������������-����������

درمانی جدید برای دیابت

محققان با ساخت دستگاهی به عنوان پانکراس مصنوعی از ایجاد زخم ناشی از دیابت جلوگیری کردند

فواید حذف کردن قند و شکر از رژیم غذایی

کاهش مصرف قند تاثیرات شگفت انگیزی بر روی سلامت شما خواهد داشت هر فرد به طور معمول روزانه ۳۰۰ کالری اضافه را با مصرف شکر به بدن خود اضافه می‌کند. و باعث بوجود آمدن بیماریها و امراض گوناگون می شوید.در ابتدای مسیر ترک قند ممکن است هوس و تمایل بیشتری به مصرف قند داشته باشید، اما با گذشت زمان این هوس کمتر می شود.

توسط دانشمندان دانشگاه بریتیش کلمبیا؛

نتایج امیدوارکننده درمان مادام‌العمر دیابت نوع ۱ با ایمپلنت سلول‌های بنیادی

یک کارآزمایی بالینی فاز I/II راه را برای درمان‌های قابل اعتماد و طولانی مدت برای دیابت نوع ۱ هموار می‌کند. این کار بر روی توسعه ایمپلنت‌هایی مبتنی بر سلول‌های بنیادی متمرکز است که می‌تواند انسولین را مستقیماً به جریان خون بیماران دیابتی برساند.

مدیر مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد مطرح کرد

کاهش ۳۰ درصدی مصرف انسولین در صورت توجه به ورزش و تغذیه سالم

آقایی مدیر مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد گفت: اگر بیماران دیابتی نسبت به ورزش و تغذیه سالم توجه جدی داشته باشند، شاهد کاهش ۳۰ درصدی مصرف انسولین در استان خواهیم بود.

چگونگی داشتن عمر طولانی در بیماران مبتلا به دیابت

عمر طولانی نیازمند تعهد داشتن به یک سبک زندگی سالم است که شامل رژیم غذایی سالم، سلامت جسمانی، مصرف نکردن مشروبات الکلی می باشد.

محققان کشف کردند:

بیومارکر خون خطر دیابت را دو دهه قبل پیش‌بینی می‌کند

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که سطح یک پروتئین خاص (فولیستاتین) در خون به عنوان یک پیش‌بینی‌کننده مفید برای دیابت نوع ۲ تا دو دهه قبل از بروز هر گونه علائمی است، که می‌توان از یک آزمایش خون تشخیصی استفاده کرد.

نقش انسولین در دیابت و درمان آن؛

انسولین، کلید ورود قند به سلول ها

دکتر سعید کلباسی با بیان اینکه انسولین، کلید ورود قند به سلول ها است، تصریح کرد: انسولین هورمونی است که از لوزالمعده ترشح و با چسبیدن به گیرنده‌های سطح سلول ها، کانال‌های عبور آنها را باز کرده و باعث ورود قند به سلول ها می‌شود تا از دیابت جلوگیری شود.

دیابتی ها حتما بخوانند:

در ایام کرونا مراقب قندخون خود باشید

پزشکان و محققان حوزه پزشکی تاکید بسیاری بر کنترل این بیماری و لزوم مراقبت بیشتر این بیماران در برابر بیماری مهلک کرونا دارند.

دیابت و راه های درمان آن

دیابت یا بیماری قند بیماری متابولیکی و مزمن است که نشانه آن قند خون بالاتر از ۱۲۰میلی‌گرم در دسی لیتر در یک برهه طولانیست.

محققان گزارش کردند:

"لولا مصنوعی" دریچه‌ای به روی انسولین هوشمند و پاسخگو به گلوکز

گروهی از دانشکده پزشکی دانشگاه ایندیانا گامی امیدوارکننده را در جهت آینده برداشته‌اند و نوعی "لولا مصنوعی" را نشان می‌دهند که هنگامی که سطح گلوکز خون نیاز به اقدامات اصلاحی دارد، عمل می‌کند.