����������-��������

مطالعات جدید دانشمندان علوم فضایی نشان می‌دهد؛

زهره یک سیاره عجیب و غریب است

مطالعات جدید دانشمندان علوم فضایی حاکی از آن است که سطح سیاره «زهره»‌ (ونوس) ممکن است از یک قشر لیتوسفر نرم و انعطاف‌پذیر تشکیل شده باشد که به طور منظم نوسازی و تجدید می‌شود.

کشف نشانه هایی از حیات در سیاره زهره چقدر جدی است؟

همچنان یکی از جذابترین موضوعات در مورد فضای خارج از زمین، امکان وجود حیات فرازمینی در سایر سیارات است. محققین حالا از احتمال وجود حیات در زهره میگویند.

داستان حیات در سیاره زهره:

امید به وجود حیات در سیاره زهره قرن هاست زنده مانده است

​نخستین دانشمندان اغلب تصور می کردند این سیاره میزبان حیات است. هم در نجوم و هم در فرهنگ عامه، زهره همیشه به عنوان یک سیاره متنوع در نظر گرفته شده است. بنابراین جای تعجب نیست که سیاره زهره از شهرت کافی برخوردار باشد تا بتواند این عناوین بزرگ را بپذیرد. اما آیا حیات در سیاره زهره وجود دارد؟

ناسا به دنبال طراحی Venus Rover است ، برنده ۱۵۰۰۰ دلار خواهد شد

این مفهوم  یعنی اینکه این دستگاه باید بتواند از دمای بالاتر از ۴۵۰ درجه سانتیگراد سالم بماند

برنامه ناسا برای ارسال انسان به سیاره زهره

ناسا برای ارسال فضانورد به سیاره زهره بسیار کنجکاو است. به طور شگفت‌آوری اتمسفر بالایی سیاره زهره شبیه‌ترین منطقه در سراسر منظومه شمسی به سیاه زمین است. در ارتفاع‌های حدود ۵۰ تا ۶۰ کیلومتری از سطح سیاره، دمای جو را می‌توان با دمای اتمسفر پایینی زمین یکسان دانست.

هم نشینی الهه زیبایی و خوشه آسمانی پروین در یک قاب نگاه

شامگاه سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ، سیاره زهره و خوشه ستاره ای پروین در فاصله کمی از یکدیگر قرار می گیرند. این پدیده با چشم غیر مسلح قابل رویت می باشد و فرصت خوبی برای علاقمندان به عکاسی از آسمان شب است.

بازگشت دوباره الهه زیبایی به آسمان

پس از چندین ماه غیبت سیاره زهره دوباره در آسمان شامگاهی ظاهر شد. این سیاره پس از ماه و خورشید پر نور ترین جرم آسمانی است.