������������-��������������

نخستین کنفرانس ملی کشاورزی و امنیت غذایی

دبیر علمی کنفرانس ملی کشاورزی و امنیت غذایی از برگزاری نخستین دوره این همایش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک خبر داد.

رئيس كميته پدافند غيرعامل دانشگاه شهرکرد:

فعالیت ۱۱ کارگروه پدافند غیرعامل در چهارمحال و بختیاری/ شناسایی مشکلات و خطرات دانشگاه‌های استان توسط دانشگاه شهرکرد

رئيس كميته پدافند غيرعامل دانشگاه شهرکرد گفت: دانشگاه شهرکرد در رویکرد جدید پدافند غیرعامل در سال ۹۸ تمام مشکلات خطرات و آسیب‌های دانشگاه‌های استان را به‌عنوان دانشگاه مادر استان شناسایی می‌کند و پس از احصا موارد و بررسی آنها، به‌صورت تخصصی راهکار علمی ارائه می‌کند.

مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری هرمزگان:

آبخیزداری پدافند غیرعامل در مدیریت منابع آبی کشور است

امید ذاکری با اشاره به اغاز هفته پدافند غیرعامل گفت: سازه های آبخیزداری منابع آبی کمکی برای ادامه حیات آبی کشور است و آبخیزداری نوعی پدافند غیرعامل در مدیریت منابع آبی کشور محسوب می شود.

یادداشت

سیل و پدافند غیرعامل از شعار تاعمل

زندگی انسان همواره با وقوع حادثه عجین است، مخاطرات متعدد با منشأ طبیعی یا انسانی به سرعت یک چشم بر هم زدن قادر است زندگی را دگرگون کند و به گونه ‏ای نشانه ‏های حیات را از پهن ه‏ای وسیع بزداید که گویی روزی حتی یک موجود زنده در آن نمی‏ زیست. بر این اساس لزوم رعایت تمهیداتی پیشگیرانه جهت مصون داشتن انسان‏ها از خطرات احتمالی از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون پدافند غیر عامل کشور:

۱۵ رشته کارشناسی ارشد پدافند در سطح دانشگاه‌های کشور تدریس می‌شود

معاون پدافند غیرعامل کشور با اعلام اینکه در حوزه پدافند نیاز به فعالیت‌های علمی داریم، گفت: ۱۵ رشته کارشناسی ارشد پدافند غیر عامل در سطح ۱۵ دانشگاه کشور تدریس می‌شود.

سردار غلامرضا جلالی؛

آمریکایی‌‌ها بیشتر به دنبال عملیات روانی هستند / نظام جمهوری اسلامی به هیچ وجه زیر بار نقض حاکمیت خود نمی‌رود

رئیس سازمان پدا‌فند غیر‌عامل اعلام کرد: در برخی موارد استاکس‌نت ‌های تکه تکه شده مشاهده شده که البته فعال نبودند اما شناسایی شدند و در موقعی که بخواهند فعال شوند آمادگی مقابله با آنها وجود دارد.

سردار جلالی اعلام کرد:

تلفن همراه رئیس جمهور شنود شده است / در زمان تحریم ها دوبار ماهواره صدا و سیما را قطع کردند+فیلم

سردار غلامرضا جلالی در استودیوی گفتگوی ویژه خبری اظهار کرد: پس از شنود اخیری که از تلفن همراه رئیس جمهور روحانی انجام گرفت تصمیم گرفتیم تا گوشی غیر قابل شنودی از طریق تلفن های موجود ایجاد کنیم البته این اتفاق هنوز در دست اقدام است.

تشکیل کمیته پدافند غیر عامل در دانشگاه الزهراء

اولین جلسه کمیته پدافند غیرعامل دانشگاه الزهرا در دانشگاه تشکیل شد.

در بازید از نیروگاه خورشیدی ۵ هزار واتی مطرح شد؛

ضرورت توسعه انرژی‌های پاک در کشور/ راه اندازی نیروگاه های خورشیدی و بادی درمدارس قزوین

استفاده از انرژی های پاک از جمله نیروگاه های خورشیدی و بادی در استان فرصت خیلی خوبی برای سرمایه گذاری در این حوزه است و سیاستهای دولت نیز بر همین مسئله تاکید دارد که البته می بایست مسئولان توجه بیشتری داشته باشند.

فرماندار آستانه اشرفیه:

جنگ آب در راه است

تأمین غذا و حفظ امنیت غذایی یکی از مهمترین عوامل تضمین کننده استقلال کشور است که در طی سال های اخیر به علت خسارات ناشی از آفات و بیماری ها به محصولات کشاورزی در معرض تهدید جدی قرار گرفته است.