����������-��������������

رویکردی جدید برای فتوسنتز مصنوعی

مهندسان شیمی در EPFL رویکرد جدیدی برای فتوسنتز مصنوعی ایجاد کرده اند. آنها روشی را برای برداشت انرژی خورشیدی ایجاد کردند که هیدروژن را به عنوان سوخت پاک از آب تولید می کند.

ایجاد سیستم سرمایشی با کمک اب نمک و نورخورشید

پژوهشگران با آب نمک و نور خورشید سیستم سرمایشی بدون نیاز به برق را توسعه می‌دهند.

اهمیت توسعه انرژی‌ پاک در تحقق اهداف توسعه اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی

توسعه و گسترش انرژی‌های تجدیدپذیر موجب كمك به تحقق اهداف توسعه اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی ‌شده و از عوامل اساسی در رسیدن به توسعه پایدار در هر كشوری محسوب می‌شود.

ارسال ۳۰۵ مقاله علمی به هفتمین کنفرانس بین‌المللی فناوری و مدیریت انرژی

هفتمین کنفرانس بین‌المللی فناوری و مدیریت انرژی روزهای نهم و دهم شهریور ماه در دانشگاه محقق اردبیلی با حضور متخصصان و دانشمندان ۱۲ کشور دنیا برگزار شد.

دومین نیروگاه خورشیدی منطقه ۱۹ احداث می‌شود

شهردار منطقه ۱۹ از احداث دومین نیروگاه خورشیدی این منطقه به ظرفیت ۱۰ کیلو وات در محوطه ساختمان خدمات شهری و محیط زیست خبر داد.

راه‌اندازی مرکز تخصصی مهارت سبز در گلستان

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای کردکوی از آموزش مهارت‌هایی با آلایندگی کم در نخستین مرکز تخصصی مهارت سبز در گلستان خبر داد.

تولید برق با سیستم انرژی خورشیدی و توربین های بادی

یک سیستم انرژی خورشیدی یا بادی علاوه بر صرفه جویی در هزینه شما می تواند برق شما و خانواده شما را با وجود خرابی های اخیر شبکه برق تضمین کند.

آب شیرین در دسترس همه:

فیلتر اسفنجی؛ اختراعی جدید برای تصفیه آب دریاچه ها به کمک نور خورشید

بسیاری از مکان هایی که بیش از سایر مناطق به تصفیه آب نیاز دارند، کمترین زیرساخت را نیز دارا هستند. و در این مناطق دستگاه تصفیه جدید وارد بازار می شود که متکی به انرژی خورشید است و گفته می شود عملکرد آن بهتر از سایر سیستم های تصفیه آب خورشیدی می باشد.

افزایش علمکرد سلول های خورشیدی با افزودن مواد آلی:

نسل جدید سلول های خورشیدی از مواد ارگانیک بهره می برند

نور خورشید راه حلی مناسب برای جستوجوگران منبع انرژیست که به کره زمین نیز آسیب نمی رساند، اما تحقق این امر به یافتن راهی برای تبدیل موثر انرژی الکترومغناطیسی خورشید به الکتریسیته بستگی دارد. محققان موسسه KAUST نشان داده اند که چگونه یک علف کش شناخته شده می تواند این تبدیل را در دستگاه های ارگانیک بهبود بخشد.

پیشرفت غیرمنتظره در زمینه سلول های خورشیدی:

مشاهده واکنش شکافت منفرد در مقیاس نانوثانیه در سلول خورشیدی

بازده سلول های خورشیدی را می توان با بهره برداری از پدیده ای معروف به "شکافت منفرد" افزایش داد. با این حال، تلفات انرژی نامشخصی که در طول واکنش وجود داشته، تاکنون یک مشکل اساسی بوده است. یک گروه تحقیقاتی به سرپرستی دانشمندان دانشگاه لینکوپینگ سوئد کشف کرده اند که چه اتفاقی در طی شکافت واحد رخ می دهد و انرژی از دست رفته به کجا می رود.