��������������--����������

بازگردانندن اختلال بويايي و چشايي ناشی از كرونا

آقاجانپور فوق تخصص جراحی بینی و اندوسکوپی سینوسی بیمارستان سینا گفت: اختلال در بویایی و چشایی یکی از عوارض شایع کرونا است که می توان با انجام برخی اقدامات دوران بازتوانی آن را کوتاه تر کرد.

در صورت ابتلا به کرونا چه باید کرد؟

یک کارشناس اظهار کرد: در صورت ابتلای افراد به کرونا استراحت مطلق، خوردن سوپ و نوشیدن زیاد مایعات نظیر آبمیوه طبیعی، چای کمرنگ و دوغ خانگی توصیه می‌شود. همچنین باید از استفاده زیاد از شیرینی جات پرهیز کرد چرا که سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند.

تماشا کنید: برندگان مسابقه عکاسی جهانی با موضوع قرنطینه کرونا

بیماری همه‌گیر کووید ۱۹ یکی از سخت‌ترین تجربه‌های مشترک جهانی است که تاکنون بشر دیده است. ولی در ایام قرنطینه، شبکه اجتماعی عکاسی‌ حرفه‌ای «آگورا» یک مسابقه عکاسی متفاوت به‌راه ‌انداخته ‌است. مزمون این مسابقه ساده است: «عکس‌های دوران قرنطینه خانگی.»

محققان گزارش کردند؛

بر طبق یک مجموعه داده بزرگ از ایران «عدم بویایی با کووید۱۹» ارتباط دارد

محققان بر طبق یک مجموعه داده بزرگ از ایران و بعد انگلیس «عدم بویایی با کووید۱۹» ارتباط دارد دولت انگلستان اعلام کرده از امروز همه افراد در صورت ایجاد سرفه مداوم یا تب یا آنوسمی باید خود را قرنطینه کنند.

فضانوردان ناسا برای «دوران قرنطینه خانگی» چه توصیه‌هایی دارند؟

قرنطینه اجباری برای پرهیز از خطر ابتلا به کرونا، همه ما را دچار حدی از تنهایی و افسردگی کرده است. اما به راستی در دوران قرنطینه چه کارهایی را میتوانیم جایگزین کارهای روزمره سابق کنیم؟ درصد عظیمی از مردم در سراسر جهان برای کاهش شیوع بیماری کووید ۱۹ در انزوا زندگی می‌کنند. کنار آمدن با شرایط قرنطینه به‌خصوص برای کسانی که به مسافرت و بیرون رفتن با دوستان خود عادت دارند بسیار دشوار است. خوشبختانه فضانوردانی که انزوا را تجربه کرده‌اند به کمک ما آمده‌اند. موقعیت فعلی ما با نحوه زندگی فضانوردان در ایستگاه فضایی بین‌المللی شباهت‌هایی دارد.

آنچه کارمندان در دوران دورکاری باید بدانند

تو این روزای کرونایی، خیلی هامون مشغول دورکاری تو خونه هامون هستیم تا سلامتی خودمون و دیگران به خطر نیفته و خب برای یه کارمند نکته هایی وجود داره که باید رعایت شون کنیم.

ممنوعیت ورود افراد غیربومی به استان فارس/ ضدعفنی کردن شهرها ادامه دارد

عنایت اله رحیمی گفت: حتی ورود خودروهای شهرستان های مختلف فارس به یکدیگر ممنوع شده است و مدارک افراد در مبادی ورودی شهرها بررسی می شود .