��������������

بیش از ۸۰ درصد از تولیدات بخش کشاورزی در داخل کشور تولید می شود

مدیر کل دفتر نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: بیش از ۸۰ درصد تولیدات کشاورزی در داخل تولید می شود که با کار و تلاش خستگی ناپذیر بهره برداران و مدیریت مجموعه جهاد کشاورزی در استانها انجام می گیرد.

سمپوزیوم کشاورزی ، امنیت و ایمنی غذایی به همت بسیج علمی سپاه عاشورا برگزار شد

سمپوزیوم کشاورزی،امنیت و ایمنی غذایی به همت بسیج علمی ،پژوهشی و فناوری سپاه عاشورا چهارشنبه ۱۸ ام اسفند ماه با حضور مسئولین استانی ،اعضای هیات علمی دانشگاه ها ، دانشجویان ، فرهیختگان در محل سالن همایش دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز برگزار شد .

نشست امنیت غذایی کمسیون کشاورزی استان

نشست امنیت غذایی محصولات کشاورزی با حضور مسئولان استان و نخبگان صنعت کشاورزی در محل اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن و کشاورزی تبریز برگزار شد .

برای اولین بار توسط یک پژوهشگر ایرانی؛

تولید کود نانواکسیدروی با پسماندهای گیاهی

یک پژوهشگر ایرانی برای اولین بار در طرحی نوآورانه با روش شیمی سنتز سبز موفق به تولید کود نانواکسید روی با پسماندهای گیاهی شد.

تولید پودر گوشت در استان مرکزی و کاربرد آن

محسن شانقی مدیر کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: ۱۰۰ تن پودر گوشت امسال از ضایعات فرآورده‌های طیور در این استان تولید شد.پودر گوشت حاصل حرارت دادن، خشک نمودن و در نهایت آسیاب نمودن همه یا بخشهایی از بدن حیوانات خون گرم است و امکان دارد چربی آن به صورت جزئی یا به صورت فیزیکی جدا گردیده باشد.

گزارش علم وفناوری از کاربرد فناوری نانو

استفاده از نانوتکنولوژي در کشاورزي

امروزه با استفاده از نانو سنسورها مشخص مي شود که هر قسمت کوچک از مزرعه به چه ميزان عناصر غذايي و سم نياز دارد و بدين وسيله از آلودگي محيط زيست جلوگيري کرده، ‌سلامت محصولات و افزايش بازده اقتصادي را ممکن مي سازد.

مخترع گلستانی:

​اختراعی که سیستم آبیاری کشاورزی را متحول می‌کند/ از سنگ اندازی بانک‌ها تا حمایت شعارگونه مسئولان

مخترع گلستانی موفق به اختراع سیستم آبیاری نوین کشاورزی رایزر متحرک عمودی برای نخستین بار در دنیا شده است.

انقلاب تولید در کشاورزی لرستان با الگوی کشاورزی قراردادی میسر است

نورکرمی کارگزار توسعه و اشتغال استان لرستان : تولید مبتنی بر قرارداد یکی از الگوهای موفق منجر به توسعه در کشورهای پیشرفته بوده که این الگو می‌تواند در لرستان به‌عنوان پیشران بخش کشاورزی و راه برون رفت از بسیاری از موانع تولید و صادرات محصولات کشاورزی استان باشد.

مدیر حفظ نبابات سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد:

زمان مناسب مبارزه با آفات و عوامل بیماری‌زای باغات سیاه ریشه

مدیر حفظ نباتا سازمان جهاد کشاورزی مازندران، بر اساس بررسی‌های کارشناسی، زمان مناسب مبارزه با آفات و عوامل بیماری‌زای باغات سیاه ریشه از دهه سوم آبان تا دهه اول آذرماه بعد از ریزش ۷۰ درصد برگ‌ها است.

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی در مجلس شورای اسلامی:

تسهیل جو ؛ راهکاری برای کمبود علوفه در کشور

پرویز اوسطی نائب رئیس کمیسیون کشاورزی در مجلس شورای اسلامی گفت: پرورش علوفه در چهارمحال و بختیاری بسیار ارزشمند است ، تسهیل جو که برای اولین بار انجام شد شاید یکی از راهکارهای کمبود علوفه در کشور به ویژه در شرایط خشکسالی باشد.