������������-��������-��������

شهردار تبریز تاکید کرد :

خداحافظی با آلودگی هوای تبریز/ دستگاهی تمام‌بومی، ارزان‌تر از ساخت آمریکا!

ششمین دوره مدیریت شهری تبریز در حدود یک و نیم سالی که از عمر خود سپری کرده، اقدامات عمرانی و شهری متعددی را انجام داده که عمده ترین آنها مربوط به پروژه های راکد و غیرفعال بوده است. در کنار این اقدامات عمرانی، اما شهرداری تبریز با مشارکت دانشکده شیمی دانشگاه تبریز به یک دستاورد علمی با عنوان درخت مصنوعی دست یافته که به زودی از آن رونمایی می کند.

براساس گزارش کميسيون اصل ۹۰ مجلس

وزارت نيرو، وزارت نفت، سازمان ملي استاندارد و سازمان حفاظت محيط زيست مقصرین آلودگی هوای هستند

آذر ماه سال گذشته بود که رئيس فراکسيون محيط زيست مجلس شوراي اسلامي خبر از ارسال تخلفات ۲۳ دستگاه متولي بحث آلودگي هوا به دادسرا داد. سميه رفيعي تاکيد کرد: «جاي تعجب است که وزارت صمت به جاي تلاش براي کاهش آلودگي هوا، اين‌گونه پشت آلوده کنندگان هوا ايستاده است.

معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی خبر داد؛

کیفیت هوای ارومیه برای گروههای حساس ناسالم است

معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی با اشاره به وضعیت آب و هوای استان اظهار داشت: با توجه به وزش باد و وجود ریزگردها هوای ارومیه و تمام شهرهای جنوب استان از جمله مهاباد برای گروه‌های حساس ناسالم گزارش شده است.

مدیر عامل نیروگاه شهید رجایی :

متخصصان ایرانی در تعمیر و تامین قطعات نیروگاه خودکفا شدند

مدیر عامل نیروگاه شهید رجایی قزوین گفت:  خوشبختانه امروز به توانمندی و‌ دستاوردهایی رسیده ایم،  شاهد آن هستیم که تمامی تعمیرات اساسی و تامین قطعات توسط متخصصان داخلی صورت می گیرد و تماما ایرانی است .

کمیته شرایط اضطرار آلودگی هوای استان اصفهان؛

نسخه آلودگی هوای اصفهان دورکاری ادارات و غیرحضوری شدن مراکز آموزشی و عدم مصرف مازوت تارفع آلودگی

اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری، اعلام کرد: فعالیت کلیه مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در اصفهان و برخی شهرستان‌ها در روزهای شنبه و یکشنبه یکم و دوم بهمن ماه به صورت غیرحضوری و فعالیت کلیه ادارات، دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در این مناطق در روز شنبه یکم بهمن ماه به صورت دورکار خواهد بود همچنین به نیروگاه شهید منتظری ابلاغ گردید که تا رفع شرایط کنونی اضطرار آلودگی هوا از مصرف سوخت مازوت خودداری نماید.

یک کارشناس مطالعات محیط زیست و سلامت شهری:

سازگاری با تغییرات اقلیمی به تامین بودجه از مراجع بین المللی و انتقال فناوری بستگی دارد

اقدامات مربوط به سازگاری با تغییرات اقلیمی در ایران، تا حد زیادی بستگی به تامین بودجه از مراجع بین المللی و انتقال فناوری دارد.

استمرار آلودگی هوا و تاثیرات ناشی ازآن بر سلامت انسان

تاثیرات مخرب آلودگی هوا بر سلامت انسان و دومین روز از فصل زمستان هوای امروز پایتخت در وضعیت "ناسالم برای گروه‌های حساس" قرار دارد.

از تلاش‌‌های بی‌وقفه تا اختراع فرمولاسیون پاک کننده چند کاره /اسفنج جادویی پاکوپیس جایگزینی مناسب برای سفید کننده‌ها و جرم‌گیرهای خطرناک

مخترع و تولید کننده اسفنج پاک کننده پاکوپیس گفت: این اسفنج پاک کننده بسیار دوستدار محیط زیست، طبیعت و بدون حساسیت تنفسی ، جانشینی سالم به‌جای تمام جرمگیرها و سفید کننده‌های خطرناک موجود در بازار است.

اهمیت فضای سبز در کنترل و کاهش آلودگی هوا

سناریوی تکراری آلودگی هوا در سالهای متناوب و نقش واهمیت فضای سبز در کنترل آلودگی هوای استان مرکزی.