��������������-����������

پیوند عمیق مفهوم جهاد تبیین با شعار سال

مهدی چیت ساز سال ۱۳۷۷ در یک خانواده ایثارگر و فرهنگی در آذرشهر متولد شد وی تحصیلات دوره کارشناسی خود را در دانشگاه فرهنگیان علامه امینی تبریز به پایان رسانده و هم اکنون در رشته روانشناسی عمومی در دانشگاه شهید مدنی تبریز ادامه تحصیل میدهد .

گفتگو با یک مدیرعامل دهه شصتی کارآفرین

شرکت های دانش بنیان بهترین فرصت برای خنثی سازی تحریم هاست

توسط پژوهشگران دانشگاه تهران؛

سازه‌ لوله‌های کامپوزیت طراحی و بهینه‌سازی شد

پژوهشگران دانشگاه تهران موفق به توسعه نرم‌افزار یکپارچه طراحی، تحلیل و ارزیابی رفتار بلندمدت لوله‌های کامپوزیت شدند که تولیدکنندگان لوله و بهره‌برداران با استفاده از آن می‌توانند به محصولی با حداقل قیمت و حداکثر خواص مکانیکی دست پیدا کنند.

رتبه سوم گروه آزمایشی علوم انسانی؛

کنکور خیلی راحت‌تر از آن بود که فکر می‌کردم/ رشته حقوق دانشگاه تهران را انتخاب می‌کنم

رتبه سوم گروه آزمایشی علوم انسانی از شاهین شهر اصفهان، با بیان این که کنکور امسال به نظرم خیلی راحت‌تر از آن چیزی بود که فکر می‌کردم ، گفت رشته حقوق دانشگاه تهران را انتخاب می‌کنم.

اولین سخنرانی چالشی HSE در دانشگاه تهران برگزار می شود

کارشناس مسئول بهداشت و پایش سلامت دانشگاه تهران، از تمدید مهلت ارسال آثار به اولین دوره مسابقات سخنرانی های چالشی علمی در حوزه بهداشت، ایمنی و محیط زیست خبر داد.

ام بی ای دانشگاه تهران

فیلم آموزشی نگاه کنید و مدرک معتبر بگیرید

بدرالزمان قریب، عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی :

بانویی میان خطوط کهن

بدرالزمان قریب نویسنده، پژوهشگر، ایران‎شناس، زبان‌شناس، سُغدی‎پژوه، ادیب، شاعر، مترجم و مدرس دانشگاه بود. قریب از اعضای پیوسته فرهنگستان زبان و ادب‌ فارسی است. وی چهره ماندگار و مشاور رئیس این فرهنگستان بود.

گزارش//

نخبگانی که نه دل ماندن دارند و نه پای رفتن/آقایان مسوول صدای نخبگان کهگیلویه و بویراحمد را می‌شنوید؟

پیمان دانشی از مخترعین جوان استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اختراع موتور احتراق داخلی گفت: تلاش کردم با تجاری سازی این طرح برای بچه های استان اشتغال ایجاد کنم اما اجازه ندادند واذیتم کردند.

یادداشت استاد تعلیم و تربیت دانشگاه تهران؛

ارسطو معلم اول؛ کرونا؛ ناتوانی علم و معلم آخر روزگار ماست

دکتر خسرو باقری استاد تعلیم و تربیت دانشگاه تهران در یادداشتی «با کشف دلالت نظری تربیتی در خصوص ویروس کرونا» آورده است: چنین نیست که اگر کسی گلیم خویش را از آب برگیرد، بتواند در گوشۀ عزلتی، مأوی بگیرد یا همه با هم زنده می‌مانید یا همه با هم می‌میرید؛ این است آموزه سترگ کرونا. با این آموزش، او کلید طلایی اخلاق را در دستان ما نهاد.