��������������-��������������

مدیرپروژه هوشمندسازی کشاورزی بسیج لرستان:

​کارگاه جلوگیری از ضایعات محصولات زراعی در لرستان تشکیل می‌شود

مدیرپروژه هوشمندسازی کشاورزی بسیج لرستان گفت: کارگاه جلوگیری از ضایعات محصولات زراعی با حضور کارشناسان پروژه هوشمندسازی دانش‌بنیان در لرستان تشکیل می‌شود.

سه رویداد فناورانه کشاورزی در استان زنجان برگزار می شود

 سه رویداد فناورانه عرضه محصولات گیلاس شیت، زردآلوی ماهنشان و رویداد کشوری زیتون با رویکرد نوآورانه و فناورانه همزمان با موعد برداشت این محصولات در زنجان برگزار می‌شود.  

رئیس جهاد کشاورزی بروجرد:

۱۵۰ هکتار از اراضی بروجرد تسطیح ماهواره‌ای شد

​رئیس جهاد کشاورزی بروجرد گفت: استفاده از تسطیح ماهواره‌ای برای نخستین بار در لرستان در سطح ۱۵۰ هکتار از اراضی بروجرد انجام شد.

اولین مرکز نوآوری تخصصی هاب صادراتی کشاورزی شمال‌غرب کشور در زنجان افتتاح شد

با حضور مسئولین استانی اولین مرکز نوآوری تخصصی هاب صادراتی کشاورزی شمال‌غرب کشور در میدان میوه و تره بار استان زنجان افتتاح شد.

مدیر پروژه هوشمندسازی کشاورزی بسیج لرستان:

​کارگاه‌های فنی در مناطق سردسیر لرستان برای کشاورزان برگزار می‌شود

مدیر پروژه هوشمندسازی کشاورزی بسیج لرستان با بیان اینکه کارگاه‌های فنی در مناطق سردسیر لرستان برای کشاورزان برگزار می‌شود گفت: مربیان بسیجی آخرین توصیه‌های فنی و یافته‌های تحقیقاتی را به کشاورزان ارائه می‌دهند.

در راستای تحولات هوشمند سازی؛

مزرعه سیار هوشمندطراحی شد

طراح مزرعه سیار هوشمند گفت: استفاده بهینه از حداقل‌های آبی و فن‌آوری‌های نوین کشاورزی و آبیاری تنها راه برون رفت از مشکلات بحران آبی است که به طور جد نهادهای دولتی و سازمان‌های مربوطه همچون جهاد کشاورزی، امور آب به این موضوع باید پرداخت کنند.

لزوم بهره گیری از علوم و فناوری های نوین در فعالیت های بخش کشاورزی

استاندار یزد گفت: «کشاورزی» علی رغم محدودیت های شدید استان در منابع آبی و شرایط اقلیمی حاکم بر استان، به عنوان یکی از مزیت های استان یزد محسوب شده و باید با بهره گیری از علم و شیوه های نوین، در صدد افزایش بهره وری در فعالیت های این حوزه بود.

تولید محصولات کشاورزی پر بازده با هدف تحقق شعار سال

مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی بسیج جامعه کشاورزی شهرستان گرمی و مرکز جهاد کشاورزی بخش موران در سال زراعی جاری با هدف تحقق شعار سال ۱۴۰۱، در سطح ۷ هکتار اقدام به کشت ارقام مختلف محصولات کشاورزی در مزارع تولیدی خود نموده است.

بیش از ۸۰ درصد از تولیدات بخش کشاورزی در داخل کشور تولید می شود

مدیر کل دفتر نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: بیش از ۸۰ درصد تولیدات کشاورزی در داخل تولید می شود که با کار و تلاش خستگی ناپذیر بهره برداران و مدیریت مجموعه جهاد کشاورزی در استانها انجام می گیرد.

دکتر شهبازی در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری:

آنچه لازم است کشاورزان درباره آفت‌کش‌ها بدانند

عضو هیأت علمی بخش گیاه‌پزشکی مؤسسه تحقیقات برنج کشور، باید‌ها و نبایدهای استفاده از سموم و آفت‌کش‌ها در محصولات کشاورزی را تشریح کرد.