������������-��������-��������--������������-��-������������-����������-����������

آستانه‌اشرفیه؛ اولین شهر استان گیلان درمحوریت تفکیک زباله تر و کاهش زباله

آستانه اشرفیه اولین شهر در خرید زباله تر از شهروندان به منظور کاهش زباله به محل دفنگاه و تبدیل این زباله تر به کود آلی بصورت خالص، بدون مخلوط با زباله‌های دیگر انجام‌ می‌دهند.

جاذبه‌های گردشگری استان گیلان:

اقامتگاه بومگردی که اشتغال را با گردش‌گری تاریخی گره زده است

شهرستان سیاهکل استان گیلان که از دو واژه (سی) به معنی پای کوه و (کل) به معنای جایگاه است منظره بسیار دیدنی و زیبایی دارد.

بانوی کارآفرین گیلان:

کسب مقام برتر در جشنواره کار فرمایان برتر استان گیلان

در جشنواره کارفرمایان برتر استان گیلان زهره حکیمی؛ مدیریت سبزی خردکنی آسان کار گلدشت، با شاخص بیمه شده ۴۳ نفر جزء ۸ کارآفرین برتر استان گیلان شناخته شد.

کشاورز نوآور اهل آستانه اشرفیه:

تأمین گردش مالی هزار میلیارد تومانی صنعت بادام زمینی با احداث شهرک‌های مکانیزه

سیدجلال جلالی‌نقره‌دهی، کشاورز نوآور و فعال شهرستان آستانه‌اشرفیه استان گیلان گفت: با توجه به زمینه‌های مناسب تولید و فرآوری بادام زمینی در ایران، با تهیه سند بالادستی می‌توان به جای شرکت، شهرک مکانیزه احداث کرد.

آزمایش TSH (هورمون محرک تیروئید)

در آزمایش TSH (هورمون محرک تیروئید) مقدار TSH در خون را اندازه گیری می‌کنند، این هورمون توسط غده هیپوفیز تولید می‌شود که در قاعده مغز واقع شده است و مسئولیت تنظیم مقدار هورمون‌های ترشح شده توسط تیروئید را برعهده دارد.

سینوزیت، بیماری خاموش در سر

در فصل سرد سال مراقب بیماری خاموش در سر که بر اثر سرمای شدید در نقاط سر ایجاد می‌شود و پس از جاگیری در اطراف سر، سپس گوش، چشم، حلق و ریه را درگیر می‌کند، باشید.

سازمان بسیج علمی، پژوهشی سپاه قدس گیلان:

برگزاری اولین جشنواره علم و فناوری بسیج در شهرستان آستانه اشرفیه

مسئول علمی، پژوهشی و فناوری سپاه ناحیه شهرستان آستانه اشرفیه گفت: با هدف تعامل و پیشبرد اهداف علمی بسیج اولین جشنواره علم و فناوری در این شهرستان برگزار گردید.

نگاهی به افتخارات ایران در ۴۴ سال بعد از انقلاب اسلامی

ایران اسلامی که عزم خود را برای استقلال و آزادی جزم کرده بود توانست با گذر از چهل و چهار سال مقاومت به دستاوردهاى فراوان و بى سابقه‌ای در حوزه‌های گوناگون دست یابد و امروز تمام این دستاورد ارمغان خودساختگی، ولایتمداری و اسلام خواهیست که می‌توان به آنها افتخار کرد.

دانش آموز نخبه گیلانی:

دانش‌آموز نخبه لاهیجان موفق به دریافت مجوز یونسکو شد

کتاب (من طلای سبز گیلان هستم) از زینب صادقی دانش‌آموز نخبه شهر لاهیجان موفق به دریافت مجوز از یونسکو، جهت چاپ و تدریس در سه پایه چهارم و پنجم و ششم کتاب درس اجتماعی شده است.

پژوهشگر علوم اجتماعی:

وندالیسم اجتماعی نمودی از نابسامانی است

پژوهشگر علوم اجتماعی با بیان این که ونداليسم اجتماعی يكی از آسيب‌های اجتماعی است که جامعه امروز در جهان با آن درگیر است گفت: وندالیسم اجتماعی نمودی از نابسامانی و عدم كاركرد صحيح برخی نهادها است و علل مختلفی در وقوع آن دخیل است.