��������������

افتخاری دیگر در راه است:

کودک دهه نودی که می تواند یکی از نوابغ ریاضیات شود

با حمایت مادی و معنوی به موقع مسئولین از "آلما دارابی" که دارنده مقام سوم کشوری در رشته ریاضیات المپیاد ملی "ویراکاپ ۱۴۰۰" است، می توان شاهد درخشش یکی دیگر از دختران این مرز و بوم در علوم ریاضیات بود که بتواند الگویی موفق برای دختران ایران اسلامی باشد.

نقش اساسی ریاضیات در خوش نویسی

مسوول انجمن خوشنویسی سازمان بسیج هنرمندان استان فارس گفت: در آماده سازی یک قطعه هنری اندازه گیری و محاسبات ریاضی و هندسه حرف اول را می زند . از نوشتن حروف و کلمات گرفته تا قطعه سازی و پاسپورتو و قاب کردن اثر همه براساس محاسبات ریاضی و هندسه انجام می شود.

نظام رتبه بندی تایمز اعلام کرد؛

رشد ۴۰ درصدی مراکز علمی ایران در رشته آمار و ریاضیات / دانشگاه بابل نوشیروانی برترین دانشگاه ایران انتخاب شد+جدول

نظام رتبه بندی تایمز، در جدیدترین بررسی خود، بهترین دانشگاه‌های جهان در رشته آمار و ریاضیات را در سال ۲۰۲۰ معرفی کرده که خوشبختانه دانشگاه های کشورمان نیز در این رتبه بندی با رشد قابل توجهی همراه بوده است .

درخشش دختر ۱۲ ساله ایرانی در مسابقات ریاضیات ذهنی UCMAS ۲۰۱۹

در این رقابت بین‌المللی بزرگ دانش آموزان ۷۹ کشور جهان برای رقابت با یکدیگر جمع می‌شوند. محاسبه ذهنی شامل محاسبات ریاضی تنها با استفاده از توانایی‌های مغز انسان بدون کمک ماشین حساب، کامپیوتر، خودکار یا کاغذ است. برای نمونه می‌توان از روش‌های محاسبه یاکوف تراختنبرگ نام برد.

خود را محک بزنید: آیا از پس آزمون ورودی ۱۵۰ سال پیش هاروارد برمی‌آیید؟

آيا آنقدر باهوش هستید که از پیش آزمون ورودی دانشگاه هاروارد در سال ۱۸۶۹ برآیید؟ سوالات آزمون ورودی دانشگاه هاروارد در سال ۱۸۶۹ است که سوالات آسانی محسوب می‌شد. در آن زمان، دانشگاه‌ها مجبور بودند برای جذب دانشجو تلاش ویژه‌ای بکنند. دانشگاه هاروارد در یک تبلیغ روزنامه‌ای ادعا کرد سال پیش از آن ۱۸۵ داوطلب از ۲۱۰ داوطلب آزمون ورودی را با موفقیت پشت سر گذاشته و قبول شده‌اند. اما آن داوطلبان از آموزش متمرکز در مدرسه بهره برده بودند.

تالیف کتاب ریاضیات مهندسی در جهاددانشگاهی خوزستان

کتاب ریاضیات مهندسی (از مقدماتی تا پیشرفته) توسط عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی استان خوزستان به رشته تحریر درآمد.