����������-����������

در گفت‌وگو با علم و فناوری مطرح شد:

سرطان و راهکارهای پیشگیری و درمان

کلمه‌ ترسناکی است که هیچ شخصی دوست ندارد آن را از زبان پزشک خود بشنود. با این‌‌حال، امروزه با پیشرفت علم پزشکی، معالجه و درمان سرطان بسیار آسان‌تر از قبل شده. بسیاری از مبتلایان به این بیماری، پس از طی فرآیند درمان سرطان به‌راحتی زندگی خود را ادامه می‌دهند. در ادامه‌ی این مطلب خواهیم گفت که اصلاً سرطان چیست، چه انواعی دارد، چه روش‌هایی برای درمان سرطان مناسب است.

در گفت‌وگو با یک فوق تخصص خون مطرح شد:

کم خونی و انواع آن را بشناسید/ ارتباط کرونا و گروه خونی

یک فوق تخصص خون در گفت و گویی تفصیلی به سوالات مختلف پیرامون کم خونی و موضعات مرتبط پرداخت.

بایدها و نبایدهای حجامت/ بهترین زمان انجام حجامت با نظر پزشک متخصص

حجامت یک روش درمانی است که هدف از آن ثاتیرگذاری بر عملکرد اعضای بدن با بهبود گردش خون و لنف و تحریک پوست است .

خطرات کمتر زایمان برای مادران با زایمان فیزیولوژیک

زایمان فیزیولوژیک همان زایمان طبیعی است اما بدون استفاده از داروها و هرگونه مداخلات پزشکی و دارویی، در واقع زایمان فیزیولوژیک یک نوع از انواع زایمان های طبیعی می باشد.

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

سکته قلبی چیست و چرا باید جدی گرفته شود؟

سالیانه تعداد زیادی از مرگ و میر در جهان به علت بیماری های قلبی - عروقی اتفاق می افتد. آمارها نشان می دهد که بیماری های قلبی – عروقی کماکان اولین علت مرگ در جهان هستند.

در گفت‌وگوی تفصیلی یک فوق تخصص با علم و فناوری مطرح شد

شناخت و بررسی سرگیجه و بیماری‌های تعادلی گوش

سرگیجه از بیماری هایی است که در نگاه اول ممکن است چندان مهم به نظر نیاید اما وقتی به مرحله ای می رسد، باید تحت نظر پزشک مورد درمان قرار گیرد، لذا شناخت انواع آن می تواند بسیار مهم باشد.

پتانسیل بالای شیراز در پزشکی هسته ای

استاد پزشکی هسته ای دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شهر شیراز با داشتن دانشگاه علوم پزشکی و چندین بیمارستان فعال در زمینه ای پزشکی هسته ای، پتانسیل بالایی در این حوزه درمانی دارد.

حرف‌هایی که یک شرکت دانش بنیان استان فارسی در عرصه هوشمندسازی دارد

یک شرکت دانش بنیان در شیراز توانسته با حضور جمعی از جوانان متخصص و متعهد به موفقیت های بسیار خوبی در عرصه هوشمندسازی منازل دست یابد.

نقش اساسی ریاضیات در خوش نویسی

مسوول انجمن خوشنویسی سازمان بسیج هنرمندان استان فارس گفت: در آماده سازی یک قطعه هنری اندازه گیری و محاسبات ریاضی و هندسه حرف اول را می زند . از نوشتن حروف و کلمات گرفته تا قطعه سازی و پاسپورتو و قاب کردن اثر همه براساس محاسبات ریاضی و هندسه انجام می شود.

ایده صنعتی بسیجی عشایری استان فارس

یک بسیجی مخترع عشایری گفت: درخواست دارم از کلیه مسئولین که از مخترعین، مبتکرین و کارآفرینان شهرستان بیشتر حمایت داشته باشند. ایده های بسیاری در شهرستان ها نهفته است که درصورت وجود امکانات و تجهیزات می تواند شکوفا شود.