��������������-����������

دستاورد محققان دانشگاه تهران در زمینه تشخیص خودکار بیماری‌های چشمی

محققان دانشگاه تهران در زمینه تشخیص خودکار بیماری‌های چشمی موفق به طراحی الگوریتمی نوین و توسعه روشی برای طبقه‌بندی خودکار و مبتنی بر یادگیری عمیق تصاویر مقطع‌نگاری همدوسی اپتیکی در بیماران مبتلا به دژنراسیون وابسته به سن ماکولا شدند.

یافته‌های جدید محققان دانشگاه تهران در رابطه با تاثیرمنفی سایه بر روی داده‌های تصاویرماهواره‌ای

پژوهش‌های پژوهشگران دانشگاه تهران نشان می‌دهد که پدیده سایه اثرات منفی قابل ملاحظه‌ای بر اطلاعات خصوصیات سطح زمین استخراج شده از تصاویر ماهواره‌ای می‌گذارد.

تولید نخستین کلاژن شتری دنیا برای اولین بار در تبریز

برای اولین بار در دنیا ، پودر کلاژن شتری در تبریز توسط نخبگان یکی از شرکت های دانش بنیان مرکز نوآوری شهید فخری زاده تولید و معرفی شد

تحقیق درباره‌ی رازورمز الیگومرهای پروتئینی توسط محققان دانشگاه تهران

پژوهشگران مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران در یک مقاله منتشر شده در مجله وابسته به دانشگاه کمبریج، از رمز و رازهای الیگومرهای پروتئینی پرده برداشتند.

نکوداشت هفتادمین سالگرد تأسیس دانشکده فناوری کشاورزی ابوریحان

نکوداشت هفتادمین سالگرد تأسیس دانشکده فناوری کشاورزی ابوریحان دانشگاه تهران ۱۴ اسفند ماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

دستاوردی دیگر از محققان کشور:

طراحی زخم‌پوش‌های نوین ضدباکتریایی طبیعی برای ترمیم زخم‌های عمیق پوستی توسط محققان دانشگاه تهران

محققان مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران موفق به طراحی زخم‌پوش‌های نوین ضدباکتریایی طبیعی برای ترمیم زخم‌های عمیق پوستی با خاصیت بندآورندۀ سریع خونریزی شدند.

ارتقای گروه بیوتکنولوژی دانشگاه تهران

در نشست شورای دانشگاه تهران ایجاد کمیسیون تخصصی بین‌رشته‌ای در دانشگاه تهران، ارتقای گروه بیوتکنولوژی به دانشکده و همچنین شناسایی رشته‌هایی که دارای ظرفیت ایجاد دکتری پیوسته مورد بررسی قرار گرفت.

دانشگاه تهران برگزار می کند:

اولین کنفرانس بین المللی کارآفرینی اجتماعی

اولین کنفرانس بین‌المللی کارآفرینی اجتماعی با رویکرد گردشگری در روز سه شنبه ۲۰ دی ماه ۱۴۰۱ به میزبانی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

دانشگاه تهران:

تزریق دوز یادآور واکسن کرونا شرط خوابگاه‌ دانشگاه تهران

مرکز بهداشت و سلامت دانشگاه تهران اعلام کرد که تزریق دوز یادآور واکسن کرونا برای دانشجویان خوابگاهی دانشگاه تهران الزامی است.

محقق دانشگاه تهران موفق به دستیابی فناوری ساخت لایه ‌های ابرجاذب نور شد

محقق دانشکده علوم و فنوین نوین دانشگاه تهران به فناوری ساخت لایه‌های ابرجاذب نور در دست یافتند و برای تجاری‌سازی این دستاورد اعلام آمادگی کرد.