��������������-��������-����������-������������

مدیر توسعه آموزش بین‌الملل معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبرداد:

برگزاری همایش بین‌المللی‌سازی آموزش عالی علوم پزشکی در اصفهان

مدیر توسعه آموزش بین‌الملل معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: همایش "بین‌المللی‌سازی آموزش عالی علوم پزشکی" از روز سه شنبه ۲۹ شهریورماه، به مدت دو روز ویژه دانشگاه‌های قطب ۷ کشور شامل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، شهرکرد، یزد و کاشان برگزار می‌شود.

مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی مرکز آموزشی درمانی الزهرا اصفهان؛

۷۰درصد اصفهانی‌ها به اهدای عضو مرگ مغزی راضی می‌شوند/نزدیک ۵۰۰ بیمار در انتظار پیوند/بعدکرونا پیوند کبد اصفهان آغاز نشده

مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی مرکز آموزشی درمانی الزهرا اصفهان با تاکید بر این که برای مرگ مغزی بازگشتی در کار نیست با این حال ۷۰ درصد اصفهانی‌ها راضی به اهدای عضو می‌شوند، اعلام کرد: از بعد ایام کرونا هنوز پیوند کبد در اصفهان از سر‌گرفته نشده و اکنون حدود ۵۰ بیمار در لیست انتظار پیوند کبد‌، ۲۳ نفر در لیست انتظار پیوند قلب و در حدود ۴۰۰ نفر در لیست انتظار پیوند کلیه هستند.

دکتر اعتباری اعلام کرد:

پرداخت نیمی از بدهی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به شرکت‌های دارویی از طریق طرح دارویار

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در نشست با اصحاب رسانه، از پرداخت نیمی از بدهی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به شرکت‌های دارویی از طریق طرح دارویار خبرداد.

دکتر شاهن شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام کرد:

اقدام جهادی برای پروژه‌های نیمه تمام بیمارستانی استان انجام شد/بدهی ۸۰۰ میلیارد تومان تأمین اجتماعی پرداخت نمی‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در نشستی با اصحاب رسانه به تشرح اقدامات این دانشگاه طی چند ماه مسئولیت خود از جمله تکمیل پروژه های نیمه تمام و بسیاری اقدامات دیگر پرداخت و گفت: در استان اصفهان بالای ۷۰ درصد جمعیت بیمه تامین اجتماعی هستند ما هم روی بیمه بیماران حساب می‌کنیم اما الان بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان از تأمین اجتماعی طلبکاریم و پرداخت نمی‌کنند.

کارشناس مسئول برنامه کنترل سالک دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

عدم توجه به مشکلات زیست محیطی ابتلا به سالک را صعودی کرد/ موفقیت دانشگاه در ساخت «ملکول گلوکانتیم»

کارشناس مسئول برنامه کنترل سالک دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، با تصریح این که در مجموع وضعیت بیماری سالک در استان اصفهان از سال ۸۷ تا الان یک روند نزولی را تجربه کردیم، علت صعود دوباره این بیماری در استان از سال ۹۶ تا ۱۴۰۰ را عدم توجه به مشکلات زیست محیطی عنوان کرد و از موفقیت این دانشگاه در سال ۱۴۰۱ در حوزه پژوهش و اطلاعات کاربردی بویژه ساخت «ملکول گلوکانتیم» خبرداد.

طی حکمی از سوی دکتر شاهین شیرانی؛

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان منصوب شد

طی حکمی از سوی دکتر شاهین شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دکتر غلامرضا عسگری استاد دانشکده تغذیه و علوم غذایی، به عنوان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه منصوب شد.

مدیر عامل شرکت بهساز طب آژند اعلام کرد:

تکمیل دانش فنی و پروتکل درمانی ناهنجاری‌های کرانیال/کارگاه آموزشی بهره‌گیری از فناوری اسکن و چاپ سه بعدی برگزار می‌شود

داود فرهمندی با اعلام این خبر که شرکت بهساز طب آژند برای اولین بار در کشور موفق به تکمیل دانش فنی و پروتکل درمانی ناهنجاری‌های کرانیال شد، گفت: در همین راستا کارگاه علمی آموزشی بهره‌گیری از فناوری اسکن و چاپ سه بعدی در تشخیص و اصلاح دفورمیتی‌های جمجمه نوزادان و نقش کاردرمانی در پروسه درمان آن هم اوایل مرداماه در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار می شود.

گزارش کامل نشست مرکز سلامت گوارشی و کبد اصفهان با موضوع سرطان روده بزرگ؛

غربالگری رایگان سرطان روده بزرگ برای یک میلیون اصفهانی/تست فیت ظرف ۵ دقیقه، مثبت‌ها پیگیری کنند، تکرار لازم نیست

در نشست علمی، آموزشی، خبری تحت عنوان سرطان روده بزرگ که با حضور پزشکان متخصص و فوق تخصص گوارش و کبد در مرکز سلامت گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام شد: با تلاش این تیم غربالگری رایگان سرطان روده بزرگ برای یک میلیون اصفهانی (استان اصفهان) فراهم شده است که روش تشخیص تست نشت خون (Fit) ظرف ۵ دقیقه است و مثبت‌ها فقط باید پیگیری کنند، تکرار لازم نیست.

معاون پژوهشکده قلب اصفهان اعلام کرد؛

مصرف نمک در ایران بیش از دوبرابر استاندارد/نمک، در بروز حوادث قلبی عروقی رودست دیابت زد/نمک دریا هم سرطان‌زاست

معاون پژوهشکده قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اعلام کرد: طبق مطالعات انجام گرفته در پژوهشکده قلب و عروق مصرف نمک در ایران بیش از دوبرابر استاندارد است و برخلاف انتظارمان بر اساس مطالعه طولی۲۰ ساله نمک در بروز حوادث قلبی عروقی روی دست دیابت زد، نمک بر زخم هم تبلیغ نمک دریاست، نمکهایی که در ایران هیچ پشتوانه صنعتی ندارد و سرطان‌زاست.

امروز:

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تجربه خوب خود، ریاست یک بانو«دکتر طاهره چنگیز» خداحافظی کرد

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با انتصاب یک سرپرست جدید با تجربه خوب خود، ریاست یک بانو«دکتر طاهره چنگیز» خداحافظی کرد.