��������������

محققان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با مطالعه بیماران دیابتی ۴ مرکز جامع سلامت اعلام کردند:

۶۵درصد بیماران دیابتی اصفهان از کنترل خارج شده‌اند/زمان طلایی کنترل دیابت ۵ سال است

محققان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بر طبق یک مطالعه با موضوع دیابت کنترل نشده با توجه به عوامل اقتصادی و رفتاری و اجتماعی کنترل دیابت در شهر اصفهان از ۴ مرکز جامع سلامت در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ تعداد ۲۶۵ نفر بیمار دیابتی بصورت تصادفی انتخاب کردند و نتایج نشان داد: نیمی از بیماران دیابتی شهر اصفهان دیابت کنترل نشده و حدود ۶۵ درصد بیماران که بیش از ۵ سال از دیابت آنها گذشته بود دیابت آنها دیگر کنترل نبود، محققان دریافتند به مرور زمان بیماران دیابتی از حالت کنترل خارج می‌شوند؛ یعنی زمان طلایی کنترل دیابت ۴.۵ تا ۵ سال است.

۱۲۷ بیمار فیبروزسیستیک در اصفهان

۱۲۷ بیمار فیبروزسیستیک در اصفهان وجود دارند همه در سامانه بیماران نادر ثبت شده اند.

رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) :

جریان سازی فرهنگی در اجتماع باید توسط دانشگاه رقم خورد

رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) گفت: ما اعتقاد داریم جریان سازی فرهنگی در اجتماع باید توسط دانشگاه رقم بخورد و این روند ایجاد نمی شود مگر اینکه الگوهای موفقی در دانشگاه ها شکل بگیرند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تصریح کرد:

ضرورت برگزاری مستمر شورای فرهنگی در دانشگاه ها

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم  بر برگزاری مرتب شورای فرهنگی در دانشگاه‌ها تاکید کرد و افزود: دانشگاه‌ها می‌توانند با برنامه‌ریزی‌های کلان فرهنگی در این جلسات و همگام آن برگزاری نشست‌های رصد و پایش، اتفاقات مثبتی را رقم بزنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره):

حمپا پیوند دانشجو با مسائل را دنبال می کند

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) گفت: حمپا در ابتدای راه، پیوند دانشجو با مسائل و در ادامه پیوند دانشگاه با جامعه را دنبال می‌کند که تعامل مدبرانه استادان دانشگاهی با حمپا سرعت نیل به این اهداف را دو چندان خواهد کرد.

نخستین مرکز نوآوری فرهنگی و اجتماعی در قزوین افتتاح شد

آیین افتتاح نخستین مرکز نوآوری فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های کشور(حمپا) برگزار شد.

حجت الاسلام پناهیان در همایش استانی جهاد تبیین جشنواره ملی شهید چمران:

نگاه تمدنی داشتن «کلان‌نگری» بالاتر از قانون است؛ شهید چمران نگاه تمدنی داشت

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان در همایش استانی جهاد تبیین جشنواره ملی شهید چمران اظهار کرد: با بیان این که مهمترین عامل تاثیر‌گذار در انسانها پدر و مادرشان نیستند وضع تمدنی آنهاست؛ گفت: نگاه تمدنی داشتن «کلان‌نگری» بالاتر از قانون است؛ شهید چمران نگاه تمدنی داشت.

توضیحات آموزش و پرورش استان اصفهان؛

۳ نفر از دانش‌آموزان با حال مساعد ترخیص و ۶ نفر جهت درمان به بیمارستان سمیرم منتقل شدند

مدیر روابط عمومی آموزش ‌وپرورش استان اصفهان درباره اخیار منتشر شده در خصوص دانش‌آموزان سمیرمی و کاشانی توضیحاتی ارائه کرد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اصفهان؛

تصویر یک قلاده"یوزپلنگ ایرانی"در زیستگاه عباس‌آباد نائین به ثبت رسید

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اصفهان در نشست زیست‌بوم گفتگو در دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان به مناسبت گرامیداشت روز جهانی حیات وحش؛ ضمن اعلام خبر خوش ثبت تصویر یک قلاده یوزپلنگ آسیایی در زیستگاه عباس آباد نایین، گفت: مشاهده این یوزپلنگ بیانگر پایدار بودن زیستگاه است و پیش از ثبت این تصویر درخواست ثبت معدن داشتیم که ایستادیم و توانستیم معدن را از این منطقه حذف کنیم.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه کاشان :

کاشان در مسیر معرفی به عنوان شهر «جهانی نساجی سنتی» است

کارشناسان سازمان جهانی یونسکو در راستای بررسی شاخص‌های صنعت نساجی کاشان برای معرفی و‌ انتخاب شهر جهانی نساجی سنتی به مدت دو‌ روز از مجموعه‌ها و‌ کارگاه‌های سنتی کاشان بازدید می‌کنند.