������������-��������

بیشتر بدانید؛

خوابیدن روی شکم مضر است

بهترین روش برای خوابیدن به پهلوی راست و چپ است و از سنگ سازی کلیه هنگام خوابیدن جلوگیری می کند ولی خوابیدن به روی شکم باعث بی تحرک ماندن شکم شده و کلیه سنگ سازی می کند علاوه بر آن خوابیدن روی شکم باعث ضعیف شدن عضلات شده و کمر قوز پیدا می‌کند.

قند و فشار خون دو دلیل عمده نارسایی کلیه

فوق تخصص نفرولوژی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اراک:شایع ترین نوع نارسایی کلیه،دیابت و بیماری های قندی است

ارائه خدمات درمانی رایگان به بیماران دیالیزی کهگیلویه و بویراحمد

کارشناس مسئول بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: خدمات درمانی مورد نیاز به طور رایگان به ۲۴۳ بیمار دیالیزی کهگیلویه و بویراحمد ارائه می شود.

محققان گزارش کردند:

۲۰ درصد بیماران تحت درمان جایگزینی کامل زانو درگیر آسیب حاد کلیه می‌شوند

محققان کلینیک میو، روچستر، مین بر طبق در یک مطالعه که در مجله جراحی استخوان و مفصل منتشر شده است، گزارش کردند: تقریباً ۲۰ درصد بیماران تحت درمان جایگزینی کامل زانو درگیر آسیب حاد کلیه می‌شوند.

با همکاری یک محقق ایرانی در دانشگاه واشنگتن؛

عامل تصویربرداری جدید به اندازه گیری سلامت کلیه کمک می کند

یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه واشنگتن شامل نویسندگان ادوین بالدلومار، دیوید ریچرت و کوروش شوقی عامل تصویربرداری با نام RadioCF برای کمک به ارزیابی کلیه های اهدایی و ابزاری بالینی برای ارزیابی سلامت کلیه ایجاد کردند، با این ابزار محققان توانستند تعداد نفرون ها را در کلیه موش های زنده و در کلیه انسان شمارش کنند.

توسط محققان رویان به وقوع پیوست؛

موفقیت ایران در ساخت داروی بیماری کلیه پلی کیستیک

محققان پژوهشگاه رویان در راستای تشخیص به موقع بیماری پلی کیستیک کلیه گام بزرگ و موثری برداشتند و از سوی دیگر درصدد تولید دارو برای درمان بیماری پلی کیستیک کلیه هستند.

وقتی اندام‌های کوچک، کارهای بزرگی انجام می‌دهند؛

کلیه‌های خود را دریابید/ رژیم غذایی صحیح برای بیماران کلیوی چه مشخصاتی دارد؟

امروزه شمار ابتلا به بیماری کلیوی بر اثر عادات غذایی غلط و استفاده از مواد غذایی ناسالم افزایش یافته است که این مهم استفاده از رژیم غذایی صحیح و تغییر عادات غذایی را می‌طلبد.

کاربرد هوش مصنوعی در علم پزشکی:

لزوم توجه به بیماری‌های مزمن کلیوی/ تشخیص زودهنگام بیماری کلیه با هوش مصنوعی محقق می‌شود

باتوجه به شیوع بیماری‌های مزمن کلیوی و پیچیدگی تشخیص این بیماری‌ها، محققان به تازگی توانسته‌اند از هوش مصنوعی برای تشخیص زودهنگام بیماری مزمن کلیه بهره ببرند.