیشتر اتلاف عمر را به همراه دارد که در گفتگو با رئیس موسسه آپ نوپ مهارت آموزی را حلقه مفقوده دانسته و با ایجاد یک موسسه در یکی از پژوهشکده های تعطیل شده آموزش و پرورش به احیای این امر می پردازد که در ادامه بیش تر در مورد آپ نوپ خواهیم گفت.

به همت مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات تجربی و کاربردی صورت می گیرد:

آغاز دو طرح ملی در زمینه گیاهان دارویی در استان کرمان

یکی از محورهای مشخص شده در راهبردهای سیاست‌های ابلاغی توسط مقام معظم رهبری در زمینه کشاورزی کشت و توسعه گیاهان دارویی است که یکی از متولیان این امر در استان کرمان مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات تجربی و کاربردی است که تاکنون فعالیت زیادی را در این زمینه انجام داده است که صبح امروز دکتر امامی‌پور رئیس مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات تجربی و کاربردی از آغاز به کار دو طرح دیگر در زمینه گیاهان دارویی خبر داد.

در گفتگو با معاونت پژوهشی دانشگاه شهید باهنر کرمان عنوان شد؛

در آینده ای نزدیک؛ کرمان قطب دارویی کشور

سهم کرمان در بازار ۱۵هزار میلیاردی دارو در کشور تقریبا نزدیک به صفر است این در حالی است که سرمایه گذاری در کرمان بالاست اما بسیاری از آن ها در مسیر سلامت نیست و سرمایه گذاران نیز نسبت به این حوزه آشنا نیستند.

توسط دانش آموزان دختر کرمانی ساخته شد؛

دستگاه اتوماتیک رنگ آمیزی و شستشوی لام های آزمایشگاهی

مهتاب شریف‌زاده و فاطمه فتحی‌زاده دانش‌آموزان مقطع پیش‌دانشگاهی شهر کرمان با ساخت دستگاه اتوماتیک رنگ آمیزی و شستشوی لام های آزمایشگاهی مرحله استانی نوزدهمین دوره جشنواره خوارزمی را با موفقیت پشت سر گذاشتند.

راه بدون بازگشت پیشتاز جشنواره خوارزمی

در آستانه مرحله کشوری نوزدهمین جشنواره جوان خوارزمی، نگاهی بر نقش آفرینی برخی استانها در ادوار گذشته درخشش برخی استان ها را بیش از دیگری نشان می دهد که شاید تصور آن در ابتدا دور از ذهن به نظر برسد.

افتتاح نیروگاه خورشیدی ۱.۲ مگاواتی در رفسنجان

نیروگاه ۱.۲ مگاواتی خورشیدی با سرمایه گذاری داخلی و خارجی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان به بهره برداری رسید.