������������

معاون اقشار بسیج سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم (ع) مطرح کرد

تأثیرپذیری بسیار زیاد کودکان از فضای مجازی/ مطالعات در بحث فضای مجازی حوزه کودکان ضعیف است

معاون اقشار بسیج سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم (ع) گفت: تأثیرپذیری کودکان از فضای مجازی بسیار زیاد است، تأثیری که یک پویانمایی یا بازی رایانه‌ای و موبایلی بر کودک می‌گذارد، شاید موارد دیگر نداشته باشد، مطالعات در حوزه فضای مجازی بر کودکان بسیار پایین است یا اکثراً وجود ندارد.

فواید قصه گفتن برای کودکان

قصه گفتن برای فرزندان در هنگام شب باعث می شود فرزند قوه تخیلش را درگیر کند و با ذهن باز بیاموزد و تاثیرات فوق العاده ای در تقویت حافظه و یادگیری کودک می گذارد.

گزارش علم وفناوری از ناامنی غذایی در کشور

افزایش سوتغذیه و فقرغذایی در ۸استان

سوء تغذیه آثار مخربی بر روی بدن انسان و به طور خاص کودکان می گذارد. قرار گرفتن بدن به مدت طولانی مثلاً ماه ها یا سال ها در معرض کمبود کالری یک یا چند ماده مغذی اساسی، گرسنگی مزمن یا سوء تغذیه نامیده می شود.

فضای مجازی قتل عام فرهنگی است/ خطر فضای مجازی در کمین کودکان

عدم آشنایی والدین از اینترنت و فضای مجازی باعث شده که کودکان به‌خاطر برنامه‌ها وبازی‌های جذاب در فضای مجازی به سمت آن جلب شوند که این خود موجب خطراتی می‌شود که در کمین آنهاست.

یک روانشناس کودک مطرح کرد؛

تفاوت قائل شدن میان فرزندان از سوی والدین اعتماد به نفس کودک را نابود می‌کند/ خانواده‌ها با پذیرش واقعیت مسیر رشد فرزندان را مهیا کنند

یک روانشناس کودک گفت: کودکی که مورد مقایسه قرار می‌گیرد اعتماد به نفس پایینی خواهد داشت و همین موضوع شکست‌های بعدی وی را درپی خواهد داشت، توجه به تفاوت‌های فردی برای پیشگیری از بروز چنین اتفاقاتی اهمیت بالایی دارد.

دانشکده پزشکی اطفال بریتیش کلمبیا گزارش کرد:

داروی سیس پلاتین، ۵۰ تا ۷۵ درصد کودکان را دچار کم شنوایی می‌کند

تحقیقات جدید دانشکده پزشکی اطفال بریتیش کلمبیا نشان داده است که داروی شیمی درمانی سیس پلاتین با خطر بالای کم شنوایی حدود ۵۰ تا ۷۵ درصد در کودکان همراه است

تشخیص اوتیسم با استفاده از هوش مصنوعی

دانشمندان الگوریتم هوش مصنوعی را براساس تجزیه و تحلیل خودکار ویدئوها ارائه کرده اند که امکان مطالعه ارتباطات غیرکلامی کودکان را به صورت ناشناس و استاندارد فراهم می کند.

اولین کشور آمریکای لاتین؛

شیلی به واکسن سینوواک برای کودکان ۶ سال به بالا مجوز می‌دهد/توصیه WHO برای افراد بالای ۱۸ سال

مقامات بهداشتی شیلی روز دوشنبه استفاده از واکسن سینوواک علیه ویروس کرونا برای کودکان ۶ ساله و بزرگتر را تأیید کردند، این اولین کشور آمریکای لاتین که این اقدام را انجام داد، این در حالی است که سازمان بداشت جهانی در مقاله ای که سومن سپتامبر صادر کرد، این واکسن را برای افراد ۱۸ سال و بالاتر توصیه می کند.

استنشاق دود سیگار در کودکی و ابتلا به بیماری در بزرگسالی

کسانیکه در معرض دود سیگار در کودکی قرار دارند۷۵درصد بیشتر آسیب می بینند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی خراسان جنوبی

​تحصیل کمتراز ۱۵۰۰ دانش آموز با نیاز بیشتر در خراسان جنوبی

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی گفت: کمتر از ۱۵۰۰ دانش آموز با نیاز بیشتر درسراسر استان مشغول تحصیل هستند.