����������������-��-������������

دانش آموزان باید با نگاه فن آورانه به محیط اطراف رشد کنند

معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی آموزش وپرورش استان چهارمحال و بختیاری گفت: باید دانش آموزانی تربیت شوند که با نگاهی عالمانه و فن آورانه و چیستی و چرایی محیط پیرامون خود، رشد کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری؛

سامانه پیش ثبت نام در چهارمحال و بختیاری راه اندازی شد/ اولیاء نگران نباشند

فرحناز قائد امینی گفت: امسال با توجه به شرایطی کرونایی ثبت نام دانش آموزان به صورت سامانه انجام می شود.

برای خرید یک پاور بانک مناسب چه نکاتی را مد نظر قرار دهیم

برای خرید یک پاور بانک مناسب و با کیفیت لازم است که چند نکته را مدنظر بگیریم چراکه نسبت به میزان استفاده از گوشی های هوشمند نیز پاوربانک های با مشخصات مختلف وجود دارد.

در راستای حمایت از شرکتهای توانمند؛

فراخوان صندوق نوآوری و شکوفایی در زمینه طرح های مقابله با ویروس کرونا

صندوق نوآوری و شکوفایی ، در نظر دارد با هدف کمک به مقابله با بیماری کرونا از طرح های مرتبط اعم از ساخت کیت‌های تشخیص، مواد ضد عفونی‌کننده، دستگاه‌های ضد عفونی‌کننده، ماسک، داروهای مؤثر در کنترل عوارض بیماری، سامانه‌های نرم افزاری مرتبط با پایش، اطلاع‌رسانی و کنترل بیماری، مدل‌سازی و شبیه‌سازی‌های نرم‌افزاری و نظایر آن حمایت کند.

زمستان گذرانی ۶۰ گونه پرنده درتالاب‌های چهارمحال و بختیاری

حدود ۶۰ گونه پرنده آبزی وکنار آبزی در تالاب‌های بین المللی چهارمحال و بختیاری زمستان گذرانی می‌کنند.

بیماری اچ ای وی بیماري شناخته شده و قابل درمان است

عضو کمیته کشوری ایدز و استاد دانشگاه، با بیان اینکه بيماري اچ اي وي علي رغم ۲۰ ، ۲۵ سال گذشته هم اکنون بيماري شناخته شده اي است افزود: اين بيماري قابل درمان و کنترل است و با انجام مراقبت هاي لازم مانند ساير بيماري ها فرد مي تواند با وجود ابتلا به آن، زندگي طبيعي و طول عمر بالا داشته باشد.

درمان بیماران در روستای چنار محمودی در اولویت است

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با بیان اینکه راه های انتقال ویروس اچ اي وي قطعا مورد بررسي قرار خواهد گرفت افزود: در حال حاضر درمان مبتلايان به اين ويروس در اولويت قرار دارد.

اقدامات علمی و تخصصی در جهت شناسایی، درمان و پیشگیری از اشاعه بیماری ایدز شروع شد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: با هماهنگی و تماس با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و مسئولین استانی اقدامات علمی و تخصصی در جهت شناسایی، درمان و پیشگیری از اشاعه بیماری شروع شد و کما کان ادامه دارد.

سکته قلبی شایع ترین بیماری در چند سال اخیر/عوامل محیطی عامل اصلی سکته های قلبی

تغییر سبک زندگی ماشینی، افزایش استرس های روزمره، مصرف سیگار و رژیم غذایی نامناسب و کم تحرکی از جمله مهم ترین فاکتور های ایجاد این بیماری است.

حل معضلات زیست محیطی با اجرای طرح دودکش های خورشیدی

مخترع طرح دودکش های خورشیدی تصفیه کننده هوا گفت: بااجرای طرح دودکش های خورشیدی تصفیه کننده هوا می تواند خیلی از معضلات زیست محیطی را حل کند.