������������

فضای مجازی قتل عام فرهنگی است/ خطر فضای مجازی در کمین کودکان

عدم آشنایی والدین از اینترنت و فضای مجازی باعث شده که کودکان به‌خاطر برنامه‌ها وبازی‌های جذاب در فضای مجازی به سمت آن جلب شوند که این خود موجب خطراتی می‌شود که در کمین آنهاست.

یک روانشناس کودک مطرح کرد؛

تفاوت قائل شدن میان فرزندان از سوی والدین اعتماد به نفس کودک را نابود می‌کند/ خانواده‌ها با پذیرش واقعیت مسیر رشد فرزندان را مهیا کنند

یک روانشناس کودک گفت: کودکی که مورد مقایسه قرار می‌گیرد اعتماد به نفس پایینی خواهد داشت و همین موضوع شکست‌های بعدی وی را درپی خواهد داشت، توجه به تفاوت‌های فردی برای پیشگیری از بروز چنین اتفاقاتی اهمیت بالایی دارد.

دانشکده پزشکی اطفال بریتیش کلمبیا گزارش کرد:

داروی سیس پلاتین، ۵۰ تا ۷۵ درصد کودکان را دچار کم شنوایی می‌کند

تحقیقات جدید دانشکده پزشکی اطفال بریتیش کلمبیا نشان داده است که داروی شیمی درمانی سیس پلاتین با خطر بالای کم شنوایی حدود ۵۰ تا ۷۵ درصد در کودکان همراه است

تشخیص اوتیسم با استفاده از هوش مصنوعی

دانشمندان الگوریتم هوش مصنوعی را براساس تجزیه و تحلیل خودکار ویدئوها ارائه کرده اند که امکان مطالعه ارتباطات غیرکلامی کودکان را به صورت ناشناس و استاندارد فراهم می کند.

اولین کشور آمریکای لاتین؛

شیلی به واکسن سینوواک برای کودکان ۶ سال به بالا مجوز می‌دهد/توصیه WHO برای افراد بالای ۱۸ سال

مقامات بهداشتی شیلی روز دوشنبه استفاده از واکسن سینوواک علیه ویروس کرونا برای کودکان ۶ ساله و بزرگتر را تأیید کردند، این اولین کشور آمریکای لاتین که این اقدام را انجام داد، این در حالی است که سازمان بداشت جهانی در مقاله ای که سومن سپتامبر صادر کرد، این واکسن را برای افراد ۱۸ سال و بالاتر توصیه می کند.

استنشاق دود سیگار در کودکی و ابتلا به بیماری در بزرگسالی

کسانیکه در معرض دود سیگار در کودکی قرار دارند۷۵درصد بیشتر آسیب می بینند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی خراسان جنوبی

​تحصیل کمتراز ۱۵۰۰ دانش آموز با نیاز بیشتر در خراسان جنوبی

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی گفت: کمتر از ۱۵۰۰ دانش آموز با نیاز بیشتر درسراسر استان مشغول تحصیل هستند.

دبیر کمیته ترویج تغذیه با شیر مادر بیمارستان هاجر شهرکرد؛

مادران شیرده نگران انتقال کرونا به کودکان خود نباشند

معصومه محمدی دبیر کمیته ترویج تغذیه با شیر مادر بیمارستان هاجر شهرکرد گفت:در زمانی که مادر به کرونا مبتلا شده باشد همه تلاش خود را به کار می بندیم که خللی در تغذیه نوزاد ایجاد نشود و مادر از نظر روحی آسیب نبیند و مشکلی برایش ایجاد نشود.

محققان در مجله انجمن قلب آمریکا گزارش کردند:

شیرمادر با کاهش فشار خون در کودکان نوپا مرتبط است

محققان در مجله انجمن قلب آمریکا گزارش کردند: شیرمادر حتی چند روز با فشار خون پایین در کودکی مرتبط است، براین اساس در كودكانی كه هرگز از شیر مادر تغذیه نمی‌كردند، فشار خون بالاتر (متوسط ۱۰۳/۶۰ میلی متر جیوه)، در مقایسه با كودكانی كه برای هر مدت مدت شیر مادر تغذیه كرده بودند (به طور متوسط ۹۹/۵۸ میلی متر جیوه) بود.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد؛

غرق شدگی علت اصلی مرگ کودکان خردسال/یکشنبه اولین روز جهانی پیشگیری از غرق شدگی

سازمان بهداشت جهانی روز جمعه اعلام کرد که غرق شدن در حال حاضر عامل اصلی مرگ و میر کودکان زیر پنج سال در بسیاری از کشورها است.