����������������-������-��-������������

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد:

تولید جرمگیر بدون گاز و بو توسط محققان سمنانی/«داثِر دُر» محصولی کاربردی با فرمول جدید و فناورانه

محققان پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان موفق به تولید جرمگیری شدند که علاوه بر کیفیت بالا، بدون گاز و بو است و مخلوط آن با پاک کننده های دیگر مشکلی ایجاد نمی کند.

محققان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با مطالعه بیماران دیابتی ۴ مرکز جامع سلامت اعلام کردند:

۶۵درصد بیماران دیابتی اصفهان از کنترل خارج شده‌اند/زمان طلایی کنترل دیابت ۵ سال است

محققان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بر طبق یک مطالعه با موضوع دیابت کنترل نشده با توجه به عوامل اقتصادی و رفتاری و اجتماعی کنترل دیابت در شهر اصفهان از ۴ مرکز جامع سلامت در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ تعداد ۲۶۵ نفر بیمار دیابتی بصورت تصادفی انتخاب کردند و نتایج نشان داد: نیمی از بیماران دیابتی شهر اصفهان دیابت کنترل نشده و حدود ۶۵ درصد بیماران که بیش از ۵ سال از دیابت آنها گذشته بود دیابت آنها دیگر کنترل نبود، محققان دریافتند به مرور زمان بیماران دیابتی از حالت کنترل خارج می‌شوند؛ یعنی زمان طلایی کنترل دیابت ۴.۵ تا ۵ سال است.

مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره مؤسسه فناوری هوشمند «شبکه زر» مطرح کرد؛

اجرای طرح‌های مبتنی بر فناوری‌های نوین مالی شبکه زر در آذربایجان غربی

مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره مؤسسه فناوری هوشمند «شبکه زر» از اجرای طرح های مبتنی بر فناوری‌های نوین مالی در آذربایجان غربی خبر داد.

۱۲۷ بیمار فیبروزسیستیک در اصفهان

۱۲۷ بیمار فیبروزسیستیک در اصفهان وجود دارند همه در سامانه بیماران نادر ثبت شده اند.

حجت الاسلام پناهیان در همایش استانی جهاد تبیین جشنواره ملی شهید چمران:

نگاه تمدنی داشتن «کلان‌نگری» بالاتر از قانون است؛ شهید چمران نگاه تمدنی داشت

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان در همایش استانی جهاد تبیین جشنواره ملی شهید چمران اظهار کرد: با بیان این که مهمترین عامل تاثیر‌گذار در انسانها پدر و مادرشان نیستند وضع تمدنی آنهاست؛ گفت: نگاه تمدنی داشتن «کلان‌نگری» بالاتر از قانون است؛ شهید چمران نگاه تمدنی داشت.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت:

منابع مالی طرح پزشکی خانواده متناسب با نرخ تورم تعیین شود

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت،گفت: منابع مالی طرح پزشک خانواده شهری متناسب با نرخ تورم تعیین شود.

تصاویر برپایی نمایشگاه زیست شناسی گیاهان دارویی در قم

نمایشگاه جانبی اولین کنفرانس مرتبط با همایش بین المللی زیست شناسی گیاهان دارویی در دانشگاه قم از ۸ الی۱۰ اسفند ماه به مدت ۳ روز‌ جهت بازدید اساتید، دانشجویان و‌ عموم مردم برپا شد.

با حضور اصحاب رسانه؛

اختتامیه هشتمین جشنواره رسانه ای ابوذر در اردبیل برگزار شد

اختتامیه هشتمین جشنواره رسانه ای ابوذر با حضور فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل، نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان، رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، مسئولین استان و اصحاب رسانه در سالن ولایت برگزار گردید.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اصفهان؛

تصویر یک قلاده"یوزپلنگ ایرانی"در زیستگاه عباس‌آباد نائین به ثبت رسید

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اصفهان در نشست زیست‌بوم گفتگو در دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان به مناسبت گرامیداشت روز جهانی حیات وحش؛ ضمن اعلام خبر خوش ثبت تصویر یک قلاده یوزپلنگ آسیایی در زیستگاه عباس آباد نایین، گفت: مشاهده این یوزپلنگ بیانگر پایدار بودن زیستگاه است و پیش از ثبت این تصویر درخواست ثبت معدن داشتیم که ایستادیم و توانستیم معدن را از این منطقه حذف کنیم.