��������������

یادداشتی از یک استاد دانشگاه؛

«شهر یعنی فضا» «کارفرهنگی یعنی فضا‌سازی»/تطهیر، تکامل و تصعید فضای شهری اصفهان وظیفه همگانی است

یک استاد دانشگاه در یادداشتی تحت عنوان «شهر یعنی فضا» «کارفرهنگی یعنی فضا‌سازی» می‌نویسد: یک شهروند یا جهانگردی که از مسجد بی‌نظیر شیخ لطف‌الله بازدید می‌کند و بهره روحی از زیباترین مسجد جهان در قرن یازدهم می‌برد؛ وقتی با مجسمه‌های عجیب و غریب سطح شهر مواجه می‌شود چه توجیهی می‌تواند او را آرام کند!؟ تطهیر، تکامل و تصعید فضای شهری وظیفه هر شهروند است تا چه رسد به متولیان فرهنگ شهری.

یادداشت/ ندا دهقانی زاده

حقوق شهروندی و فضائل اخلاقی؛ دو مقوله مهم در جامعه‌های مدرن

حقوق شهروندی و فضائل اخلاقی هر دو مفاهیمی هستند که در جامعه‌های مدرن بسیار مهم هستند. حقوق شهروندی به مجموعه حقوق و آزادی‌هایی اشاره دارد که هر شهروند در یک کشور دارد و از طریق آن‌ها می‌تواند در جامعه مشارکت کند و به طور کامل از حقوق و مزایای موجود در جامعه بهره‌مند شود. این حقوق شامل حقوق سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است.

به مناسبت یکم خرداد ماه، روز بزرگداشت صدرالمتأهلین؛

ملاصدرا و حکمت او

یکم خرداد ماه، روز بزرگداشت صدرالمتأهلین، ملاصدرا شیرازی، فقیه و اندیشمند فلسفه، عرفان و حکمت ایرانی اسلامی است؛ چهره‌ای که هرچند در روزگار خودش، آواره کوه و بیابان‌ها شد، در نزدیک به نیم هزاره پیشین، اندیشه‌های او جهان اسلام به‌ویژه شیعیان امامیه و ایرانیان را با چالشی بزرگ روبرو کرد و هوادارن بسیاری یافت.

یادداشت/ حامده مزیدی

رشد صنعت پوشاک بر بال نوآوری و فناوری

پوشاک از ابتدای تمدن بشر همواره با زندگی انسان پیوند داشته است و از این رو صنعت نساجی نیز از پایه‌های اجتماعی و اقتصادی جوامع بشری به شمار می‌رود که در حال حاضر با توجه به پیشرفت تکنولوژی، تغییر ارزش‌های فردی و اجتماعی و اهمیت یافتن جایگاه مد و لباس، نساجی و صنایع وابسته به آن در اقتصاد جهانی نقشی حیاتی و اثربخش ایفا می‌کنند.

یادداشت/

۲۲ بهمن خنثی شدن راهبرد دشمن

همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند که ۲۲ بهمن همچنانکه تا کنون زنده نگه داشته شده، باید در آینده نیز زنده نگه داشته شود، انقلابِ زنده، انقلابی است که پیرایه‌ها و آرایش‌های خود را زنده نگه دارد و در هر دوره، با شناخت نیازها و خطرات، آن نیازها را برطرف و خطرات را خنثی کند.

در آستانه فرارسید یوم الله ۲۲ بهمن

جهاد تبیین تنها سلاح مقابله با جریان تحریف

حجت الاسلام و المسلمین فرهنگیان عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران ادامه دهنده قیام عاشورا و زمینه سازی ظهور است

یادداشت/ محمد زاده رحمانی

پایه ریزی تمدن یزد نوین با ابتکار عمل استاندار یزد

دنیا به سرعت در حال تغییر و تحول است و جدای از تغییرات شیوه های حکمرانی و سبک های مدیریتی، کلیت علم در هر ۲۰ ماه دو برابر شده که البته در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات این عدد به ۶ ماه هم نمی رسد.

یادداشت/ مدیرعامل منطقه ویژه علم و فناوری یزد

مناطق ویژه علم و فناوری شبکه‌ای انبوه از امکانات علمی و زیرساخت‌های ارتباطی استان یزد

مناطق ویژه علم و فناوری شبکه‌ای انبوه از امکانات علمی، صنعتی، تولیدی، آزمایشگاهی، تحقیقاتی و زیرساخت‌های ارتباطی با هدف ایجاد و توسعه اکوسیستم فناوری و نوآوری ایجاد شده و رسالت آن حمایت از حوزه فناوری، شبکه سازی در این حوزه و راه اندازی پروژه های پیشران زیرساختی می باشد.

یادداشت/

صدای پارس از پاریس شنیده می شود

در پی اهانت مجدد نشریه شارلی ابدو به مکتب تشیع و مراجع تقلید، باید گفت وقتی کفگیر غرب برای جلوگیری از رشد اسلام به کف دیگ می‌خورد ناگزیر می شود به عالی‌ترین مقدسات اسلام و مکتب تشیع توهین کند.

یادداشت/

وقتی حاج قاسم پَر کشید

سخت بود شنیدنش که سردار قاسم سلیمانی پس از سال‌ها مجاهدت توسط بالگردهای دولت تروریست آمریکا آسمانی شد اول تصور کردیم مثل صدها خبر دروغی که هر روز امپراطوری رسانه‌ای تروریست در حال انتشار است؛ اما وقتی از قاب شبکه خبر تصاویر را دیدیم باورمان شد که دیگر مالک‌اشتر علی؛ سردار بزرگ سپاه اسلام پرکشید و به آرزوی دیرینه‌اش رسید.