����������-��������-������������

آیت الله مکارم شیرازی ؛ علامه طباطبایی به مجالس تفسیر قرآن در حوزه رسمیت داد

سی و نهمین مراسم گرامیداشت علامه طباطبایی

آیت الله مکارم شیرازی گفت:علامه از شخصیت‌های برجسته زمان ما بود و خدمات زیادی به اسلام، مکتب اهل بیت و حوزه‌های علمیه ارائه کرد.

خبرگزاری علم و فناوری از علوم غریب و منزوی می‌گوید:

دانشگاه تهران طلایه‌دار علوم انسانی ایران/ پشتوانه ثروت و ذخیره بانکی خود را محکم‌تر کنید

باتوجه به نقش مهم علوم انسانی در جهت‌بخشی و حرکت جامعه به سمت مقصد خود و تاکید چند ساله اخیر مسئولین بر رشد این علوم در سطح دانشگاهی، در جدیدترین رتبه‌بندی موضوعی تایمز در گروه هنر و علوم انسانی، دانشگاه تهران در میان ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفت.

همراه با پایان کار چهارمین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی؛

برترین نوآوران و نظریه پردازان علوم انسانی اسلامی معرفی شدند

جایزه جهانی علوم انسانی اسلامی با هدف معرفی نظریه پردازان و نوآوران علوم انسانی اسلامی و معرفی الگوهای موفق جهت ایجاد تحول در علوم انسانی به برترین نوآوران و نظریه پردازان بر طبق معیارهای مشخص شده اعطا می گردد.

سیطره علوم انسانی سکولار بر حیات علمی جهان اسلام

علوم انسانی رایج و علوم انسانی سکولار حیات علمی جهان اسلام را مدیریت می کند و سبب شده تا زندگی مسلمانان در بحران و چالش های بزرگ روبه رو شده و فقه و اخلاق اسلامی به حاشیه رانده شود.در چهارمین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی ، با حضور متخصصین علوم اسلامی به بررسی ابعاد مختلف این موضوع و تبادل اندیشه جهت ایجاد تحول در علوم انسانی پرداخته شده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران اعلام کرد:

فعالیت ایران در حوزه علوم انسانی اسلامی بیشتر تبلیغاتی است

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران معتقد است که علوم انسانی اسلامی هنوز در سطح آکادمیک محقق نشده و کارهای انجام شده بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته است تا عملی!