��������������

براساس نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۳۹۹؛

درخشش ۲ لاهیجانی در کنکور سراسری

مَهراد میلانلو نفر هشتم کنکور ریاضی و صدرا فدایی نفر پنجم کنکور زبان خارجی شد.

تاخیر چند ماه دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان در تعیین سرنوشت مرکز رشد واحدهای فناور

با وجود گذشت بیش از ۹ ماه از آخرین نشست مشترک روسای پارک علم و فناوری استان گیلان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان در خصوص تاسیس مرکز رشد واحدهای فناور در این شهرستان، تاکنون هیچ گونه اقدام قابل توجهی از سوی دانشگاه مذکور در این حوزه صورت نگرفته است.

مسئول مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات بامبوی گیلان مطرح کرد

نقش موثر بامبو در رونق گردشگری کشاورزی

مسئول مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات بامبوی گیلان با اشاره به ضرورت تعیین سطح زیر کشت این گیاه در استان، هر گونه برنامه ریزی برای توسعه در این حوزه را نیازمند آمار و اطلاعات دقیق از تعداد بهره برداران و اراضی تحت پوشش دانست.

لاهیجان پایتخت بامبوی ایران است

اشتغال زایی و توسعه روستایی با سریع الرشدترین گونه درختی جهان

۱۸ سپتامبر به عنوان روز جهانی بامبو در جهان نامگذاری شده است و فواید قابل توجه این گیاه برای انسان و محیط زیست، کشورهای بامبوخیز را واداشته که همه ساله فرا رسیدن این روز را پاس بدارند.

مسئول مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات بامبوی گیلان خبر داد

برگزاری چهارمین بزرگداشت روز جهانی بامبو در لاهیجان

مسئول مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات بامبوی گیلان با اشاره به پیشینه فرهنگی این گیاه برای مردم استان بر لزوم توسعه کشت و پرورش آن در کشور تاکید کرد.

در نشست راه اندازی مرکز رشد فناوری جامع شرق گيلان در شهرستان لاهیجان مطرح شد

تبدیل لاهیجان به قطب دانش بنیان شرق گیلان

نشست مشترک مسئولین پارک علم و فناوری گیلان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان در خصوص بسترسازی تشکیل و توسعه شرکت های دانش بنیان در شرق این استان، برگزار شد.

عضو انجمن علمی آموزش محیط زیست و توسعه پایدار ایران مطرح کرد

بهره وری اقتصادی پایین تولید چای در گیلان به علت هزینه های بالای تولید/اشتغال ۱۰۰ هزار خانوار در صنعت چای کشور را جدی بگیرید

عضو انجمن علمی آموزش محیط زیست و توسعه پایدار ایران در حاشیه همایش ملی چای و دمنوش های گیاهی گفت: هزینه های بالای تولید از مهمترین عوامل کاهش بهره وری اقتصادی تولید چای در استان گیلان است.

مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر شهرستان لاهیجان برگزار شد

مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر شهرستان لاهیجان، صبح امروز با حضور فرماندار، شهردار، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، مسئولین دستگاه های دولتی و جمعی از پژوهشگران این شهرستان، در محل سالن خواجه نصیر دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان برگزار شد.