��������������

برای اولین بار توسط یک پژوهشگر ایرانی؛

تولید کود نانو اکسید روی با پسماندهای گیاهی

یک پژوهشگر ایرانی برای اولین بار در طرحی نوآورانه با روش شیمی سنتز سبز موفق به تولید کود نانو اکسید روی با پسماندهای گیاهی شد.

تولید پودر گوشت در استان مرکزی و کاربرد آن

محسن شانقی مدیر کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: ۱۰۰ تن پودر گوشت امسال از ضایعات فرآورده‌های طیور در این استان تولید شد.پودر گوشت حاصل حرارت دادن، خشک نمودن و در نهایت آسیاب نمودن همه یا بخشهایی از بدن حیوانات خون گرم است و امکان دارد چربی آن به صورت جزئی یا به صورت فیزیکی جدا گردیده باشد.

افزايش مهارت بهره‌برداران بخش كشاورزی شهرستان شهركرد با برگزاری آموزشهای مهارتی

مدير جهاد كشاورزي شهرستان شهركرد از آموزش هزار نفر- روز از بهره‌برداران بخش كشاورزي شهرستان در دوره‌هاي مهارتي در سال جاري خبر داد.

گزارش علم وفناوری از کاربرد فناوری نانو

استفاده از نانوتکنولوژي در کشاورزي

امروزه با استفاده از نانو سنسورها مشخص مي شود که هر قسمت کوچک از مزرعه به چه ميزان عناصر غذايي و سم نياز دارد و بدين وسيله از آلودگي محيط زيست جلوگيري کرده، ‌سلامت محصولات و افزايش بازده اقتصادي را ممکن مي سازد.

مخترع گلستانی:

​اختراعی که سیستم آبیاری کشاورزی را متحول می‌کند/ از سنگ اندازی بانک‌ها تا حمایت شعارگونه مسئولان

مخترع گلستانی موفق به اختراع سیستم آبیاری نوین کشاورزی رایزر متحرک عمودی برای نخستین بار در دنیا شده است.

انقلاب تولید در کشاورزی لرستان با الگوی کشاورزی قراردادی میسر است

نورکرمی کارگزار توسعه و اشتغال استان لرستان : تولید مبتنی بر قرارداد یکی از الگوهای موفق منجر به توسعه در کشورهای پیشرفته بوده که این الگو می‌تواند در لرستان به‌عنوان پیشران بخش کشاورزی و راه برون رفت از بسیاری از موانع تولید و صادرات محصولات کشاورزی استان باشد.

مدیر حفظ نبابات سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد:

زمان مناسب مبارزه با آفات و عوامل بیماری‌زای باغات سیاه ریشه

مدیر حفظ نباتا سازمان جهاد کشاورزی مازندران، بر اساس بررسی‌های کارشناسی، زمان مناسب مبارزه با آفات و عوامل بیماری‌زای باغات سیاه ریشه از دهه سوم آبان تا دهه اول آذرماه بعد از ریزش ۷۰ درصد برگ‌ها است.

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی در مجلس شورای اسلامی:

تسهیل جو ؛ راهکاری برای کمبود علوفه در کشور

پرویز اوسطی نائب رئیس کمیسیون کشاورزی در مجلس شورای اسلامی گفت: پرورش علوفه در چهارمحال و بختیاری بسیار ارزشمند است ، تسهیل جو که برای اولین بار انجام شد شاید یکی از راهکارهای کمبود علوفه در کشور به ویژه در شرایط خشکسالی باشد.

با پیشنهاد نماینده مردم هرمزگان:

طرح آسفالت جاده بین مزارع در کشور به مجلس می رود

با پیشنهاد نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و با هدف حمایت از کشاورزان زحمتکش کشور پیشنهاد آسفالت جاده بین مزارع در کشور به مجلس می رود تا محصولات کشاورزی در راه های ناهموار ازبین نروند .

برگزاری رویداد راهینو برای حل چالش‌های کشاورزی و امنیت غذایی

رویداد راهینو در تلاش است که بتواند چالش ها و مسائل فناورانه بخش کشاورزی و امنیت غذایی را برطرف کند.