����������-����������

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خبرداد

کاهش ۵۰ درصدی فوتی‌های کرونایی در هرمزگان/ ۸ فوتی جدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته با جانباختن ۸نفر دیگر از بیماران کرونایی در هرمزگان، شمار کل جانباختگان این بیماری در استان به دوهزار و ۲۷۲ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خبر داد

​آغاز ثبت نام واکسن کرونای دانشجویان و طلاب استان

دهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: ثبت‌نام واکسیناسیون کرونا برای دانشجویان زیرمجموعه وزارت بهداشت، وزارت علوم، دانشگاه آزاد و سایر دانشگاه ها و طلاب حوزه‌های‌ علمیه سراسر کشور آغاز شده است.

پاندمی جدید کرونا در راه جهان؛

"نیپا" ویروسی که درمان ندارد

"ویروس نیپا"یکی دیگر از بیماری های عفونی در حال ظهور است که نگرانی زیادی ایجاد می کند و هر لحظه می تواند شیوع یابد و یک بیماری همه گیر مقاوم به دارو را به وجود بیاورد.

بر طبق یک گزارش؛

اولین واکسن DNA پلاسمید جهان برای کووید۱۹ در هند مجوز گرفت

زیدوس کادیلا اعلام کرد که این شرکت مجوز استفاده اضطراری را برای اولین واکسن DNA پلاسمید جهان برای کووید۱۹دریافت کرده است. این یک واکسن سه دوز است که ابتدا در روز صفر ، روز ۲۸ و سپس در روز ۵۶ تجویز می شود.

بسیج و سپاه، دوشادوش حوزه سلامت

سپاه در حوزه سلامت مردم تمام قد در میدان نبرد نقش آفرینی می کند.

نقش کلیدی ویتامین k در بهبود ریه بیماران کرونایی

کووید ۱۹ باعث ایجاد لخته خون و آسیب به فیبرهای ارتجاعی ریه می‌شود. از طرفی ویتامین K کلید تولید پروتئین‌های ضد انعقاد خون است و به همین دلیل نقش مهمی در حفاظت از ریه دارد.

زائرین اربعین حسینی به مهران مراجعه نکنند

معاون عمرانی استاندار ایلام اظهار کرد: این تصمیم بر اساس تفاهم نامه دوطرفه کشور ایران و دولت مرکزی عراق منعقد شده و طبق مصوبات این تفاهمنامه، هیچگونه تردد زمینی در مرز مهران برای سفر به عتبات عالیات صورت نمی گیرد.

حضور دانشجویان جهادی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مرکز واکسیناسیون

پایگاه واکسیناسیون با هماهنگی وزارت بهداشت و به همکاری بسیج جامعه پزشکی و معاونت بهداشت و درمان سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر و ناحیه بسیج دانشجویی بوشهر دایر شد.

اولین کشور آمریکای لاتین؛

شیلی به واکسن سینوواک برای کودکان ۶ سال به بالا مجوز می‌دهد/توصیه WHO برای افراد بالای ۱۸ سال

مقامات بهداشتی شیلی روز دوشنبه استفاده از واکسن سینوواک علیه ویروس کرونا برای کودکان ۶ ساله و بزرگتر را تأیید کردند، این اولین کشور آمریکای لاتین که این اقدام را انجام داد، این در حالی است که سازمان بداشت جهانی در مقاله ای که سومن سپتامبر صادر کرد، این واکسن را برای افراد ۱۸ سال و بالاتر توصیه می کند.

رئیس علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری:

روند ابتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری سیر نزولی دارد

دکتر مجید شیرانی گفت: به تازگی وارد روند نزولی شیوع بیماری کرونا شده ایم و برای گذر از پیک موج پنجم شیوع بیماری کرونا حداقل تا یک هفته دیگر باید این روند نزولی تداوم داشته باشد.