������������-��������

علم و فناوری گزارش می دهد؛

محصولاتی که نمی دانستید با فناوری نانو ساخته شده اند

با توجه به نیاز روز افزون بشر به منابع انرژی، مشکلات آلودگی محیط زیست و افزایش خواص سمی مواد شیمیایی، علم نانوتکنولوژی به کمک بشر آمده است تا موادی با بالاترین سطح کیفیت و کمترین میزان آلودگی محیط زیست تولید نماید.

ارتقای سطح فناوری نانو در کشور

بررسی فناوری نانو در کشور، در سال‎‌های اخیر و سطح پیشرفت آن به چه شکل بوده است.

تولید پارچه‎های ضد باکتری با کمک فناوری نانو

فناوری نانو طی سال‎های اخیر تحولات قابل توجهی در صنایع مختلف ایجاد کرده است و محصولات کاربردی فراوانی با کمک این فناوری تولید شده است.

نانوپزشکی کلید شکست دادن چرخه جهش بی پایان کرونا

مطالعات نشان می‌دهند که جهان شدیداً به داروهای ضد ویروسی جدید قوی نیاز دارد که با استفاده از آخرین فناوری نانو و برنامه‌های کاربردی کشف داروی هوش مصنوعی، همه ویروس‌های کرونا را در منبع متوقف کنند.

با هدف معرفی محصولات فناوران مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان اردبیل؛

رویداد نیوز دی در جهاد دانشگاهی استان اردبیل برگزار شد

با هدف معرفی محصولات فناوران مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان اردبیل رویداد نیوز دی در اردبیل برگزار شد.

در گفتگو با علم و فناوری مطرح شد:

زیر و بم فناوری نانو

با توجه به نیاز روز افزون بشر به منابع انرژی، مشکلات آلودگی محیط زیست و افزایش خواص سمی مواد شیمیایی، علم نانوتکنولوژی به کمک بشر آمده است تا موادی با بالاترین سطح کیفیت و کمترین میزان آلودگی محیط زیست تولید نماید .

همتی؛ شاهکار تحقیقات نانو ذرات نفتی

از نگارش اولین کتاب هوش مصنوعی در صنعت نفت تا کسب عنوان برتر دانشمندان جوان در جهان

عبدالحسین همتی گفت: نانوتکنولوژی آینده مهندسی نفت را تغییر می‌دهد و می‌تواند به افزایش برداشت نفت از مخازن نفتی زیرزمینی کمک کند لذا مقالات و تحقیقات زیادی از نانو ذرات ابگریز تا اسفالتین ها را به صورت عملی به اجرا در آوردیم .

دوازدهمین المپیاد ملی نانوفناوری در تبریز برگزار شد

مرحله دوم دوازدهمین المپیاد ملی نانوفناوری، امروز پنچشنبه ۱۸ شهریور ، همزمان با سراسر کشور در چهار حوزه استان آذربایجان شرقی ( تبریز - مراغه - اهر و ورزقان) برگزار شد.

دانشمند جوان کرمانی مطرح کرد:

ساخت نانوجاذب الیاف کربنی/ZIF-۸ با ظرفیت حذف بالای آلاینده های نفتی از آب

عبدالحسین همتی سراپرده گفت : پژوهشگران دانشگاه شهید باهنر کرمان با همکاری دانشگاه Calgary کانادا موفق به ساخت جاذب نانوی متخلخل فوق آبگریزی شده اند که قابلیت جذب بالایی جهت جذب آلاینده های نفت نشتی و هیدروکربوری از آب شده اند.