����������������-��-������������-��������������

جریمه دو میلیاردی در انتظار اپراتور هایی که خلاف رگولاتوری ها عمل کردند

رئیس سازمان تنظیم مقررات با اشاره به افزایش قیمت بسته‌های اینترنت دو اپراتور عمده بازار گفت: اپراتورها برخلاف مصوبات رگولاتوری عمل کردند و باید قیمت را به شرایط قبل بازگردانند تا راه تعامل باز شود. در غیر این‌صورت جریمه دو میلیاردی در انتظار آنها خواهد بود.

۴۵هزار روستا تحت پوشش اینترنت پرسرعت

مدیرعامل اپراتورهمراه اول گفت: علاوه بر شهرها، ۴۵ هزار روستا تحت پوشش اینترنت G۳ و ۵ هزار روستا تحت پوشش اینترنت G۴ هستند.

سند تحول دیجیتال کشور به زودی تکمیل می‌شود

رئیس پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی فاوا با بیان اینکه «سند تحول دیجیتال کشور» به زودی تکمیل می شود، از اجرای این پروژه با همکاری پژوهشگاه ICT در آینده نزدیک خبر داد.

افتتاح ۷۱ پروژه ارتباطی و فناوری در آذربایجان شرقی

به مناسبت دهه مبارک فجر ۷۱ پروژه ارتباطی استان آذربایجان شرقی در راستای کاهش شکاف دیجیتالی و افزایش پوشش تلفن همراه و اینترنت به بهره برداری رسید.

موج دوم حمله سایبری به زیر ساخت‌های ارتباطی کشور/دفع حمله با سامانه دفاعی زیر ساخت کشور «دژفا»

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آغاز موج دوم حمله سایبری به زیر ساخت های ارتباطی کشور از صبح امروز و دفع آن از طریق سامانه دفاعی زیر ساخت کشور «دژفا» خبر داد.

سهم ۴ درصدی آذربایجان‌شرقی در تعداد توسعه دهندگان اپلیکیشن کشور

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی از سهم چهار درصدی استان در تعداد توسعه دهندگان اپلیکیشن کشور با ۸۴۰ تیم خبر داد.

آغوش باز آینده فناوری اطلاعات کشور برای دانش‌آموزان خلاق:

طرح‌ها و ایده‌های برتر دانش‌آموزان خلاق در حوزه فناوری اطلاعات معرفی شدند

با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هفتمین رویداد کارآفرینی و برنامه‌نویسی در حوزه فناوری اطلاعات با معرفی دانش‌آموزان خلاق برگزار شد.

تحقق دولت الکترونیک در گرو همراهی وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی:

رتبه ۸۶ دولت الکترونیکی ایران در دنیا/۶۲.۸ درصد دولت الکترونیک تا فروردین ۹۸ محقق شده است

باتوجه به توسعه تکنولوژی و پیدایش نسل جدید فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی و افزایش جمعیت، لزوم تحقق دولت الکترونیک در جهت بهینه‌سازی خدمت‌رسانی به عامه مردم باید بیش از پیش مورد توجه مسئولین و وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی قرار بگیرد.

گزارش خبرگزاری علم و فناوری از تولید محتوا در فضای مجازی کشور؛

فقر تولید محتوای ملی در فضای مجازی و اتلاف وقت مخاطبان

اگرچه بنابر آمارهای موجود تولید محتوای فارسی با سیری صعودی در فضای مجازی کشورمان روبرو بوده است، ولی هنوز نتوانسته از لحاظ کیفیت و تأثیرگذاری بر ارتقای سطح و توسعه شاخص های مطلوبیت در حوزه های مختلف اعم از تحکیم بنیان خانواده، تربیت صحیح فرزندان، اشاعه فرهنگ اسلامی و مواردی از این دست تعالی بخش باشد،