��������������-����������������

به همت محققان دانشگاه استنفورد میسر شد؛

تبدیل گاز گلخانه ای متان به غذای ماهی

متان، یک گاز گلخانه‌ای قدرتمند، می‌تواند جذب شده و به خوراک غنی از پروتئین برای ماهی‌های پرورشی تبدیل شود.

توسط دانشگاه استنفورد؛

راه حل کمبود جهانی خون

یک مدل ریاضی از فرایندهای متقابل فیزیولوژیکی و بیوشیمیایی بدن نشان می دهد که ممکن است جایگزینی انتقال گلبول قرمز با تزریق مایعات دیگر که تقاضای بسیار کمتری دارند، موثرتر باشد.

با تلاش محققین دانشگاه استنفورد تحقق یافت؛

تبدیل نور به رنگ دلخواه توسط دستگاه فوتونیک

یک دستگاه نوری جدید فرکانس های فوتون های فردی را دستکاری می کند تا رنگ نور مورد نیاز را ایجاد کند.

به سرپرستی محقق ایرانی و در دانشگاه استنفورد انجــام گرفت؛

هوش مصنوعی این بار برای پیش بینی زمین لرزه

یک تیم پژوهشی به سرپرستی یک ایرانی در دانشگاه استنفورد با کمک هوش مصنوعی سیستمی برای پیش‌بینی زلزله‌ ابداع نمود.

ابداع نوعی انسولین با عملکرد فوق‌العاده سریع توسط پژوهشگران استنفورد

پژوهشگران دانشگاه استنفورد نوع فوق‌العاده سریعی از انسولین را ابداع کرده‌اند که می‌تواند چهار برابر سریع‌تر از گزینه‌های تجاری کنونی عمل کند.

میزگرد بررسی «دانشگاه کارآفرین»؛ دانشگاه کلاسیک، دیگر کارآیی ندارد/ یک انقلاب علم و فناوری در انتظار کشور است

دومین میزگرد بررسی «دانشگاه کارآفرین» با حضور رؤسای دانشگاه‌های امیر کبیر، شریف، تربیت مدرس و علم و صنعت ایران برگزار شد و مقوله‌های نوآوری، فناوری، تجاری سازی و ایجاد کسب و کار موارد قابل تأمل در این نشست تخصصی بود.

پهپادی که بال‌هایش را مثل پرنده‌ها خم می‌کند

محققان دانشگاه استنفورد با هدف تولید پهپادی با قدرت و توان مانور بیشتر در زمان پرواز، قابلیت خم کردن بال‌ها را به آن افزوده اند.

تماشا کنید: سرعت و دقت بالای اتومبیل خودران محققان استنفورد

محققان استنفورد می‌خواهند این ماشین‌ها تا حدی توسعه دهند که بتوانند با حداکثر استفاده از اصطکاک بین تایر و جاده، ماشین را از هر گونه صدمه‌ای حفظ کنند. آنها می‌خواهند این اتومبیل تا جایی که قوانین اجازه می‌دهند، از وقوع هرگونه تصادفی جلوگیری کنند. یکی از دانشمندان در این خصوص میگوید: «نتایج تست‌های مارتی تاکنون شگفت‌آور بوده است. این اتومبیل محدودیت‌هایی که یک ماشین معمولی به راننده را ندارد.»

ایده هیجان‌انگیز دانشمندان استنفورد برای جلوگیری از آسیب به محیط زیست

نحوه‌ی عملکرد طرح محققان استنفورد اینگونه است که همه‌ی انرژی‌های ما از جمله برق، حمل‌ونقل، صنعت، کشاورزی، ماهیگیری، جنگل‌داری و ارتش برای کار از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده خواهند کرد. ژاکوبسن باور دارد در حال حاضر ما ۹۵ درصد از تکنولوژی لازم برای عملی کردن این طرح را داریم.

دانشگاه استنفورد نخستین بیمارستان تمام رباتیک جهان را تاسیس کرد+عکس

برای ساخت این ساختمان جدید ۲.۱ میلیون دلار لازم است. این مبلغ حتی برای دانشگاهی همچون استنفورد نیز بسیار زیاد است. هیچ تضمینی مبنی بر کاربردی بودن این فناوری به اندازه ی وعده داده شده وجود ندارد. «اریک یابلونکا» تاکید کرد: «این مورد صرفا برای تکنولوژی نبوده است. میران بالای اتوماسیون میتواند منجر به افزایش بهره وری برای کارمندان بیمارستان , که اغلب بیش از حد کار میکردند, شود.»