����������-��������-��������

دانشمندان مرکز تحقیقات سرطان آلمان گزارش کردند؛

کارایی واکسن علیه سرطان‌های ارثی اثبات شد

دانشمندان مرکز تحقیقات سرطان آلمان و بیمارستان دانشگاه هایدلبرگ برای اولین بار توانستند با واکسیناسیون محافظتی توسعه سرطان ارثی روده بزرگ را به تأخیر بیندازند، بنابراین واکسیناسیون علیه سرطان‌های ارثی مفهوم امیدوار کننده‌ای است که اکنون می‌خواهیم آن را بیشتر به کاربردهای بالینی منتقل کنیم..

پزشکان دانشگاه واشنگتن گزارش کردند:

نوشیدنی‌های قنددار با افزایش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ در زنان زیر ۵۰ سال ارتباط دارد

در سال های اخیر تشخیص سرطان روده بزرگ در افراد زیر ۵۰ سال افزایش یافته است؛ یک مطالعه جدید که توسط دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس انجام گرفته است ارتباط بین نوشیدن نوشیدنی‌های شیرین قنددار و افزایش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ در زنان زیر ۵۰ سال را نشان داده است.

آیا قهوه در درمان سرطان روده نقش دارد؟

به نظر میرسد برای کافئین و قهوه مزایایی بیش از بیدار شدن از خواب وجود دارد. محققین حالا از ارتباط میان قهوه و طول عمر در بیماران سرطانی میگویند.

ترکیب دو داروی قدیمی برای تسریع جوش خوردن استخوان‌ها

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد با ترکیب دو داروی قدیمی می‌توان سلول‌های بنیادی استخوان‌ها را تقویت کرد تا آنها بعد از شکسته شدن زودتر جوش بخورند.

مصرف آنتی‌بیوتیک می‌تواند احتمال ابتلا به «مرموزترین نوع سرطان» را افزایش دهد

این مطالعه جدید، ارتباط میان سرطان کولورکتال و مصرف آنتی‌بیوتیک را با استفاده از یک دیتابیس جهانی مورد مطالعه قرار داده است. آنها نشان دادند که افرادی که سرطان کولون می‌گیرند با احتمال بیشتری نسبت به گروه شاهد، در معرض آنتی‌بیوتیک بوده‌اند. (۷۱.۳ درصد در مقابل ۶۹.۱ درصد)

تاثیر قهوه بر روده

مطالعه برروی موش ها نشان میدهد ؛ قهوه باعث سرکوب باکتری های روده و افزایش حرکات ماهیچه های روده می شود.

تماشای زیاد تلویزیون باعث سرطان روده می‌شود

یک تحقیق بین‌المللی که توسط محققانی از دانشکده پزشکی هاروارد و مدرسه پزشکی دانشگاه واشنگتن در آمریکا، دانشکده سلامت عمومی چان در چین و نیز دانشگاهی در کره جنوبی به انجام رسیده حاکی از ضرری قابل توجه از سوی نشستن طولانی مدت پای تلویزیون است.

به گزارش سایتچ دیلی؛

روزنه های امید برای درمان قطعی سرطان کولون(روده بزرگ)

محققین موسسه پزشکی دارتموث امریکا با کشف یک ژن جدید که تابعی از ژن سرطان روده بزرگ است توانسته اند ویروس های فعال کننده سرطان روده بزرگ را متوقف کنند. این یافته ممکن است منجر به شناسایی اهداف دارویی اضافی و ساخت دقیق و بهتر برای درمان قطعی این سرطان شود.