��������������-������������

یک نخبه جوان و عضو هیأت علمی دانشگاه بیرجند خبرداد

ساخت اولیه دستگاه "سمیت شناسی آب به وسیله ماهی و لیزر" دربیرجند / اگرحمایت مراجع ذی‌صلاح باشد به مرحله تجاری سازی می رسیم

​تقی پورازطراحی و ساخت اولیه دستگاه سمیت شناسی آب به وسیله ماهی و لیزر دربیرجند، خبر داد و گفت: این دستگاه در ایران بومی شده و مشابه آن در کشور وجود ندارد و نمونه دستگاه وارد شده از آلمان نه توجیه امنیتی و نه صرفه اقتصادی دارد.

در اطلاعیه‌ای؛

امتحانات دانشگاه بیرجند به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود

دانشگاه بیرجند در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که امتحانات این دانشگاه به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود و دروس عملی نیز از ۱۴ تا ۱۰ مرداد به صورت فشرده برنامه‌ریزی خواهد شد.

سفرستاری ‏معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به خراسان‌جنوبی

‏معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ۱۲ خرداد با هدف بازدید از مرکز نوع آوری وشتابدهی دانشگاه بیرجند به خراسان جنوبی سفر می کند.

با هدف مقابله با کرونا؛

ژل ضدعفونی دست به همت محققان دانشگاه بیرجند تولید شد

محلول ژل ضدعفونی دست به‌منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با حمایت معاونت پژوهش، فناوری و نوآوری و به همت شبکه آزمایشگاهی در دانشگاه بیرجند ‏تولید شد‎.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

​اخذ مجوز برای پذیرش دانشجوی داروسازی در دانشگاه بیرجند

​رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه مجوز پذیرش دانشجوی داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند صادرشده است، گفت: دانشجویان از مهرماه امسال پذیرش خواهند شد.

برگزاری دوره آموزشی "طرح ولایت دانشجویی" دانشگاه بیرجند در مشهد

​بسیج دانشجویی دانشگاه بیرجند بیست و پنجمین دوره آموزشی "طرح ولایت دانشجویی" را در تابستان ۹۹ برگزار می کند.

مسئول اردویی گردشگری بسیج دانشجویی خراسان جنوبی:

اعزام بیش از ۵۰۰ دانشجو به کربلا در ایام اربعین/ اعزام اولین کاروان دانشجویی از بیرجند

مسئول اردویی گردشگری بسیج دانشجویی خراسان جنوبی گفت: ۱۳ مهر ماه اولین کاروان اربعین بسیج دانشجویی استان به کربلای معلی اعزام شدند.

عضو هیأت علمی دانشگاه بیرجند:

مبارزه با استکبار در زمان حال، یعنی وارد شدن به میدان به کارگیری علم/ دانشجویان برای حل مشکل اشتغال باید با کارآفرینان ارتباط بگیرند

مراد علی واعظی در این مصاحبه بر نقش دانشجویان به عنوان افراد مهم مبارزه با استکبار تأکید کرده و گفت: در شرایط کنونی جامعه، همه باید به پیشرفت کشور کمک کنیم. نقش دانشجو این است که در حوزه تحصیلی خود کسب و کاری راه انداخته و ضمن ارتقاء علمی در آن زمینه شغلی، بتواند زمینه صادرات و پیشرفت محصولات ایرانی را فراهم کند.

عضو هیأت علمی دانشگاه بیرجند:

مهار سوداگری و فساد، گام اول تحقق اقتصاد پایدار

این استاد دانشگاه مهار سوداگری و فساد و تحقق اقتصاد پایدار، تکیه بر نیروهای بومی وملی، خودکفایی از طریق تک محصول نفتی ، اولویت بندی در مناسبات اقتصادی، فرهنگ سازی اولویت تولید بر واردات و خرید کالای داخلی، و شکستن و فلج کردن تحریم ه را از مهم ترین اهداف تأکید و تحقق اقتصاد مقاومتی دانست.

در راستای گسترش همکاری توسط سازمان بسیج علمی و پژوهشی صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم نامه همکاری با معاون پژوهشی دانشگاه بیرجند

تفاهم نامه همکاری به منظور استفاده از امکانات آزمایشگاهی و یا استفاده از راهنمایی و علم اعضای هیأت علمی دانشگاه بیرجند، و همچنین استفاده از ظرفیت ها و امکانات بسیج علمی و پژوهشی بین دو طرف امضا شد.