����������-����������

معجزه جلبک اسپیرولینا در تولید مواد غذایی مغفول مانده است

محقق پیشکسوت حوزه تولید و کسب و کارهای فناورانه گفت: اهمیت معجزه جلبک اسپیرولینا در افزایش راندمان تولید مواد غذایی جامعه مغفول مانده و باید از سوی تولیدکنندگان جدی گرفته شود.

تاثير مصرف گياهان دارويي بر سبک زندگي سالم

گیاهان دارویی به لحاظ آنکه از جنس طبیعت بوده و تناسب بیشتری با بدن انسان دارند، کاربردهای وسیعی در پزشکی داشته و دارند.هدف داروهای گیاهی بازگرداندن بدن به ماهیت طبیعی اش است

مدیرکل منابع طبیعی هرمزگان :

خاک امنیت غذایی پایدار را تامین می کند

هر ساله سازمان خوار و بار کشاورزی ملل متحد (FAO) در روز ۵ دسامبر (۱۴ آذرماه) بزرگداشت روز جهانی خاک را برگزار می نماید.

نشست هم اندیشی با نخبگان امنیت غذایی به همت معاونت علمی سپاه عاشورا

جلسه همفکری و توجیه نخبگان محترم حوزه کشاورزی استان با رییس سازمان بسیج علمی سپاه عاشورا روز ۲۹ مهرماه در محل ساختمان شهید مدنی برگزار شد

عضو هیأت علمی موسسه پژوهش برنامه ریز اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی مطرح کرد:

فراز و فرودهای تامین امنیت غذایی در کشور/ دغدغه مقام معظم رهبری برای خودکفائی در تولید مواد غذایی

عضو هیأت علمی موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی به بخشی از چالش‌های تامین امنیت غذایی در کشور اشاره کرد و گفت: ابلاغیه مقام معظم رهبری درباره تامین امنیت غذایی در اسناد بالادستی تکیه ‌بر توليد از منابع داخلي و نيل به خودكفايي در محصولات اساسي، ارتقاء سطح سلامت مواد غذايي تا استاندارد جهاني دیده می‌شود.

اجرای طرح ارتقای امنیت غذایی و تبیین برنامه های جهش تولید دراستان مرکزی

جلسه تبیین برنامه‌های طرح ارتقای امنیت غذایی در استان مرکزی برگزار شد.دو طرح «جهش تولید» و «امنیت غذایی» با آیتم های مختلف با هدف بهبود عملکرد مناسب در کشتزارها برای مقابله با بحران کم آبی مورد بررسی قرار گرفت.

امنیت غذایی دغدغه همه کشاورزان است/موانع و محدودیت ها باید برطرف شود

مسئول کانون بسیج مهندسین شهرستان دشتی به مناسبت هفته دفاع مقدس با اعضای قرارگاه امنیت غذایی شهید ساجدی جهت رفع موانع و محدودیت های کشاورزان جلسه ای با حضور مسئولین شهرستان برگزار کرد.

اهمیت امنیت غذایی در سلامت انسان

امنیت غذایی به دسترسی همه افراد یک جامعه، به غذای کافی و سالم برای داشتن زندگی سالم و فعال گفته می‌شود و درآمد خانوار از عوامل مهم در تأمین امنیت غذایی در یک نظام اجتماعی می‌باشد.

برگزاری رویداد راهینو برای حل چالش‌های کشاورزی و امنیت غذایی

رویداد راهینو در تلاش است که بتواند چالش ها و مسائل فناورانه بخش کشاورزی و امنیت غذایی را برطرف کند.

راه اندازی صنایع تبدیلی؛ تامین کننده امنیت غذایی درکشور

راه اندازی صنایع تبدیلی باعث افزایش تولیدات، بهره‌ وری، ایجاد فرصت‌ های شغلی، تامین نیازهای اساسی و تامین‌کننده امنیت غذایی در کشور است.