������������

در بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از دانشگاه صنعتی اصفهان مطرح شد:

صادرات یک میلیون دلاری شرکتهای دانش بنیان

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور با حضور در دانشگاه صنعتی اصفهان از چند طرح راهبردی که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال انجام است دیدن کرد و از صادرات یک میلیارد دلاری شرکت های دانش بنیان کشور در سال جاری خبر داد.

با حضور معاون علمی، فناوری ریاست جمهوری؛

افتتاح مجموعه اتاق‌های تمیز پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

مجموعه اتاق‌های تمیز پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان باحضور دکتر روح.. دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و جمعی از مسئولین دانشگاه افتتاح شد.

بازدید معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از دانشگاه آزاد اصفهان

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان از مجموعه شرکت‌های فناور و سراهای نوآوری گیاهان دارویی مستقر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) بازدید کرد.

پژوهشکده فاوا دانشگاه صنعتی اصفهان؛

طرح ملی رادار مراقبت ثانویه فرودگاهی به مراحل نهایی رسیده/الان ۱۵ فرودگاه نیازمند نصب سامانه‌اند

طرح ملی رادار مراقبت ثانویه فرودگاهی که در زمستان ۹۸ با تفاهم‌نامه سه جانبه بین شرکت شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و دانشگاه صنعتی اصفهان و معاونت علمی ریاست جمهوری اجرای پروژه آغاز شد، اکنون به مراحل نهایی رسیده و طبق ارزیابی پژوهشکده فاوا دانشگاه صنعتی اصفهان همین الان ۱۵ فرودگاه نیازمند نصب این سامانه هستند.

استاندار اصفهان:

اصفهان بیش از ۱۳ درصد از پژوهشگران و فناوران کشور را در خود جای داده است

استاندار اصفهان در آیین افتتاح پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد که باحضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور برگزار شد، با بیان این که معتقدیم استان اصفهان بهترین مکان و منطقه کشور برای اجرای اقتصاد دانش‌بنیان است، گفت: اصفهان بیش از ۱۳ درصد از پژوهشگران و فناوران کشور را در خود جای داده است.

برطبق جلسه شورا؛

موافقت شورای گسترش آموزش عالی با ایجاد پارک دانشگاه کاشان

شورای گسترش آموزش عالی مبنی بر موافقت بـا ایجـاد پـارك غیـاث الـدین جمشـید کاشـانی، بـا انفکاك آن پارك از شـهرك علمی_تحقیقاتی اصفهان و قرار گرفتن آن به عنوان پارك دانشگاه کاشان، موافقت به عمل آورد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی؛

رکورد‌زنی نرخ تورم در پنج سال پیاپی/کاهش ارزش پول ملی ربطی به تحریم ندارد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نشست اقتصادی «تبیین مسائل اقتصادی روز کشور» که به همت بسیج اساتید استان اصفهان برگزار شد، گفت: تورم دلیل اصلی کاهش ارزش پول ملی در اقتصاد کشور است، پنج سال پیاپی است که نرخ تورم ۳۵درصد رکورد زده، کاهش ارزش پول ملی به دلیل تورم ناشی از ناترازی بودجه است و ربطی به تحریم‌ها ندارد.

مدیر توسعه زیست‌بوم منتای ملی:

اثر واقعی اقتصاد دیجیتال بر روستا تحت پلت‌فرم تعاونی اتفاق می‌افتد

مدیر توسعه زیست بوم منتای ملی گفت: بحث اقتصاد دیجیتال روی روستا و منتفع شدن روستاییان از تولیدات خودشان اگر در قالب تعاونی که خود افراد در آن دخیل باشند و مالکیت و مدیریت و عاملیت با خود آنها باشد می‌تواند اثر واقعی اقتصاد دیجیتال را بر روستا بگذارد در غیر این صورت روستا را بَردِه موقتی یک بستر دیجیتال خواهد کرد.

خبرهای خوب محققان کشورمان؛

سامانه جامع ارزیابی ۳۶۰ درجه در حوزه پزشکی طراحی و عملیاتی شد

محققان شرکت دانش بنیان سان طب برای اولین بار در کشور با موفقیت سامانه ارزیابی۳۶۰ درجه، یکی از روش‌های ارزیابی و پایش فعالیت‌های آموزشی و بازخورد عملکرد را برای حوزه پزشکی در سه حیطه دستیاران (رزیدنت‌ها)، اینترن‌ها و استاژرها؛ با موفقیت طراحی و نصب کرده‌اند و امیدوارند طی شش ماهه اول ۱۴۰۲ در سراسرکشور عملیاتی نمایند.