����������-��������������

حضور شرکت‌های دانش بنیان در بخش کشاورزی بسیار ضعیف است

دبیر «خانه کشاورز» آذربایجان شرقی بر حضور شرکت های دانش بنیان و فناوری در بخش کشاورزی و افزایش ارزش افزوده در این بخش تاکید کرد.

عضو نظام مهندسی کشاورزی مازندران خبر داد

آموزش تولید جلبک سبز آبی پرسلولی تاژک‌دار و مارپیچی در مازندران

عضو نظام مهندسی کشاورزی مازندران از برنامه ریزی برای آموزش اسپیرولینا یک جلبک سبز-آبی، پرسلولی، تاژک‌دار و مارپیچی‌ شکل خبر داد.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان:

ساختار های بومی انعطاف لازم برای حل مشکلات کشاورزی را ندارند

ساختار های بومی به گونه ای ایجاد شده است که انعطاف لازم برای حل مشکلات کشاورزی را ندارد و بسیج به قصد پر کردن این خلا جدا از ساختار ها و ابلاغیات رسمی در فضایی آزاد کارگروه کشاورزی را تشکیل داده است تا به نقاط ضعف و قوت موجود و یا فیدبک ها بپردازد تا ایرادات را یافته و با روحیه ای جهادی و فرا سازمانی رفع کند.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی عنوان کرد

حداقل ترین کار در حوزه کشاورزی عجین کردن پژوهش و آموزش است

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی: حداقل ترین کار در حوزه کشاورزی عجین کردن پژوهش و آموزش است که تمام کشورهایی که در بخش صنعت کشاورزی پیشرفت هایی داشته اند از آموزش و پژوهش شروع کرده اند و یا در کشور ما دولت هایی که به این اصل توجه کرده اند در حوزه کشاورزی پیشرفت های چشمگیری راشاهد بوده ایم.

گزارش تصویری

گزارش تصویری امضا تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی، کاربردی مرکز تحقیقات کشاورزی و سازمان بسیج علمی

مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان شرقی با سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان آذربایجان شرقی تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی، کاربردی امضا کردند

عقد تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی، کاربردی

مرکز تحقیقات کشاورزی و سازمان بسیج علمی تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی، کاربردی امضا کردند

مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان شرقی با سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان آذربایجان شرقی تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی، کاربردی امضا کردند

توسط کشاورز کردستانی؛

توسعه و بهینه سازی دستگاه یونجه چین تیغه ای

این دستگاه به دلیل کم حجم بودن و کم هزینه بودن نسبت به نمومنه های خارجی آن، نمونه داخلی ندارد. استفاده از تیغه های قیچی مانند به جای بشقابهای دوار،برداشت یکنواخت محصول، برداشت چند نوع محصول در صورتی که یونجه چینهای بشقابی فقط قادر به برداشت یونجه می باشند.

مخترع مازندرانی:

ثبت اختراع در کشور تشریفاتی است/ورود بدون پشتوانه ادوات کشاورزی چینی به مازندران

مخترع مازندرانی با اعلام اینکه ثبت اختراع در کشور تشریفاتی است، گفت: اختراعات نخبگان به راحتی کپی شده و قابلیت پیگیرد قانونی ندارد.