������������-��������������

جلوگیری از زوال عقل با مصرف یک مشت بلوبری در روز

مطالعات دانشمندان نشان دادند که مصرف روزانه بلوبری در میانسالی می تواند خطر زوال شناختی افراد را در سال های آخر زندگی کاهش دهد.

مطالعات جدید ارتباط بین آلزایمر و ساعت خواب شبانه ‏روزی را پیدا کرده است

تحقیقات امیدها را برای درمان‎های جدید بیماری آلزایمر را افزایش می‎دهد و می‎تواند به مقابله با این بیماری و علائم آن کمک کند.

القای درون شیشه ای پیاز نرگس برای تولید ترکیب ضد آلزایمر گالانتامین

گالانتامین یکی از مهمترین آلکالوییدهای موجود در گیاه نرگس است که به عنوان بازدارنده فعالیت آنزیم استیل کولین استراز برای پیشگیری و درمان بیماری آلزایمر معرفی شده است.

تحقیقات کلینیک کلیولند نشان داد؛

ویاگرا در پیشگیری و درمان بیماری آلزایمر معجزه می‌کند

تحقیقات کلینیک کلیولند سیلدنافیل را به عنوان داروی کاندید برای بیماری آلزایمر شناسایی کرده است. یافته‌های منتشر شده در Nature Aging نشان میدهد که ۶۹ درصد احتمال ابتلا به این بیماری کاهش می‌یابد.

بهبود حافظه بیماران مبتلا به آلزایمر با کمک داروی ام‌اس!

پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود نشان داده‌اند که شاید دارویی که برای درمان ام‌اس تجویز می‌شود، بتواند به بهبود حافظه بیماران مبتلا به آلزایمر کمک کند.

تاثیر بوی گل محمدی و دارچین در بیماری آلزایمر

ترکیبات شیمیایی ایجادکننده بوی خوش دارچین و گل محمدی تاثیر مثبتی بر عملکرد پروتئین دخیل در بیماری آلزایمر دارد.

"آلـزایـمر" کنترل؛ درمان

محققان ممکن است سرانجام علت اصلی ابتلا به بیماری آلزایمر را کشف کرده باشند. آنها می‌گویند مغز ممکن است مواد شیمیایی سمی را نشت دهد و به این ترتیب موجب توسعه این بیماری شود.

وقتی نور توان درمان آلزایمر را دارد

پژوهشگران در این پروژه قصد دارند به آزمایش این موضوع بپردازند که آیا چشمک زدن پالس‌های نور می‌تواند فعالیت الکتریکی را در مغز بیماران افزایش دهد یا برخی از آنها را خنثی کند.

محققان سوئدی طبق مطالعه‌ای بزرگ گزارش کردند:

زوال عقل در والدین، پدربزرگ و مادربزرگ‌های افراد با اختلال نقص توجه بسیار بالاتر است

یک مطالعه بزرگ در موسسه کارولینسکا در سوئد نشان داده است که والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌های افراد مبتلا به بیش فعالی بیش از کسانی که دارای فرزندان و نوه‌های بدون این اختلال هستند در معرض خطر زوال عقل قرار دارند.

روش های مقابله با آلزایمر

محققان با بررسی ارتباط دسته خاصی از داروها و تحقیقات آلزایمر بر رابطه بین کلسترول در مغز دریافتند که میتوان بیماری آلزایمر را کاهش می دهد.