����������������-������-��-������������-����������

فعالیت خانه خلاق و نوآوری ژیان در ایلام

خانه های خلاق به عنوان حلقه متصل کننده استارتاپ ها و تیم های حوزه خلاق در عرصه های علوم انسانی ، فرهنگی، تولید محتوا، و میدتک با دیگر اجزای اکوسیستم نوآوری خدمات بی نظیری به این هسته ها ارائه دهند

آب در معرض ورشکستگی است/پای لرزان کشاورزی سنتی در شرایط کم آبی

رئیس دانشکده کشاورزی استان ایلام گفت: اطلاع رسانی و آموزش کشاورزان بعنوان کاربران اصلی علم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و لازم است ضمن جلب اعتماد کشاورزان، متناسب با نیازهای محلی، آموزش کافی جهت اگاهی و بهره برداری ازتکنیکهای مدرن را دریافت کنند.

دکتر ولیزاده سکاندار پارک علم و فناوری ایلام شد

طی حکمی از سوی دکتر زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، «دکتر محمدرضا ولی زاده» استادیار دانشگاه ایلام، به عنوان رئیس پارک علم و فناوری ایلام منصوب شد.

رئیس بنیاد نخبگان ایلام معرفی شد

طی حکمی از سوی قائم مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان، دکتر محمد ایدی بعنوان سرپرست بنیاد نخبگان استان ایلام منصوب شد

دیدار اعضای خانه نخبگان ایلام با بازرس کل استان

اعضای خانه نخبگان علمی بسیج ایلام در راستای ارائه راهکارهای عملیاتی در جهت رفع مشکلات استان با بازرس کل استان دیدار کردند.

بوروکراسی های اداری سد راه نخبگان است

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان ایلام بیان کرد: متاسفانه بوروکراسی های دست و پا گیر عرصه را از فعالیت بسیاری از نخبگان و فعالان عرصه تولید تنگ کرده و همین امر سبب شده تا در استانی که از ظرفیت های عظیم خدادادی و نیروی انسانی بهره مند است از کمترین شرکت دانش بنیان برخوردار باشد.

فعالیت گروههای جهادی بیانگر اقتدار نظام اسلامی است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام: فعالیت گروههای جهادی بیانگر امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی و تحقق عدالت اجتماعی است.

شناسایی گونه جدید کرونا ویروس به نام «مو»

گونه جدید ویروس کرونا که مو "Mu" نام دارد برای نخستین بار در ماه ژانویه در کلمبیا شناسایی شد. سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد که نام علمی گونه مو "B.۱.۶۱۲" است به نظر می‌رسد که این گونه در برابر واکسن‌ها مقاوم است اما لازم است در این زمینه مطالعات بیشتری بشود

راهکارهای غلبه بر اضطراب کلاس اولی ها

کارشناس آسیب های آموزشی اظهار کرد: دانش‌آموزانی که در روز شروع سال تحصیلی با بی‌قراری و گریه علاقه‌ای به حضور در مدرسه ندارند، با اختلالات اضطرابی مواجه هستند.

جانشین دادستان مرکز استان ایلام ؛

نخبگان سرمایه های ارزشمند جامعه هستند

دکتر شهرام غلامحسینی اظهار کرد: دادستانی استان همواره آمادگی خود را برای حمایت از راهکارها و ایده های نخبگان جهت توسعه بخشهای مختلف جامعه اعلام نموده و پذیرای نظرات و پیشنهادات این قشر تاثیرگذار جامعه جهت رفع کاستی ها و مشکلات استان خواهد بود.