����������-����������-����������������

رئیس مرکز بهداشت و درمان دانشگاه مازندران:

اثربخشی واکسن کرونا دو هفته پس از تزریق مشاهده می‌شود/ نخستین واکسن در دسترس بهترین واکسن است

رئیس مرکز بهداشت و درمان دانشگاه مازندران، با اعلام اینکه واکسن‌های موجود در جهان آزمایشات بالینی را طی کردند،گفت: همه واکسن‌های داخلی و خارجی ایمنی ۶۰ تا ۹۵ درصدی دارند پس نخستین واکسن در دسترس بهترین واکسن است.

جان تازه‌ای که رهبر انقلاب به روحیه خودباوری کشور تزریق کرد

استاد اقتصاد دانشگاه مازندران، گفت: رهبر انقلاب اسلامی ایران با تزریق واکسن کرونا ایرانی امید را در دل جوانان و نخبگان علمی زنده کرده و بار دیگر روحیه ما می‌توانیم را به بدنه جامعه تزریق کرده است.

علم و فناوری بررسی می کند؛

صفر تا صد ماجرای مغناطیسی شدن بدن افراد بعد از دریافت واکسن کرونا/ کارشناسان جهانی در این زمینه چه می گویند ؟

بر اساس اعلام کارشناسان، در واکسن‌های کرونا که توسط وزارت بهداشت تایید شده نه آهن، نه آهن‌ربا و ... وجود ندارد ؛ و دلیل انتشار این شایعات برخی افراد هستند که با نفس واکسیناسیون مردم مخالف هستند و با ایجاد شایعات عوام فریبانه به دنبال دلسرد کردن مردم از دریافت واکسن ها خارجی و ایرانی هستند .

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

بیم و امیدهای روزهای کرونایی مازندران

اگرچه این روزها شاهد تغییر وضعیت رنگ‌ها کرونایی در استان مازندران هستیم اما برنامه‌ریزی برای تزریق واکسیناسیون گروه‌های پرخطر زمینه امیدواری برای کاهش تلفات انسانی این بیماری فراهم شده است.

واکسن جانسون اند جانسون چیست و چقدر ایمن است؟

با وجود اینکه تاکنون بیش از ۵ واکسن کرونا به تایید نهایی رسیده اند، اما عموم آنها نیاز به دو دوز تزریق دارد که تعداد واکسن زیادی برای واکسیناسیون را طلب می کند. حالا واکسن جانسون و جانسون به عنوان یک واکسن تک دوزی به تایید نهایی رسیده است.

اثرگذاری واکسن نوواکس چند درصد است و آیا بر سویه های جدید کرونا موثر است؟

حالا یکی پس از دیگری واکسن های کرونا به مرحله تایید نهایی میرسد. به تازگی واکسن کرونا نوواکس نیز تایید شده است. اما از این واکسن و اثربخشی آن چه میدانیم؟