����������������

جریمه دو میلیاردی در انتظار اپراتور هایی که خلاف رگولاتوری ها عمل کردند

رئیس سازمان تنظیم مقررات با اشاره به افزایش قیمت بسته‌های اینترنت دو اپراتور عمده بازار گفت: اپراتورها برخلاف مصوبات رگولاتوری عمل کردند و باید قیمت را به شرایط قبل بازگردانند تا راه تعامل باز شود. در غیر این‌صورت جریمه دو میلیاردی در انتظار آنها خواهد بود.

افتتاح ۷۱ پروژه ارتباطی و فناوری در آذربایجان شرقی

به مناسبت دهه مبارک فجر ۷۱ پروژه ارتباطی استان آذربایجان شرقی در راستای کاهش شکاف دیجیتالی و افزایش پوشش تلفن همراه و اینترنت به بهره برداری رسید.

یک فوق تخصص روانکاوی

تقویت ارتباطات درون خانواده ای عامل رفع پرخاشگری در نوجوانان است

یک فوق تخصص روانکاوی با اشاره به افزایش بروز پرخاشگری در نوجوانان بر لزوم ریشه یابی علل مختلف آن در دوران کودکی افراد تاکید کرد.

عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور فومن مطرح کرد

اینستاگرام، مخرب ترین شبکه اجتماعی مجازی

عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور فومن با اشاره به قابلیت های فراوان اینستاگرام برای جذب مخاطبین فضای مجازی، نسبت به کاهش سطح ارتباطات چهره به چهره در بین اعضای خانواده هشدار داد.

فردا صورت می‌گیرد؛

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به چهارمحال و بختیاری سفر می‌کند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری با اشاره به سفر معاون وزیر، رئیس سازمان فضایی و رئیس پژوهشگاه فضایی به این استان اظهار کرد: این سفر در راستای توسعه کسب و کارهای فضاپایه، استفاده از داده‌های ماهواره‌ای درجهت بهره‌گیری از این داده‌ها به‌منظور ارزش افزوده و همچنین اطلاعاتی که به‌منظور عملیات در ادارات مربوطه مثل محیط زیست، جهاد کشاورزی، دستگاه‌هایی که از این داده‌ها استفاده می‌کنند و بخش خصوصی که به‌عنوان استارت آپ‌هایی که در این حوزه فعال هستند خواهد بود.

اجرای پروژه فیبر نوری کرمان دو سال معطل بروکراسی اداری مانده است

استاندار کرمان با بیان اینکه اجرای پروژه فیبر نوری شهر کرمان گرفتار حواشی شده است گفت: حدود دو سال است که پروژه فیبر نوری کرمان معطل بروکراسی اداری و تشریفات تعیین پیمانکار مانده است.

طبق بررسی انجام شده در استان بوشهر؛

عدم آنتن‌دهی تلفن همراه، عامل مهاجرت روستائیان/وزارت ارتباطات از برنامه خود در شهرستان دشتی عقب است

وضعیت آنتن دهی تلفن همراه در شهر بادوله و روستاهای اطراف آن چندان مطلوب نیست و نیاز است شرکت مخابرات با توجه به نیاز مردم سریع‌تر نسبت به طرح توسعه نصب تجهیزات آنتن‌دهی تلفن همراه در این مکان‌ها اقدام لازم به‌عمل آورد.

از سوی سازمان فناوری اطلاعات صورت می گیرد:

آمارگیری میزان استفاده خانوارهای کشور از فناوری اطلاعات و ارتباطات

قرار است از روز ۲۹آبان ماه سال جاری سرشماری عمومی درباره میزان خانوارهای کشور از فناوری اطلاعات و ارتباطات صورت گیرد.

جایگاه و پیامدهای امنیتی شبکه های اجتماعی مجازی در ارتباطات

مقاله حاضر از نوع مروری بوده و هدف آن، بررسی جایگاه و پیامدهای امنیتی شبکه های اجتماعی مجازی در ارتباطات بر اساس متون و پیشینه های انجام شده  می باشد و جنبه های امنیتی، اعم از اجتماعی، ملی و روانی، را مورد بررسی قرار داده است. در این مقاله نخست مفهوم شبکه های اجتماعی و اهداف استفاده از آن تشریح گردیده و سپس وضعیت استفاده از شبکه های اجتماعی مجازی در ایران و جهان مورد کنکاش قرار گرفته است.

گفت و گو با استاد ارتباطات و رسانه؛

اخبار علمی در خدمت ترویج علم

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: اگر علم به زبان جامعه نزدیک نشود، در پشت دیوارهای دانشگاه‌ها و مراکز تولید فناوری محبوس می‌شود و در مقابل نوعی عوام زدگی و شبه علم در جامعه شکل خواهد گرفت.