������������-��������������

تشخیص زود هنگام آلزایمر؛

چه کسانی مستعد آلزایمر هستند؟

نتایج تحقیق جدید نشان می‌دهد که نه تنها می‌توان خطرات ابتلا به آلزایمر را قبل از ظهور علائم مشخص کرد، بلکه می‌توان تعیین کرد که چه کسی در چند سال آینده بدتر می‌شود.

ارتباط ابتلا به ویرس های التهابی با بیماری آلزایمر

مطالعه و بررسی حدود ۵۰۰ هزار سابقه پزشکی مشخص کرده است که چندین عفونت ویروسی مانند التهاب مغز یا انسفالیت (encephalitis) و التهاب ریه، باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های زوال عصبی مانند پارکینسون و آلزایمر می شوند.

چگونه هوش مصنوعی علائم بیماری آلزایمر را تشخیص می دهد؟

تشخیص علایم اولیه آلزایمر توسط هوش مصنوعی

دانشمندان دانشگاه درکسل در تازه‌ترین تحقیقات خود، به مطالعه توانایی هوش مصنوعی در تشخیص علائم بیماری آلزایمر پرداختند.

تشخیص آلزایمربه کمک نشانگر بیولوژیک ادرار

برای اولین بار «اسید فرمیک» موجود در ادرار با عنوان یک نشانگر زیستی برای تشخیص زودهنگام بیماری آلزایمر برای اولین بار شناسایی شد

جلوگیری از زوال عقل با مصرف یک مشت بلوبری در روز

مطالعات دانشمندان نشان دادند که مصرف روزانه بلوبری در میانسالی می تواند خطر زوال شناختی افراد را در سال های آخر زندگی کاهش دهد.

مطالعات جدید ارتباط بین آلزایمر و ساعت خواب شبانه ‏روزی را پیدا کرده است

تحقیقات امیدها را برای درمان‎های جدید بیماری آلزایمر را افزایش می‎دهد و می‎تواند به مقابله با این بیماری و علائم آن کمک کند.

القای درون شیشه ای پیاز نرگس برای تولید ترکیب ضد آلزایمر گالانتامین

گالانتامین یکی از مهمترین آلکالوییدهای موجود در گیاه نرگس است که به عنوان بازدارنده فعالیت آنزیم استیل کولین استراز برای پیشگیری و درمان بیماری آلزایمر معرفی شده است.

تحقیقات کلینیک کلیولند نشان داد؛

ویاگرا در پیشگیری و درمان بیماری آلزایمر معجزه می‌کند

تحقیقات کلینیک کلیولند سیلدنافیل را به عنوان داروی کاندید برای بیماری آلزایمر شناسایی کرده است. یافته‌های منتشر شده در Nature Aging نشان میدهد که ۶۹ درصد احتمال ابتلا به این بیماری کاهش می‌یابد.

بهبود حافظه بیماران مبتلا به آلزایمر با کمک داروی ام‌اس!

پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود نشان داده‌اند که شاید دارویی که برای درمان ام‌اس تجویز می‌شود، بتواند به بهبود حافظه بیماران مبتلا به آلزایمر کمک کند.